نگاهی به بزرگ‌ترین بازنده تاریخ سینما

فرهنگی
نگاهی به بزرگ‌ترین بازنده تاریخ سینما

خیلی فیلم‌ها با صرف‌ هزینه‌های هنگفت در گیشه به ضرر می‌رسند، اما یکی از این فیلم‌های نامش به عنوان بازنده بزرگ گیشه ثبت شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فیلم‌های زیادی هر سال در سینمای جهان با صرف هزینه‌های هنگفت ساخته می‌شوند و اغلب در گیشه این هزینه را جبران می‌کنند و به سوددهی می‌رسند. برخی از این فیلم‌ها نیز بر خلاف برنامه‌ریزی سرمایه‌گذاران در گیشه ضرر می‌کنند.

این موضوع هر سال‌ برای فیلم‌های زیادی روی می‌دهد اما بازنده بزرگ عنوانی است که به فیلم «جان کارتر» می‌رسد. فیلمی که سال ۲۰۱۲ با هزینه سرسام‌آور ۲۶۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار ساخته شد. البته این تمام هزینه‌ای نیست که فیلم روی دست کمپانی دیزنی گذاشت، و در ادامه ۱۰۰ میلیون دلار هم صرف تبلیغات برای فیلم شد.

«جان کارتر» با تمام این هزینه‌ها و سر و صدای فراوان آماده شد و روی پرده رفت، اما در عین ناباوری به شکستی بزرگ تبدیل شد و در نهایت فقط ۲۸۴ میلیون دلار به دست آورد. این مبلغ نصف پولی است که برای جلوگیری از زیان و نه سوددهی فیلم لازم بود.

به این ترتیب «جان کارتر» در تاریخ سینما عنوان بزرگ‌ترین بازنده گیشه یا زیان‌ده‌ترین فیلم تاریخ سینما را یدک می‌کشد. فیلمی که در نهایت نزدیک ۱۵۰ میلیون دلار زیان خالص داشت.

بازدید اپلیکیشن 92 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

کیهان: گوگوش از ما عصبانی است! کیهان: گوگوش از ما عصبانی است!
فرهنگی
کیهان نوشت:بی‌بی‌سی در گزارش تحلیلی خبری بعدازظهر روز جمعه ۱۷ آبان خود از خواننده فراری و کاباره‌ای، فایقه آتشین معروف به گوگوش نقل قول کرد که وی از خبر روز هشتم آبان کیهان در انتقاد از سازمان سینمایی به‌خاطر ثبت‌نام دو عنصر فاسد سینمای قبل از انقلاب (گوگوش و بهروز…...
خبرگزاری فارس: خاطرات یک پورن‌استار مستند شد خبرگزاری فارس: خاطرات یک پورن‌استار مستند شد
فرهنگی
یک پورن استار آمریکایی در مستند «ایکسونامی» برای ایرانی‌ها خاطره تعریف می‌کند. خبرگزاری فارس می‌نویسد: «ایکسونامی» یک فیلم مستند داستانی در ژانر اجتماعی است که در آن یک پورن‌استار آمریکایی قرار است تجربه رسیدن به آزادی‌های جنسی در ایالات متحده را برای مردم ایران روایت کند. تولید این مستند ۹۰…...
به افتخار خندان‌ترین شریر دنیا به افتخار خندان‌ترین شریر دنیا
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، صوفیا نصرالهی | این‌روزها مهم‌ترین فیلم اکران سینماهای جهان «جوکر» ساخته‌ تاد فیلیپس است. فیلمی‌ که شیر طلای جشنواره ونیز را از آن خود کرد و می‌رود تا اولین فیلم ابرقهرمانی فصل جوایز شود. این پرونده‌ای جمع و جور درباره فیلم فیلیپس و کاراکتر جوکر است. ‌جوکر…...

پاسخ دهید