نظر مشاور جدید ترامپ درباره برجام

سیاسی
نظر مشاور جدید ترامپ درباره برجام

ایرنا نوشت: مشاور جدید امنیت ملی ترامپ که جایگزین “جان بولتون” جنگ طلب شده است، همچون سلف خود، برجام را “حماقت اوباما و توافق فاجعه بار” می‌داند.

حدود یک هفته پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به حضور جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی خود در کاخ سفید پایان داد، روز چهارشنبه در یک یادداشت توئیتری اعلام کرد که “رابرت سی.او برایان” به این سمت منصوب کرده است.

مشاور امنیت ملی آمریکا در سال ۲۰۱۵ در نشنال اینترست مقاله ای با عنوان “حماقت اوباما؛توافق فاجعه بار ایران” نوشت که در آن آمده است “هیچ شواهدی برای پشتیبانی از این ایده وجود ندارد که بتوانیم به ایران انقلابی اعتماد کنیم تا از اهداف بلند مدت خود در توسعه سلاح اتمی و سیستم های حمل آن چشم پوشی کند.”

اوبرایان ادامه می دهد: علاوه بر مشروعیت دادن به برنامه اتمی ایران که اکنون ” صلح آمیز ” خوانده می شود، این توافق احتمالاً منجر به مسابقه تسلیحات هسته‌ای در خاورمیانه خواهد شد.

او مادر جونز اضافه می کند یکی از مولفه های کلیدی سرخوردگی اوبرایان از توافق هسته ای این است که به اعتقاد او ” ده ها میلیارد دلار از تحریم ها برداشته شد” و ایران ایستاد تا مقامات اوباما بقیه تحریم های تنبیهی را بردارند.

اوبرایان همسو با اظهارات جنگ طلبانه جان بولتون گفت” این اقدام اوباما ثروت بادآورده‌ای را در اختیار ایران گذاشت تا در اختیار گروه های نیابتی ایران همچون حزب الله در لبنان، رژیم اسد در سوریه، شبه نظامیان شیعه در عراق، شورشیان حوثی در یمن و حماس در غزه قرار گیرد”.

بازدید اپلیکیشن 58 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

روزنامه جوان: دولت روحانی هم مشایی دارد! روزنامه جوان: دولت روحانی هم مشایی دارد!
سیاسی
روزنامه جوان به ماجرای برکناری وزیر صنعت واکنش نشان داد. این روزنامه نوشت: بی‌مقدمه و ناگهانی بودن عزل وزیر صمت، افشاگری وزیر از فشار بر خود برای استعفا توسط دولت، اعلام آن به وسیله انتصاب سرپرست جدید و بدون اشاره به وزیر عزل شده، نامه نگاری‌های سرگشاده پس از آن…...
اردشیر زاهدی جنگ توئیتری به راه انداخت+اینفوگرافی اردشیر زاهدی جنگ توئیتری به راه انداخت+اینفوگرافی
سیاسی
صف‌آرایی موافقان و مخالفان اظهارات جنجالی وزیرخارجه رژیم پهلوی اظهارات اخیر وزیرخارجه رژیم پهلوی درباره ترامپ، سیاست های هسته ای و منطقه ای ایران و سردار سلیمانی جنجالی را در فضای مجازی به راه انداخته است. اردشیر زاهدی، وزیرخارجه رژیم پهلوی این روزها در صدر اخبار و تحلیل های رسانه…...
درباره پاتک سایبری هکرهای منجی به اسرائیل درباره پاتک سایبری هکرهای منجی به اسرائیل
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | یک: به فاصله چند روز بعد از حمله سایبری رژیم صهیونیستی به بندر شهید رجایی همزمان با روز قدس هزاران وب‌سایت اسرائیلی هک شده است. روزنامه اسرائیلی هاآرتص نوشته که این گروه به نام هکرهای منجی موفق شدند به یک شرکت هاستینگ به نام یوپرس نفوذ…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید