هشدار؛ در این ۸ مکان موبایل خود را شارژر نکنید

اجتماعی
هشدار؛ در این ۸ مکان موبایل خود را شارژر نکنید

وقتی موبایل شارژ ندارد به این فکر می‌کنیم که باید هر طور که شده یک پریز برق پیدا کنیم بدون این‌که فکر کنیم نباید موبایل خود را در هر جا به شارژ بزنیم. در ادامه با ذکر دلیل به شما می‌گوییم که چرا نباید موبایل خود را در این ۸ مکان به شارژ بزنیم.

 

۱. فرودگاه‌ها

فرودگاه‌ها اغلب باکس‌های شارژ تلفن همراه دارند. در شرایطی که شما موبایل خود را به یکی از کابل‌های شارژر وصل می‌کنید ممکن است موبایل شما ویروسی و در موارد کم اما حقیقی اطلاعات دستگاه شما دزدیده شود.

 

۲. پریز برق قطارها

قدرت برق قطارها اغلب فراز و نشیب‌های زیادی دارد که ممکن است در مقیاس بزرگ مانند برق لامپ‌ها نشان داده نشود، ولی روی دستگاه شما باعث صدمه جدی به باتری موبایل می‌شود.

 

۳ .سالن عمومی هتل‌ها

در اغلب هتل‌ها وصل شدن به وای‌فای یا استفاده از کابل شارژ تغییراتی را در سیستم تنظیمات موبایل شما ایجاد می‌کند که باعث نصب برخی اپلیکیشن‌ها بدون اطلاع شما می‌شود.

 

۴ .ماشین‌های کرایه‌ای

استفاده از کابل‌های شارژر ماشین‌های تاکسی به دزدی اطلاعات یا ویروس گرفتن سیستم عامل موبایل شما منجر می‌شود.

 

۵ .مکان‌های توریستی

وصل کردن موبایل خود به کیوسک‌های توریستی و فروشگاه‌ها این اختیار را به اشخاص سوءاستفاده‌گر می‌دهد که ضبط صدا و دوربین موبایل شما را دست‌کاری کنند.

 

۶. پاساژهای خرید

وصل کردن موبایل خود در پاساژها امکان دسترسی شخص سوءاستفاده‌گر را به لیست مخاطبان، پیام‌های متنی و صوتی و همچنین عکس و فیلم‌های شما می‌دهد.

 

۷. کتابخانه‌ها

در کتابخانه همه چیز امن به نظر می‌آید در حالی که این‌طور نیست. وقتی موبایل خود را به کابل شارژر وصل می‌کنید تنها با یک دکمه برای آپدیت کردن نرم‌افزار اجازه می‌دهید اطلاعات موبایل شما در اختیار دیگران قرار گیرد.

 

۸. کافی‌شاپ‌ها

بیشترین دزدی‌های اطلاعاتی از طریق کابل‌های شارژر در کافی‌شاپ‌ها اتفاق می‌افتد. سوءاستفاده‌گران در این شرایط موبایل شما را با استفاده از کابلی که به موبایل خود وصل کردید، کنترل می‌کنند و اطلاعاتی را که می‌خواهند از موبایل شما برمی‌دارند.

بازدید اپلیکیشن 210 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران جدیدترین آمار قربانیان و مبتلایان ویروس کرونا در ایران
اجتماعی
سخنگوی وزارت بهداشت، از ثبت ۱۸۵ مورد فوتی کرونا در شبانه روز گذشته در کشور خبر داد. به‌گفته سیما سادات لاری، بعد از ظهر چهارشنبه پانزدهم مرداد ۹۹، به ارائه تازه‌ترین آمار کرونا در کشور پرداخت و گفت: در شبانه روز گذشته دو هزار و ۶۹۷ مورد جدید ابتلاء به…...
ادامه خبرهای ضد ‌و‌ نقیض در‌مورد وقف دماوند ادامه خبرهای ضد ‌و‌ نقیض در‌مورد وقف دماوند
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، فاطمه رجبی | «می‌گویند کوه‌های ما را فروخته‌اند، بعد روز دیگر می‌گویند نه وقف شده است بعد می‌گویند جنگل‌ها فروخته شده است و بعد می‌گویند نه وقف شده است. این چه حرفی است؟ مگر می‌شود زمین خدا و مرتع و اقیانوس و دریا و کوه و جنگل…...
دستگیری دلال بازار ارز ‌در‌ صندوق عقب خودرو دستگیری دلال بازار ارز ‌در‌ صندوق عقب خودرو
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح | سی‌وهفتمین مرحله از طرح رعد توسط پلیس پیشگیری تهران بزرگ به اجرا درآمد؛ در طرح رعد کلانتری‌های تهران موظف شده‌اند که حوزه استحفاظی خود را از وجود سارقان، مالخران اموال مسروقه، قاچاقچیان مواد مخدر، اوباش و معتادان متجاهر پاکسازی کنند. سردار حسین رحیمی، صبح دیروز هفتم…...

پاسخ دهید