نقش کاخ الیزه در میانجی‌گری میان ایران و آمریکا

جهان
نقش کاخ الیزه در میانجی‌گری میان ایران و آمریکا

یک مقام ریاست جمهوری فرانسه گفت: “نقش ما این است که سعی کنیم شرایطی را برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا ایجاد کنیم.”

این مقام کاخ الیزه که به نام او اشاره‌ای نشده در گفت و گو با نشریه “نشنال” امارات به دیدار اخیر «دونالد ترامپ» و «امانوئل مکرون» روسای جمهوری آمریکا و فرانسه اشاره کرد و افزود: ” بسیار مهم است که در مورد وضعیت بسیار پرتنش با ایران بحث و هدف را برای کاهش تنش و دستیابی به اهداف مشترک فرانسه و آمریکا، بسیار روشن کنیم.”

او تاکید کرد:”نقش ما این است که سعی کنیم شرایطی را برای کاهش تنش ایجاد کنیم.”

نشنال به نقل از این مقام کاخ ریاست جمهوری فرانسه افزود:با وجود اختلاف‌های آشکار میان ترامپ و مکرون در خصوص خاورمیانه، این دو در باره تنش با ایران و برگزیت مذاکرات “مثبت و سازنده” ای در مورد موضوع‌هایی که نیاز به اقدام مؤثر دارند، داشتند.

این مقام کاخ الیزه با بیان اینکه ترامپ و مکرون مسائل مهمی را مورد بحث قرار دادند، گفت: “این، نشست بسیار مهمی بود که ما را قادر می‌سازد تا با وجود اختلاف‌ها بتوانیم در زمینه مسائل بسیار پیچیده کار کنیم.”

او گفت: “رئیس جمهور ترامپ فشار (سیاسی) زیادی بر ایران می‌آورد تا بتواند معامله‌ای بهتر داشته باشد،اما بین حداکثر فشار و معامله بهترباید کاری انجام شود. ”

این مقام کاخ ریاست جمهوری فرانسه به دیدار ۳۰ دقیقه‌ای ترامپ و مکرون در یک جلسه خصوصی در «کائن” فرانسه اشاره کرد و ادامه داد: لازم است توافقی برای مذاکره‌ با تهران وجود داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهوری آمریکا به ژاپن، در عین حال سفر آتی «شینزو آبه» به تهران برای تضمین تعهدات ایران به مبانی مذاکرات را “مهم” خواند.

او گفت:این در چارچوب پیشنهاد پلتفرم جهانی مکرون برای مذاکره با ایران بود که نه تنها شامل فعالیت‌های هسته‌ای ایران بلکه برنامه‌های موشک بالستیک و سیاست منطقه‌ای آن نیز می شود.

نشنال نوشت: تنش‌های منطقه‌ای از ماه آوریل افزایش یافته است و واشنگتن به دنبال تحریم صادرات نفت ایران است. چهار تانکر (نفتکش) در ساحل امارات متحده عربی تحت تأثیر حمله‌های خرابکارانه قرار گرفتند، ۲ ایستگاه پمپاژ نفت عربستان هدف حملات هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفت و یک موشک در نزدیکی سفارت ایالات متحده دربغداد اصابت کرد. ایالات متحده ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن را به منطقه اعزام کرده است.

این مقام کاخ الیزه همچنین از دیدار دونالد ترامپ و امانوئل مکرون در حاشیه نشست “جی ۲۰” در پایان ماه ژوئن و نشست “جی ۷” در ماه آگوست خبر داد.

او همچنین درباره لیبی گفت:فرانسه و آمریکا توافق داشتند که لیبی امروز در معرض خطر قرار دارد و نیازمند یک مرحله سیاسی است که همه بازیگران را مجبور می‌کند به صورت واقع بینانه به میز مذاکره بازگردند.”

«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه گذشته در دیدار مشترک با یکدیگر دیدار کردند.

بازدید اپلیکیشن 72 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

المیادین: توطئه ترور آیت‌الله سیستانی ناکام ماند المیادین: توطئه ترور آیت‌الله سیستانی ناکام ماند
جهان
شبکه المیادین به نقل از استاندار نجف از بازداشت گروهی در این استان خبر داد که قصد داشتند مرجعیت دینی در عراق را ترور کنند. به گزارش ایسنا، شبکه المیادین به نقل از لؤی الیاسری، استاندار نجف اعلام کرد: گروهی برای ترور آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجعیت دینی…...
جزئیات تحریم‌ آمریکا علیه ترکیه اعلام شد جزئیات تحریم‌ آمریکا علیه ترکیه اعلام شد
جهان
فارس: رئیس‌جمهور آمریکا با صدور بیانیه‌ای جزئیات تحریم‌های جدیدی که قرار است علیه ترکیه اعمال کند را اعلام کرد. دونالد ترامپ در این بیانیه تصریح کرده است: «به زودی با انتشار یک فرمان اجرایی، مجوز اعمال تحریم‌ها علیه مقام‌های فعلی و قبلی دولت ترکیه و اشخاصی که به اقدامات بی‌ثبات‌کننده…...
مرگ مشکوک محافظ‌شخصی پادشاه عربستان مرگ مشکوک محافظ‌شخصی پادشاه عربستان
جهان
صبح امروز یکشنبه، سرتیپ عبدالعزیز الفغم محافظ شخصی پادشاه عربستان که به دست یکی از دوستانش تیر خورده بود، بعد از انتقال به بیمارستان از پای درآمد. به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط عربستان، عبدالعزیز الفغم به بیمارستان تخصصی ملک فیصل در جده منتقل شد و در آنجا در حالی…...

پاسخ دهید