جدی‌ترین واکنش آمریکا به انهدام پهبادش توسط ایران

سیاسی
جدی‌ترین واکنش آمریکا به انهدام پهبادش توسط ایران

سازمان تنظیم مقررات حمل و نقل هوایی آمریکا به شرکت ها و خطوط هوایی این کشور دستور داده که از مسیر تنگه هرمز و دریای عمان استفاده نکنند.

این دستور العمل پس از آن صادر شده است که جمهوری اسلامی بامداد پنج شنبه یک فروند پهپاد پیشرفته آمریکا را که به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران نفوذ کرده بود، سرنگون کرد.

این دستور چند ساعت پس از آن صادر شد که آمریکا پروازهای بین فرودگاه نوارک نیوجرسی و بمبئی، پایتخت مالی هند را معلق کرد. این پرواز از حریم هوایی ایران عبور می‌کند.

اداره هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد طبق اطلاعات ردیابهای پروازها، نزدیک ترین پرواز غیرنظامی به پهپاد گلوبال هاوک آمریکا هنگام ساقط شدن توسط ایران، ۴۵ مایل با آن فاصله داشته است.

این آژانس مدعی شد: «نگران افزایش تنش ها و عملیات های نظامی در مسیر حرکت هواپیماهای غیرنظامی است چون ایران تمایل دارد از موشک‌های دوربرد خود در حریم هوایی بین‌المللی بدون هیچ هشداری استفاده کند.»

این ممنوعیت آمریکا شامل هواپیماهای کشورهای دیگر نمی شود ولی آپسگروپ که راهنمای اپراتورهای پرواز است، اعلام کرد این مسئله را برای کل خطوط هوایی جهان مورد بررسی قرار می دهد. آمریکا اعلام کرد پروازهایش به هند را از طریق حریم هوایی ایران به خاطر ملاحظات امنیتی لغو می‌کند ولی مدت زمان این ممنوعیت را اعلام نکرد.

سخنگوی دولت آمریکا گفت مسافران پرواز از بمبئی به نیویورک باید به دنبال پروازهای جایگزین به سمت آمریکا باشند. روز پنجشنبه دو خط هوایی دیگر، امریکن ایرلاینز و دلتا ایرلاینز اعلام کردند بر فراز ایران پرواز نمی کنند. خطوط هوایی ژاپن ایرلاینز و آنا هم در این منطقه پروازی نخواهند داشت.

بازدید اپلیکیشن 250 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

فرزندان خاشقجی، قاتل پدرشان را بخشیدند فرزندان خاشقجی، قاتل پدرشان را بخشیدند
سیاسی
هفت صبح - سایت شبکه روسیا الیوم به نقل از تلویزیون عربستان اعلام کرد که فرزندان جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد سعودی با انتشار توئیتی در صفحه اختصاصی صلاح خاشقجی، پسر جمال خاشقجی، قاتلان پدرشان را بخشیده‌اند. در توییت منتشر شده آمده است: در این شب با فضیلت (قدر) و…...
درخواست دکتر نمکی از سازمان جهانی بهداشت درخواست دکتر نمکی از سازمان جهانی بهداشت
سیاسی
وزیر بهداشت، گفت: از سازمان جهانی بهداشت، خواستیم که در تحریم ها علیه ایران دخالت کند. خبرگزاری مهر: سعید نمکی، وزیر بهداشت بعد از ظهر دوشنبه در ارتباط تصویری با شبکه خبر، به ارائه گزارشی از نشست ویدئو کنفرانس وزرای بهداشت عضو سازمان جهانی بهداشت اشاره کرد و افزود: در…...
روز آخر نمایندگان در مجلس دهم چگونه گذشت؟ روز آخر نمایندگان در مجلس دهم چگونه گذشت؟
سیاسی
رییس مجلس شورای اسلامی پایان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را اعلام کرد. جلسه ۴۳۱ مجلس دهم هم برگزار شد تا با پایان این جلسه کار نمایندگان مجلس دهم هم به پایان برسد. جلسه‌ای که با حضور ۱۹۲ نماینده و ریاست مسعود پزشکیان آغاز شد و بعد از گذشت ساعتی…...

پاسخ دهید