ناجا: اسلحه ما در ناآرامی‌ها فقط آب‌پاش است

سیاسی
ناجا: اسلحه ما در ناآرامی‌ها فقط آب‌پاش است

تسنیم: سردار کرمی با بیان اینکه شاخصه یگان ویژه، جمع آوری صحنه ناآرامی ها با کمترین هزینه است، گفت:مهمترین اسلحه یگان ویژه آبپاش بوده و به هیچ وجه افراد ما از اسلحه جنگی استفاده نمی کنند.

سردار حسن کرمی فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در ناآرامی‌های اخیر:

* اگرچه ماموران ما از آموزش،قابلیت و توانمندی‌های بالایی برخوردار هستند اما در تمام مراحل و ماموریت‌ها به آنها تاکید می شود که با حداقل هزینه صحنه جمع آوری شود.

* در اذهان عمومی یگان ویژه، واحدی سخت و خشن دیده می شود اما در صحنه عمل مردم شاهدند که ماموران یگان ویژه رفتاری انسانی، اسلامی و انقلابی دارند و تا آنجا که می توانند مدارا کرده و به افراد تذکر می‌دهند.

* اگر در مواقعی، افرادی باشند که قانون را زیر پا گذاشته و به مقدسات و انقلاب توهین کنند و در واقع خط قرمزها را زیر پا بگذارند خود مردم از ما درخواست می کنند که عکس العمل نشان داده و با آنها برخورد کنیم.

* حتی در آن موقع هم سعی می‌کنیم با افرادی که قانون را زیر پا گذاشته و به اموال عمومی آسیب می‌رسانند با تذکر، مدارا و سعه صدر برخورد کنیم.

* با رویکردی که ماموران یگان ویژه داشته اند تا کنون با کمترین هزینه توانسته ایم صحنه های مختلف را جمع کنیم؛ البته مردم نیز همواره با ما همکاری داشتند و کسانی را که تخلف کرده و به اموال عمومی آسیب می رساندند به ما معرفی کرده و از ما می‌ خواستند که جلوی آنها را گرفته و با آنها برخورد کنیم.

* (در پاسخ به این پرسش که آیا یگان ویژه در اغتشاشات و ناآرامی ها از سلاح جنگی استفاده می کند یا خیر): یگان ویژه در صحنه‌ها به هیچ وجه از اسلحه جنگی استفاده نمی‌کند.

*مهمترین اسلحه ما آبپاش است؛ البته در شرایط خاص از گاز اشک آور و گلوله‌های پلاستیکی که غیر کشنده است، استفاده می‌شود.

بازدید اپلیکیشن 30 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سردار حسینعلی عظیمی درگذشت سردار حسینعلی عظیمی درگذشت
سیاسی
فارس نوشت: سردار حسینعلی عظیمی از بنیانگذاران جهاد سازندگی پس از سالها تحمل بیماری به خیل یاران شهیدش پیوست. سردار حسینعلی عظیمی از بنیانگذاران جهاد سازندگی و فرمانده طراحی عملیات آبی و خاکی مهندسی جنگ پس از سالها تحمل بیماری به خیل یاران شهیدش پیوست. مرحوم عظیمی که از بنیانگذاران…...
چوب و پیاز چوب و پیاز
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | چرا آقای جهانپور حرف‌های درست را در زمان نادرست بر زبان می‌آورد؟ نویسنده این سطور هیچ وقت جزو حاکمیت محسوب نشده است. نه در نشریات دولتی کار کرده و نه در استخدام مراکز دولتی بوده. اما می‌دانم که وقتی کسی سخنگوی اصلی حاکمیت در مبارزه با…...
آیت‌الله سیدجعفر کریمی درگذشت آیت‌الله سیدجعفر کریمی درگذشت
سیاسی
آیت‌الله سیدجعفر کریمی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ظهر امروز (شنبه ۹ فروردین) در قم درگذشت. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آیت‌الله سیدجعفر کریمی دیوکلایی، مسئول شورای استفتائات رهبری و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ظهر امروز در ۹۰ سالگی در قم به دیار باقی شتافت. نمایندگی حضرت امام…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید