نمکی:خطر کرونای انگلیسی بسیار جدی است

اجتماعی
نمکی:خطر کرونای انگلیسی بسیار جدی است

نمکی عنوان کرد: من به همه اعلام خطر می‌کنم که با این ویروس نباید با سهل‌انگاری مبارزه کرد، زیرا نوع شیوع این ویروس جهش یافته و خیلی خطرناک است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ظهر امروز در جلسهٔ ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اخبار شیوع کرونای متاسیون یافته انگلیس در برخی از شهرها را جزو سخت‌ترین و تلخ‌ترین روزهای دوران وزارت خود خواند و افزود: این ویروس بسیار چموش و سرکش است و توانست قدرتمندترین‌های اروپا را به زانو در بیاورد، لذا ساده‌انگاری است که تصور کنیم که نظام بهداشت و درمان این کشورها ضعیف بوده که چنین اتفاقات تلخی رخ داده، بلکه این ویروس بسیار خطرناک عمل می‌کند.

نمکی اظهار کرد: به محض اطلاع از شناسایی مبتلایان به ویروس متاسیون یافته جلسات اورژانسی برگزار شد و بنده نیز برای پیگیری وضعیت در استان‌های البرز و قزوین مدام در تماس بودم.

این مسؤول افزود: اگر امروز دیر بجنبیم و اگر لحظه‌ای درنگ کنیم، همهٔ بافته‌هایمان پنبه خواهد شد و دستاورد ارزشمند ما در مقابله با کرونا فدای ساده‌انگاری خواهد گشت، زیرا هرگاه هرچقدر رعایت پروتکل‌ها کم شد، هجمهٔ بیماری نیز بیشتر شد.

وزیر بهداشت از استاندار قزوین و متولیان امر در این استان خواست در مسیر رعایت و کنترل پروتکل‌ها به شدت سخت‌گیری کنند، وی عنوان کرد: اگر امروز سخت نگیریم و محکم نایستیم، اسفندماه سختی در پیش خواهیم داشت و خطر شیوع کرونای متاسیون یافته جدی است.

این مسؤول افزود: فرآیندی را که با ویروس قبلی دو هفته‌ای طی می‌کردیم، در این ویروس ظرف ۷۲ ساعت روبرو خواهید شد، لذا ضروری است این شعله‌ها را مهار کنید و نگذارید به پیک برسد و جنگل آتش بگیرد.

نمکی عنوان کرد: من به همه اعلام خطر می‌کنم که با این ویروس نباید با سهل‌انگاری مبارزه کرد، زیرا نوع شیوع این ویروس جهش یافته و خیلی خطرناک است، لذا بدانید امروز بیشتر از این تعداد ۷ مورد شناسایی شده گرفتار این ویروس شده‌اند.

بازدید اپلیکیشن 28 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خبر خوب درباره تاثیر واکسن ایرانی بر کرونای انگلیسی خبر خوب درباره تاثیر واکسن ایرانی بر کرونای انگلیسی
اجتماعی
عضو علمی ستاد مقابله با کرونا می‌گوید نتیجه آزمایش‌های واکسن «کوو ایران برکت» نشان داده است که این واکسن اثربخشی بالایی در غلبه بر ویروس انگلیسی دارد و تاکنون هیچ واکسنی در دنیا به این اندازه نتیجه‌بخش نبوده است. مینو محرز در گفتگو با روزنامه وطن امروز گفته: در اواخر…...
ببینید | دستگیری سارق زیرزمینی موبایل در تهران ببینید | دستگیری سارق زیرزمینی موبایل در تهران
اجتماعی
یک سارق حرفه‌ای که در ایستگاه‌های مترو اقدام به سرقت گوشی همراه و اموال مسافران می‌کرد، سرانجام پس از چند ماه تعقیب و گریز در یکی از ایستگاه‌های شهر تهران، توسط پلیس، شناسایی و دستگیر شد....
روزنامه هفت صبح  شنبه ۱۸ بهمن ۹۹ (دانلود) روزنامه هفت صبح شنبه ۱۸ بهمن ۹۹ (دانلود)
کاربران ویژه - اجتماعی
...

پاسخ دهید