کسر هزینه بابت پیامک رمز پویا غیرقانونی است

اقتصادی
کسر هزینه بابت پیامک رمز پویا غیرقانونی است
یک مقام مسئول در نظام بانکی گفت: بابت پیامک‌های رمز دوم پویا نباید هیچ مبلغی از مشتریان نظام بانکی کسر شود.

هزینه پیامک‌های رمز دوم پویا

مسعود خاتونی با تأکید بر اینکه بابت پیامک‌های رمز دوم پویا نباید هیچ مبلغی از مشتریان نظام بانکی کسر شود، گفت: بنا بر ابلاغیه‌های مکرر بانک مرکزی، نه بانک‌ها و نه اپراتورها، حق اخذ مبلغ از مشتریان را ندارند.

وی افزود: سه روش نصب اپلیکیشن، ussd و پیامک از جمله روش‌هایی هستند که مشتریان نظام بانکی باید از طریق آنها اقدام به دریافت رمز پویا کنند که در هر سه حالت، هیچ گونه مبلغی نباید از مشتری نظام بانکی کسر شود.

این مقام مسئول درباره هزینه پیامک‌های رمز دوم پویا گفت: حتی اپراتورها هم حق کسر مبلغ مرتبط با ارسال و دریافت پیامک‌های حاوی رمز یکبار مصرف را از مشتریان نظام بانکی ندارند و این اقدام در صورت وقوع مطابق با بخشنامه‌های بانک مرکزی غیرقانونی خواهد بود.

وی تصریح کرد: تمام هزینه پیامک‌ها تماماً باید از سوی بانک پرداخت شود و پیامکی هم که بانک برای مشتری ارسال می‌کند، هیچ گونه بار مالی به دوش دارندگان کارت‌های بانکی نخواهد داشت.وی گفت: اگر یک مشتری بابت درخواست رمز یکبار مصرف با کسر مبلغ از شارژ سیم کارت خود مواجه شده است، حتماً به دلیل بروز یک مشکل در سیستم‌های بانک مربوطه است که بانک‌ها باید به سرعت تنظیمات لازم را در سیستم‌های خود انجام دهند.

به گفته این مقام مسئول، بانک‌ها به صورت رایگان باید رمز یکبار مصرف را در اختیار مشتریان قرار دهند و حق دریافت هیچ گونه هزینه‌ای را ندارند.

بازدید اپلیکیشن 20 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تاثیر رمز دوم پویا در کاهش ‌کلاهبرداری‌های اینترنتی تاثیر رمز دوم پویا در کاهش ‌کلاهبرداری‌های اینترنتی
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح، گروه بازار | رمز دوم پویا شش‌ماه است که برای انجام هر تراکنش اینترنتی اجباری شده؛ بعضی از ما قبل از دی‌ماه ۹۸ از رمز دوم پویا واهمه داشتیم، بعضی‌ها هنوز هم از آن می‌ترسند، بعضی‌ها در منوی گوشی‌شان یک فولدر درست کرده‌اند و هرچه اپلیکیشن رمزساز…...
‌راه‌حل‌های فوری ‌بانکی در مواقع اورژانسی ‌راه‌حل‌های فوری ‌بانکی در مواقع اورژانسی
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، گروه بازار | این گزارش کمک می‌کند مثل یک حرفه‌ای با مشکلات ناخواسته در زمان عملیات‌ بانکی روبرو شوید. مشکلات پرداخت الکترونیک و کارت بانکی هر چقدر به روزهای آخر سال نزدیک می‌شویم، بر حجم ترافیک خیابا‌ن‌ها اضافه می‌شود. به همان اندازه صف‌های شلوغ مقابل عابربانک‌ها و…...
۲۰نکته طلایی برای حفظ امنیت حساب‌های‌ بانکی ۲۰نکته طلایی برای حفظ امنیت حساب‌های‌ بانکی
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح، احمدرضا نجفی | رمز دوم یکبار مصرف برای تراکنش‌های بالای ۱۰۰هزار تومان اجباری شده و دیگر نمی‌توان بدون رمز پویا اینترنتی پول جا‌به‌جا کرد. احتمالا می‌دانید که این مورد برای افزایش امنیت حساب‌های بانکی است، اما به این معنا نیست که دیگر هیچ خطری حساب بانکی‌تان را…...

پاسخ دهید