می‌خواستم جواب ملکه را بدهم ولی گفتم بی‌خیال!

جهان
می‌خواستم جواب ملکه را بدهم ولی گفتم بی‌خیال!

فارس نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی انتخاباتی گفت انتقال سفارت کشورش به قدس اشغالی با مخالفت سران بسیاری از کشورها از جمله ملکه انگلیس مواجه بوده اما او قبل از مشورت و شنیدن نظر آنها کار را تمام کرده است!

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی انتخاباتی شامگاه شنبه در ایالت ویسکانسین، از مخالفت دولت‌های مختلف و ملکه انگلیس با انتقال سفارت به قدس اشغالی گلایه کرد.

ترامپ در این سخنرانی گفت: «تماس‌هایی از پادشاه‌ها و رؤسای جمهور و نخست‌وزیران داشتیم که می‌گفتند، این کار را نکنید قربان. ما نمی‌خواهیم این کار را انجام دهید. اگر انجامش دهید کار وحشتناکی خواهد بود و مشکل ایجاد خواهد کرد».

رئیس جمهور آمریکا افزود: «می‌گفتم چه کسی زنگ زده؟ [می‌گفتند] یک پادشاه، یک امیر، نخست‌وزیرها و رؤسای جمهور و در یک مورد یک ملکه، زنگ زده‌اند. داشتم فکر می‌کردم جواب این یکی (ملکه) را بدهم ولی گفتم بیخیال. می‌خواستند درباره انتقال پایتخت به اورشلیم صحبت کنند. من گفتم این خیلی مهم است، بگویید خودم پنجشنبه با آن‌ها تماس می‌گیرم. سه‌شنبه نشست خبری داشتم و اعلام کردم این کار را می‌کنیم و اورشلیم را به‌عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناختیم».

ترامپ می‌افزاید: «بعد از آن به آن‌ها زنگ زدم، به سران کشورها. [گفتم] بله جناب پادشاه؟ به‌عنوان رئیس جمهور آمریکا چه کاری می‌توانم برایتان انجام دهم؟ [و او پاسخ داد] خب راستش می‌خواستم راجع به اسرائیل با شما صحبت کنم ولی دیگر آن را اعلام کرده‌اید. [گفتم] اوه یا مسیح کاش زودتر زنگ بودم. بله، من آن‌ها را نا امید برگرداندم».

ترامپ روز ۱۵ آذر سال ۱۳۹۶ قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و اعلام کرد که قصد دارد سفارت کشورش را از تل‌آویو به این شهر منتقل کند.

این تصمیم با مخالفت‌ها و محکومیت‌های گسترده جهانی مواجه شد و دو هفته بعد، روز ۳۰ آذرماه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ۱۲۸ رأی موافق و ۹ رأی مخالف قطعنامه‌ای را در محکومیت آن به تصویب رساند.

در حال حاضر، رژیم صهیونیستی بعد از شناسایی قدس به عنوان پایتخت این رژیم توسط آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس، با حمایت‌های دولت ترامپ قصد دارد ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند.

بازدید اپلیکیشن 61 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

پنجمین فرد ثروتمند جهان به کرونا مبتلا شد پنجمین فرد ثروتمند جهان به کرونا مبتلا شد
جهان
بنیانگذار شرکت تسلا که چند روز پیش ۴ آزمایش کرونا در یک روز انجام داد که جواب دو تست مثبت و جواب دو تست منفی بود و نسبت به دقت تست‌های کرونا ابراز تردید کرده بود، حالا می‌گوید احتمالا به نوع نیمه حاد کرونا مبتلا شده است. ایلان ماسک، بنیانگذار…...
کاشفان واکسن کرونا چه کسانی بودند؟ کاشفان واکسن کرونا چه کسانی بودند؟
جهان
صاحبان اصلی شرکت داروسازی بیون تک؛ شریک آلمانی شرکت فایزر آمریکا را دو آلمانی ترک تبار تشکیل می‌دهند که در ساخت نخستین واکسن مؤثر مقابله با ویروس کرونا مشارکت داشته‌اند. به گزارش روسیا الیوم، مالک شرکت بیون تک را "اوگور شاهین" و "اوزلام توریجی" زن و شوهر ۵۵ و ۵۳…...
خشم و نارضایتی جهان اسلام از انتشار تصاویر موهن خشم و نارضایتی جهان اسلام از انتشار تصاویر موهن
جهان
بازانتشار کاریکاتوری موهن در نشریه فرانسوی در دو هفته گذشته خشم جوامع اسلامی را برانگیخته است. این خشم با سخنان "امانوئل ماکرون" در چهارشنبه هفته گذشته که به حمایت از این اقدام به بهانه آزادی عقیده پرداخته بود، شعله‌ور شد. تاکنون ۱۰کشور عربی و اسلامی در این خصوص موضع رسمی…...

پاسخ دهید