جدی‌ترین واکنش آمریکا به انهدام پهبادش توسط ایران

سیاسی
جدی‌ترین واکنش آمریکا به انهدام پهبادش توسط ایران

سازمان تنظیم مقررات حمل و نقل هوایی آمریکا به شرکت ها و خطوط هوایی این کشور دستور داده که از مسیر تنگه هرمز و دریای عمان استفاده نکنند.

این دستور العمل پس از آن صادر شده است که جمهوری اسلامی بامداد پنج شنبه یک فروند پهپاد پیشرفته آمریکا را که به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران نفوذ کرده بود، سرنگون کرد.

این دستور چند ساعت پس از آن صادر شد که آمریکا پروازهای بین فرودگاه نوارک نیوجرسی و بمبئی، پایتخت مالی هند را معلق کرد. این پرواز از حریم هوایی ایران عبور می‌کند.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد طبق اطلاعات ردیابهای پروازها، نزدیک ترین پرواز غیرنظامی به پهپاد گلوبال هاوک آمریکا هنگام ساقط شدن توسط ایران، ۴۵ مایل با آن فاصله داشته است.

این آژانس مدعی شد: «نگران افزایش تنش ها و عملیات های نظامی در مسیر حرکت هواپیماهای غیرنظامی است چون ایران تمایل دارد از موشک‌های دوربرد خود در حریم هوایی بین‌المللی بدون هیچ هشداری استفاده کند.»

این ممنوعیت آمریکا شامل هواپیماهای کشورهای دیگر نمی شود ولی آپسگروپ که راهنمای اپراتورهای پرواز است، اعلام کرد این مسئله را برای کل خطوط هوایی جهان مورد بررسی قرار می دهد. آمریکا اعلام کرد پروازهایش به هند را از طریق حریم هوایی ایران به خاطر ملاحظات امنیتی لغو می‌کند ولی مدت زمان این ممنوعیت را اعلام نکرد.

سخنگوی دولت آمریکا گفت مسافران پرواز از بمبئی به نیویورک باید به دنبال پروازهای جایگزین به سمت آمریکا باشند. روز پنجشنبه دو خط هوایی دیگر، امریکن ایرلاینز و دلتا ایرلاینز اعلام کردند بر فراز ایران پرواز نمی کنند. خطوط هوایی ژاپن ایرلاینز و آنا هم در این منطقه پروازی نخواهند داشت.

بازدید اپلیکیشن 250 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ستاد کل نیروهای مسلح کجاست؟ ستاد کل نیروهای مسلح کجاست؟
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح| از ستاد کل نیروهای مسلح که این‌روزها، به‌دلیل صدور بیانیه درخصوص تحقیقات خود پیرامون سرنگونی هواپیمای اوکراینی مورد توجه قرار گرفته است، چه می‌دانیم؟ * یک: طبق اصل ۱۱۰ قانون اساسی، فرمانده کل قوا در کشور ما، یکی از وظایف و مسئولیت‌های مقام رهبری است. * دو:…...
در سوگ سردار ملی در سوگ سردار ملی
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | او قهرمان ما بود. همان مرد مقتدر و کم حرف و کاریزماتیکی که به جای حرف زدن و رقابت سیاسی‌، ‌در کوه‌ها و دشت‌ها و دره‌ها مثل سلحشوران کلاسیک می‌رفت و از ایران و منافعش دفاع می‌کرد. خستگی ناپذیر‌، ‌صبح تصویرش در صف مقدم جنگجویان در…...
تاجگردون: از دوسالگی چندین هکتار زمین داشتم تاجگردون: از دوسالگی چندین هکتار زمین داشتم
سیاسی
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می گوید: از ۲۴ سالگی جزو مدیران ارشد کشور بودم و حقوق بالایی داشتم اما سعی کردم حتی سهوا هم مال حرام در اموالم وارد نشود. اموال و دارایی غلامرضا تاجگردون به گزارش خبرآنلاین، غلامرضا تاجگردون در بخشی از گفتگوی خود با بخش تصویری…...

پاسخ دهید