نگهبان باغ وحش قربانی حمله ببر شد

جهان
نگهبان باغ وحش قربانی حمله ببر شد

مقامات شهر زوریخ در سوئیس از کشته شدن یک نگهبان ۵۵ ساله باغ وحش این شهر توسط یکی از ببرهای سیبریایی آن خبر دادند.

به گزارش ایسنا، روز گذشته (یکشنبه) کمی پس از ساعت یک بعدازظهر بازدیدکنندگان باغ وحش زوریخ که شاهد حمله یک ببر سیبریایی به نگهبان زنی بودند که وارد قفس این گربه‌سان بزرگ شده بود، کارکنان باغ وحش را برای کمک به نگهبان خبر کردند.

کارکنان باغ وحش موفق شدند با فریب دادن ببر سیبریایی مهاجم که «ایرینا» نام دارد، او را از قفس و همکار حادثه دیده خود دور کرده و سپس امدادگران عملیات احیای نگهبان زخمی را آغاز کردند.

سخنگوی پلیس زوریخ با بیان اینکه متاسفانه امدادگران دیر به صحنه رسیده و نگهبان حادثه دیده، جان خود را در این حمله از دست داده، اظهار داشت: تحقیقات در ارتباط با این حادثه از جمله چرایی این موضوع که نگهبان در زمان حضور ببر داخل قفس رفته آغاز شده است.

این ببر سیبریایی به نام «ایرینا» در سال ۲۰۱۵ میلادی در باغ وحش شهر «ادنسه» دانمارک متولد و یک سال بعد به باغ وحش زوریخ منتقل شد. به گفته کارکنان باغ وحش، رفتار این ببر همیشه عادی و طبیعی بوده است.

مدیر باغ وحش زوریخ با ابراز تأسف و تسلیت خود به خانواده نگهبان کشته شده در این حادثه اظهار داشت که خدمات مشاوره برای کارکنان و بازدیدکنندگان باغ وحش که شاهد این حادثه بوده‌اند، صورت گرفته است.

بنابر گزارش آسوشیتدپرس، باغ وحش زوریخ که به تازگی پس از رفع محدودیت‌های قرنطینه‌ای شیوع کرونا بازگشایی شده بود، روز یکشنبه تعطیل باقی ماند.

بازدید اپلیکیشن 102 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

جنجال درباره خبر فروش فرودگاه آتاتورک به قطر جنجال درباره خبر فروش فرودگاه آتاتورک به قطر
جهان
یک روزنامه‌نگار ترکیه‌ای توییت جنجالی را درباره فروش فرودگاه آتاتورک به قطر منتشر کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت صدی البلد، "علی ترکاجی"، یک روزنامه نگار ترکیه‌ای در توییتی نوشت که ترکیه فرودگاه آتاتورک را در ازای ۱۵ میلیارد دلار به قطر فروخته است. این خبر بازتاب قابل…...
خوان کارلوس، پادشاه اسپانیا فرار کرد خوان کارلوس، پادشاه اسپانیا فرار کرد
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، مهسا مژدهی | یک: ‌تا شش سال قبل خوان کارلوس در اسپانیا برو بیایی داشت. او در سال ۲۰۱۴ و در پی استعفای خود جایش را به پسرش فیلیپ ششم داد اما پرونده فسادهای او بسته نشد. دوشنبه شب خوان کارلوس که پرونده فساد اقتصادی و رشوه…...
راهکارهای عربستان برای برگزاری حج بدون خطر کرونا راهکارهای عربستان برای برگزاری حج بدون خطر کرونا
جهان
عربستان سعودی از روز چهارشنبه میزبان جمعی از زائران مسلمان است که به سنت هرساله برای شرکت در مراسم حج به شهر مکه می‌روند. به گزارش یورو نیوز، با این وجود امسال برای اولین بار در تاریخ نوین این کشور، شمار زائران به دلیل شیوع ویروس کرونا محدود شده است…...

پاسخ دهید