هزینه یک شب خوابیدن در کتابخانه

جهان
هزینه یک شب خوابیدن در کتابخانه

در روستایی کوچک در شمال منطقه ولز بریتانیا، کتابخانه‌ای با نام گلادستون و با ویژگی منحصر به فرد و ویژه‌ای وجود دارد که با ۲۶ اتاق برای استراحت پذیرای بازدیدکنندگان از سراسر جهان است؛ به نحوی که مسافران و جهانگردان در خلال بازدید خود از این کتابخانه می‌توانند اتاقی را اجاره کرده و خوابی آرام را میان انبوهی از کتاب‌های گوناگون تجربه کنند.

ساختمان این کتابخانه که به واسطه معماری زیبا و طراحی داخلی شگفت‌انگیز آن بسیار مورد توجه است در سال ۱۹۸۵ ساخته شد. این کتابخانه نام خود را از ویلیام اوارت گلادستون، سیاستمدار بریتانیایی وام گرفته؛ فردی که مهم‌ترین نخست‌وزیر دوره ویکتوریا بود و سنگ بنای این ساختمان را با وسواس بسیار و با هدف ایجاد مکانی برای جمع‌آوری «کتاب‌هایی که خواننده‌ای ندارند و خوانندگانی که کتاب ندارند» بنیان نهاد. این کتابخانه از این لحاظ تنها نهادی در داخل بریتانیا است که به یک نخست‌وزیر اختصاص یافته است.

کتابخانه گلادستون از سال ۱۹۰۴ میلادی اتاق‌هایی برای استراحت در اختیار مسافران و یا خوانندگان کنجکاوی قرار داده که مایل هستند کمی از اوقات استراحتشان را میان قفسه‌های کتابخانه بگذرانند.

امی سامنر، مدیر بازاریابی این کتابخانه توضیح داد «بازدیدکنندگان ما از طیف‌های مختلف و متفاوتی هستند. در بین آن‌ها افرادی وجود دارند که می‌خواهند مطالعه کنند اما افراد بسیاری نیز هستند که تنها برای بازدید به این مکان سر می‌زنند. دانشجویان شیفته آرامش و سکوت سالن مطالعه آن هستند و مسافران نیز می‌توانند به استراحت در مکانی اندکی خاص و متفاوت بپردازند.»

قفسه‌های این کتابخانه ۳۲ هزار کتاب را که از بین آن‌ها ۶ هزار عنوان امضا و حاشیه‌نویسی ویلیام گلدستون را بر خود دارد در خود جای داده و از آن‌جایی که سالن مطالعه این کتابخانه ۲۲ ساعت بر روی بازدیدکنندگان باز است آن‌ها زمان کافی برای بازدید از همه بخش‌های کتابخانه را در اختیار دارند و حتی می‌توانند ناهار خود را در همان سالن میل کنند.

رویدادهای فرهنگی متعددی که برخی اوقات در کتابخانه برگزار می‌شود سکوت حاکم بر این مکان را در هم می‌شکند؛ از جمله فستیوال ادبی گلدفست که هرساله نویسندگان و خوانندگان بسیاری را در سالن‌های اصلی کتابخانه گرد هم می‌آورد.

اجاره یک شب اقامت در اتاق‌های این کتابخانه از ۷۰ تا ۱۲۰ پوند، با توجه به اندازه اتاق، امکانات و فصول مختلف متغیر است.

بازدید اپلیکیشن 30 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

واکنش رییس‌جمهور آینده آمریکا به اتهام تعرض جنسی واکنش رییس‌جمهور آینده آمریکا به اتهام تعرض جنسی
جهان
جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری آمریکا با قاطعیت هرگونه اتهام آزار و اذیت جنسی یک دستیار سابقش را رد کرد و گفت حادثه "ادعایی" مربوط به ۲۷ سال پیش "هرگز اتفاق نیفتاده است." به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این معاون رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا به سکوت یک ماهه…...
درباره نامزد بازیگر مشهور سعودی در اینستاگرام درباره نامزد بازیگر مشهور سعودی در اینستاگرام
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | انتشار یک تصویر در صفحه اینستاگرام الهام علی، بازیگر سعودی، باعث شد که برای نخستین بار مشخص شود که او با خالد صقر، یک بازیگر سعودی دیگر در شرف ازدواج است و به قولی این دو با همدیگر نامزد هستند. این موضوع در رسانه‌های عربی و…...
چالش شعرخوانی هنرپیشه انگلیسی با «حافظ» چالش شعرخوانی هنرپیشه انگلیسی با «حافظ»
جهان
«امیلیا کلارک» ـ هنرپیشه انگلیسی ـ با انتشار ویدیویی در صفحه اینستاگرام خود ابیاتی از شعر منسوب به «‌حافظ» را خواند. به گزارش ایسنا، «امیلیا کلارک» با انتشار ویدویویی اعلام کرد در دورانی که به دلیل شیوع ویروس «کرونا» در قرنطینه به سر می‌برده، اوقات خود را با شعرخوانی سپری…...

پاسخ دهید