می‌خواستم جواب ملکه را بدهم ولی گفتم بی‌خیال!

جهان
می‌خواستم جواب ملکه را بدهم ولی گفتم بی‌خیال!

فارس نوشت: رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی انتخاباتی گفت انتقال سفارت کشورش به قدس اشغالی با مخالفت سران بسیاری از کشورها از جمله ملکه انگلیس مواجه بوده اما او قبل از مشورت و شنیدن نظر آنها کار را تمام کرده است!

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی انتخاباتی شامگاه شنبه در ایالت ویسکانسین، از مخالفت دولت‌های مختلف و ملکه انگلیس با انتقال سفارت به قدس اشغالی گلایه کرد.

ترامپ در این سخنرانی گفت: «تماس‌هایی از پادشاه‌ها و رؤسای جمهور و نخست‌وزیران داشتیم که می‌گفتند، این کار را نکنید قربان. ما نمی‌خواهیم این کار را انجام دهید. اگر انجامش دهید کار وحشتناکی خواهد بود و مشکل ایجاد خواهد کرد».

رئیس جمهور آمریکا افزود: «می‌گفتم چه کسی زنگ زده؟ [می‌گفتند] یک پادشاه، یک امیر، نخست‌وزیرها و رؤسای جمهور و در یک مورد یک ملکه، زنگ زده‌اند. داشتم فکر می‌کردم جواب این یکی (ملکه) را بدهم ولی گفتم بیخیال. می‌خواستند درباره انتقال پایتخت به اورشلیم صحبت کنند. من گفتم این خیلی مهم است، بگویید خودم پنجشنبه با آن‌ها تماس می‌گیرم. سه‌شنبه نشست خبری داشتم و اعلام کردم این کار را می‌کنیم و اورشلیم را به‌عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناختیم».

ترامپ می‌افزاید: «بعد از آن به آن‌ها زنگ زدم، به سران کشورها. [گفتم] بله جناب پادشاه؟ به‌عنوان رئیس جمهور آمریکا چه کاری می‌توانم برایتان انجام دهم؟ [و او پاسخ داد] خب راستش می‌خواستم راجع به اسرائیل با شما صحبت کنم ولی دیگر آن را اعلام کرده‌اید. [گفتم] اوه یا مسیح کاش زودتر زنگ بودم. بله، من آن‌ها را نا امید برگرداندم».

ترامپ روز ۱۵ آذر سال ۱۳۹۶ قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و اعلام کرد که قصد دارد سفارت کشورش را از تل‌آویو به این شهر منتقل کند.

این تصمیم با مخالفت‌ها و محکومیت‌های گسترده جهانی مواجه شد و دو هفته بعد، روز ۳۰ آذرماه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ۱۲۸ رأی موافق و ۹ رأی مخالف قطعنامه‌ای را در محکومیت آن به تصویب رساند.

در حال حاضر، رژیم صهیونیستی بعد از شناسایی قدس به عنوان پایتخت این رژیم توسط آمریکا و انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس، با حمایت‌های دولت ترامپ قصد دارد ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند.

بازدید اپلیکیشن 61 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نیویورک‌تایمز پشت پرده اخراج اسپر را فاش کرد نیویورک‌تایمز پشت پرده اخراج اسپر را فاش کرد
جهان
یک روزنامه آمریکایی با اشاره به اخراج اخیر وزیر دفاع آمریکا گزارش کرد که «دونالد ترامپ» با پاکسازی پنتاگون در صدد است قبل از پایان دوره ریاست‌جمهوری، نظامیان آمریکایی را کاملا از افغانستان خارج کند. به گزارش خبرآنلاین، روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی به پشت پرده اخراج مارک اسپر و هدف…...
روسیه:برجام ارتباطی به برنامه موشکی ایران ندارد روسیه:برجام ارتباطی به برنامه موشکی ایران ندارد
جهان
ایرنا: نماینده دائم روسیه در سازمان‌های بین المللی مستقر در وین تصریح کرد که عادی سازی برجام را نباید به مسائلی چون برنامه موشکی ایران گره زد. میخاییل اولیانوف روز شنبه در صفحه توئیتری خود نوشت: بسیاری از تحلیل‌گران می‌گویند که عادی سازی شرایط برجام نیازمند پرداختن به برنامه موشکی…...
چه کسانی به دولت‌ بایدن راه می‌یابند‌؟ چه کسانی به دولت‌ بایدن راه می‌یابند‌؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | روز شنبه، جو بایدن دموکرات خود را پیروز انتخابات سوم نوامبر مقابل دونالد ترامپ اعلام کرد. براساس گزارش رسانه‌های خبری، آرای الکترال نوادا و پنسیلوانیا هم به بایدن اختصاص یافت تا او به حداقل ۲۷۰ رای لازم برای ریاست جمهوری دست یابد. تکلیف شمارش آرا در…...

پاسخ دهید