میزبانی هندبال را از ایران گرفتند دادند به بحرین

ورزشی
میزبانی هندبال را از ایران گرفتند دادند به بحرین

کنفدراسیون هندبال آسیا امروز با ارسال نامه‌ای به فدراسیون هندبال ایران بحرین را میزبان مسابقات قهرمانی جوانان آسیا معرفی کرد.

به گزارش ایسنا، فدراسیون هندبال آسیا به دلیل حساسیت برخی کشورها نسبت به شرایط همه گیری کرونا، میزبانی مسابقات جوانان آسیا را به بحرین واگذار کرد. این مسابقات قرار بود اواخر اسفند به میزبانی ایران و در شهر شیراز انجام شود. فدراسیون هندبال ایران هم تمام تمهیدات لازم را جهت برگزاری این رقابت ها به کار گرفت تا بتواند میزبانی شایسته ای از این رویداد داشته باشد.
صالحی امیری در جلسه ای که در عمان برگزار شد با شیخ احمد در این خصوص مذاکره کرده بود و قول برگزاری این مسابقه در ایران در شرایط مساعد را گرفته بود اما امروز کنفدراسیون آسیا بحرین را به عنوان میزبان مسابقات معرفی کرد.

پس از گسترش همه گیری کرونا در کشورهای مختلف از جمله ایران، کنفدراسیون هندبال آسیا در نامه ای با ارائه گزارشات و تعهدنامه هایی در خصوص میزبانی و وضعیت کرونا در ایران درخواست کرد تا با کمک دو وزارتخانه بهداشت و ورزش، کلیه موارد درخواستی برآورده و به کنفدراسیون هندبال آسیا ارسال شود.
از سوی دیگر سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در نشستی که با رئیس کنفدراسیون هندبال آسیا در جریان اجلاس شورای المپیک آسیا داشت، از شیخ احمد به شرط کنترل شرایط کرونا و کاهش نرخ ابتلا به این ویروس، قول عدم تغییر میزبانی رقابت های جوانان آسیا و برگزاری آن در شیراز را گرفت، اما یک هفته بعد کنفدراسیون هندبال آسیا با ارسال نامه ای به ایران اعلام کرد که به دلیل عدم تمایل کشورهای آسیایی برای حضور در ایران به دلیل شرایط کرونا امکان تغییر میزبانی رقابت های جوانان آسیا وجود دارد که این رویکرد واکنش و اعتراض مسئولان فدراسیون هندبال ایران و وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک را در پی داشت.
با این وجود، فدراسیون هندبال آسیا صبح امروز(چهارشنبه) با ارسال نامه ای بحرین را میزبان رقابت های جوانان آسیا اعلام کرد و علت تغییر میزبان این رقابت ها را عدم تمایل کشورهای آسیایی به حضور در ایران به دلیل شرایط مرتبط با کووید-۱۹ در کشورمان عنوان کرد.

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال پس از اعلام کنفدراسیون هندبال آسیا مبنی بر اعطای میزبانی رقابت های قهرمانی جوانان آسیا به بحرین اظهار کرد: با صحبت هایی که با فدراسیون هندبال آسیا انجام دادیم، آنها عدم تمایل کشورها را برای حضور در ایران به سبب شرایط کرونا دلیل این اقدام عنوان کردند.
پاکدل افزود: ما هر آنچه در توان داشتیم، برای گرفتن و حفظ این میزبانی به کار گرفتیم و تمام تلاش خود را انجام دادیم و از تمام ظرفیت مان برای نگه داشتن این میزبانی در ایران استفاده کردیم. از هیچ چیز دریغ نکردیم ولی ما هم تا جایی توانستیم پیش برویم و مسأله عنوان شده در خصوص کرونا خارج از حیطه و توان ما است.

وی در پایان اضافه کرد: امیدوارم هر چه زودتر سایه این بیماری از کشورمان و تمام دنیا کنار رود و در آینده ای نزدیک با ریشه کن شدن کرونا بتوانیم میزبانی یک مسابقه آسیایی معتبر را بگیریم.

بازدید اپلیکیشن 10 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ماجرای پاشیدن رنگ آبی به ساختمان باشگاه پرسپولیس ماجرای پاشیدن رنگ آبی به ساختمان باشگاه پرسپولیس
ورزشی
شب گذشته افرادی ناشناس با حضور مقابل ساختمان باشگاه پرسپولیس اقدام به پاشیدن رنگ آبی به در ورودی این ساختمان کردند. خبرگزاری فارس می‌نویسد طبق پیگیری‌های انجام شده به نظر می‌رسد دو نفر دست به چنین اقدامی زده‌اند. البته تعدادی از عوامل باشگاه پرسپولیس از صبح امروز اقدام به ترمیم…...
گل زیبای مهدی طارمی به براگا را تماشا کنید گل زیبای مهدی طارمی به براگا را تماشا کنید
ورزشی
در دقیقه ۹ بازی پورتو و براگا در جام حذفی پرتغال، مهدی طارمی اینگونه با یک ضربه چیپ زیبا دروازه حریف را باز کرد...
پرسپولیس با گل‌باران گل‌گهر قهرمان نیم فصل شد پرسپولیس با گل‌باران گل‌گهر قهرمان نیم فصل شد
ورزشی
تیم فوتبال پرسپولیس با برتری ۵ بر صفر برابر گل‌گهر سیرجان با ۳۰ امتیاز قهرمان نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال ایران شد. به گزارش ایسنا، در جریان دیدار معوقه از هفته دهم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان از ساعت ۱۵:۴۰ در ورزشگاه شهید قاسم سلیمانی سیرجان…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید