نادال با شکست جوکوویچ قهرمان رولان گاروس شد

ورزشی
نادال با شکست جوکوویچ قهرمان رولان گاروس شد

فینال رولان گاروس یک‌شنبه بین رافائل و نواک جوکوویچ برگزار شد. تنیسور اسپانیایی که پادشاه این رقابت‌ها است با یک نمایش درخشان و کسب پیروزی ۳ بر صفر قهرمان آخرین گرند اسلم سال لقب گرفت.

ست نخست را نادال با یک بریک شروع کرد. مرد شماره دو جهان در گیم بعدی هم پیروز شد و در ادامه برای دومین‌بار توانست بریک کند. در گیم چهارم رقابت نزدیکی از دو تنیسور دیده شد اما تلاش‌های جوکوویچ برای پیروزی بی نتیجه بود و در نهایت تنیسور اسپانیایی نتیجه را ۴ بر صفر به نفع خود کرد. جوکوویچ که نمی‌خواست خیلی زود ست نخست را واگذار کند باز هم در گیم بعد تلاش کرد و با وجود این که ابتدا به امتیاز ۴۰ رسید اما در نهایت شکست خورد تا نتیجه ۵ بر صفر شود. مرد شماره یک جهان که می‌دانست دیگر شانسی برای جبران ندارد در گیم بعدی هم مغلوب شد. نادال کاملا برتر از حریف صربستانی‌اش بود و با نتیجه قاطع ۶ بر صفر ست اول را به پایان رساند.

بلاخره در این بازی جوکوویچ در یک گیم پیروز شد. او با وجود این که به بریک شدن نزدیک بود اما توانست جبران کند و یک بر صفر پیش بیفتد. برتری مرد شماره یک جهان به همین امتیاز محدود شد و دوباره نادال به حکمرانی اش ادامه داد. تنیسور اسپانیایی مانند ست اول کم اشتباه و با قدرت ظاهر شد و پنج گیم بعدی را به خود اختصاص داد. زمانی که نتیجه ۵ بر یک شده بود جوکوویچ توانست در گیم بعدی پیروز شود اما برنده ست دوم نادال بود که حریف صربستانی اش را ۶ بر ۲ شکست داد.

جوکوویچ ست سوم را هم با برد شروع کرد اما تنیسور اسپانیایی خیلی زود بازی را به تساوی رساند. مرد شماره یک جهان نسبت به دو ست دیگر بهتر بازی می‌کرد و توانست در این ست رقابت نزدیکی با حریفش اسپانیایی‌اش داشته باشد. زمانی که نتیجه ۲ بر ۲ بود نادال دوباره بریک کرد اما نوله با یک بریک پاسخش را داد. جوکوویچ در سرو خود هم پیروز شد تا نتیجه ۴ بر ۳ به نفعش شود. نادال نتیجه را برابر کرد و دو تنیسور در ادامه در سروهای خود پیروز شدند تا زمانی که مرد شماره جهان بریک کرد و با قهرمانی تنها یک گیم فاصله داشت. او در گیم پایانی با قدرت بازی کرد و حتی اجازه نداد جوکوویچ یک امتیاز هم به دست آورد. نادال در حالی برای سیزدهمین بار فاتح رولان گاروس شد که حتی یک ست را در طول تورنمنت واگذار نکرد. مرد شماره دو جهان برای صدمین بار در این رقابت‌ها پیروز شد. او از ۱۰۲ بازی خود در رولان گاروس تنها دو بار شکست خورده است.

بازدید اپلیکیشن 12 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

برنامه کامل فصل جدید لیگ برتر برنامه کامل فصل جدید لیگ برتر
ورزشی
قرعه کشی بیستمین دوره رقابت های فوتبال لیگ برتر با حضور نمایندگان ۱۶ تیم شرکت کننده در این دوره از مسابقات برگزار شد و تیم ها حریفان خود را شناختند. به گزارش مهر، بیستمین دوره رقابتهای فوتبال لیگ برتر از روز ۱۰ آبان با حضور ۱۶ تیم برگزار خواهد شد.…...
پرسپولیس حرف آخر را درباره بشار رسن زد پرسپولیس حرف آخر را درباره بشار رسن زد
ورزشی
برترین‌ها: مدیر رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس بر مخالفت این باشگاه با جدایی بشار رسن تاکید کرد. باشگاه پرسپولیس این روزها در شرایط سختی به سر می‌برد و چند ستاره این تیم به دنبالی جدایی از جمع قرمزها هستند. یکی از این بازیکنان بشار رسن، ستاره عراقی پرسپولیس است که ساز جدایی…...
ویدیو| جشن صعود به فینال پرسپولیس در رختکن ویدیو| جشن صعود به فینال پرسپولیس در رختکن
ورزشی
شادی بازیکنان پرسپولیس در رختکن پس از غلبه بر النصر عربستان و صعود به فینال رقابت های لیگ قهرمانان آسیا را ببینید....

پاسخ دهید