نواک جوکوویچ فاتح گرنداسلم ملبورن شد

ورزشی
نواک جوکوویچ فاتح گرنداسلم ملبورن شد

پرونده رقابت‌های اوپن استرالیا، گرنداسلم نخست فصل امروز یکشنبه با پیروزی قاطع نواک جوکوویچ مرد شماره جهان در این رشته ورزشی مقابل دانیل مدودف روس بسته شد.

جوکوویچ که با هشت قهرمانی رکورددار قهرمانی در رقابت‌های اوپن استرالیا بود، در سه ست متوالی با نتایج ۷-۵، ۶-۲ و ۶-۲ به پیروزی رسید و برای نهمین بار قهرمانی در این رقابت‌ها را جشن گرفت.

با کسب این افتخار، ستاره صرب تعداد قهرمانی‌هایش در گرنداسلم‌های تنیس را به ۱۸ مورد افزایش داد و از این رو فاصله خود با دو تنیسور برتر راجر فدرر و رافائل نادال که هر کدام ۲۰ بار قهرمان این رقابت‌ها شده‌اند را کاهش داد. این بیست‌وهشتمین حضور جوکوویچ در فینال‌های گرنداسلم‌ها بود.

همچنین این دومین شکست متوالی مدودف، مرد شماره ۴ تنیس جهان در فینال گرنداسلم‌ها مقابل جوکوویچ پس از باختش به او در فینال اوپن آمریکای سال ۲۰۱۹ بود که به این ترتیب او را در حسرت کسب قهرمانی در این رقابت‌ها گذاشت.

اما فینال اوپن استرالیا، تورنمتی که ۱۴ روز به طول انجامید در حالی برگزار شد ورزشگاه راد لاور شهر ملبورن به اندازه ۵۰ درصد از ظرفیتش پذیرای تماشاگران بود و به همین دلیل نگرانی‌هایی درباره فاصله کم میان تماشاگران وجود داشت. به خصوص که تا چند روز پیش به دلیل افزایش شیوع ابتلا به کرونا در استرالیا، ورود تماشاگران به استادیوم‌ها در شهر ملبورن به کلی ممنوع بود.

بازدید اپلیکیشن 1 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

مرور خاطرات شیرین در مسابقه فوتبال تلخ مرور خاطرات شیرین در مسابقه فوتبال تلخ
ورزشی
تیم های فوتبال منتخب ۹۸ و سرخابی ها در دیداری نمادین یاد و خاطره دو پیشکسوت فقید فوتبال ایران را گرامی داشتند. به گزارش مهر، مهرداد میناوند و علی انصاریان دو بازیکن پیشین پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در فاصله یک هفته جان…...
تدارک ویژه استقلال برای انصاریان تدارک ویژه استقلال برای انصاریان
ورزشی
خبرآنلاین: طرح موزاییکی باشگاه استقلال به علی انصاریان اختصاص یافت. کانون هواداران استقلال برای بازی برابر نساجی طرح موزاییکی به یاد علی انصاریان تدارک دید. در این طرح که نام استقلال ایران به فارسی و خط نستعلیق نوشته شده، پیراهن شماره ۲۸ که علی انصاریان در زمان حضور در استقلال…...
خط و نشان علی کریمی برای علی کفاشیان خط و نشان علی کریمی برای علی کفاشیان
ورزشی
بعد از آن که علی کفاشیان در برنامه ورزش و مردم نکاتی را درباره انتخابات و رئیس آینده فدراسیون فوتبال گفت، علی کریمی یکی از کاندیداهای انتخابات و از منتقدان همیشگی کفاشیان پاسخ او را داد و با انتشار یک استوری به نوعی کفاشیان را تهدید کرد. رئیس سابق فدراسیون…...

پاسخ دهید