میزبانی هندبال را از ایران گرفتند دادند به بحرین

ورزشی
میزبانی هندبال را از ایران گرفتند دادند به بحرین

کنفدراسیون هندبال آسیا امروز با ارسال نامه‌ای به فدراسیون هندبال ایران بحرین را میزبان مسابقات قهرمانی جوانان آسیا معرفی کرد.

به گزارش ایسنا، فدراسیون هندبال آسیا به دلیل حساسیت برخی کشورها نسبت به شرایط همه گیری کرونا، میزبانی مسابقات جوانان آسیا را به بحرین واگذار کرد. این مسابقات قرار بود اواخر اسفند به میزبانی ایران و در شهر شیراز انجام شود. فدراسیون هندبال ایران هم تمام تمهیدات لازم را جهت برگزاری این رقابت ها به کار گرفت تا بتواند میزبانی شایسته ای از این رویداد داشته باشد.
صالحی امیری در جلسه ای که در عمان برگزار شد با شیخ احمد در این خصوص مذاکره کرده بود و قول برگزاری این مسابقه در ایران در شرایط مساعد را گرفته بود اما امروز کنفدراسیون آسیا بحرین را به عنوان میزبان مسابقات معرفی کرد.

پس از گسترش همه گیری کرونا در کشورهای مختلف از جمله ایران، کنفدراسیون هندبال آسیا در نامه ای با ارائه گزارشات و تعهدنامه هایی در خصوص میزبانی و وضعیت کرونا در ایران درخواست کرد تا با کمک دو وزارتخانه بهداشت و ورزش، کلیه موارد درخواستی برآورده و به کنفدراسیون هندبال آسیا ارسال شود.
از سوی دیگر سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در نشستی که با رئیس کنفدراسیون هندبال آسیا در جریان اجلاس شورای المپیک آسیا داشت، از شیخ احمد به شرط کنترل شرایط کرونا و کاهش نرخ ابتلا به این ویروس، قول عدم تغییر میزبانی رقابت های جوانان آسیا و برگزاری آن در شیراز را گرفت، اما یک هفته بعد کنفدراسیون هندبال آسیا با ارسال نامه ای به ایران اعلام کرد که به دلیل عدم تمایل کشورهای آسیایی برای حضور در ایران به دلیل شرایط کرونا امکان تغییر میزبانی رقابت های جوانان آسیا وجود دارد که این رویکرد واکنش و اعتراض مسئولان فدراسیون هندبال ایران و وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک را در پی داشت.
با این وجود، فدراسیون هندبال آسیا صبح امروز(چهارشنبه) با ارسال نامه ای بحرین را میزبان رقابت های جوانان آسیا اعلام کرد و علت تغییر میزبان این رقابت ها را عدم تمایل کشورهای آسیایی به حضور در ایران به دلیل شرایط مرتبط با کووید-۱۹ در کشورمان عنوان کرد.

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال پس از اعلام کنفدراسیون هندبال آسیا مبنی بر اعطای میزبانی رقابت های قهرمانی جوانان آسیا به بحرین اظهار کرد: با صحبت هایی که با فدراسیون هندبال آسیا انجام دادیم، آنها عدم تمایل کشورها را برای حضور در ایران به سبب شرایط کرونا دلیل این اقدام عنوان کردند.
پاکدل افزود: ما هر آنچه در توان داشتیم، برای گرفتن و حفظ این میزبانی به کار گرفتیم و تمام تلاش خود را انجام دادیم و از تمام ظرفیت مان برای نگه داشتن این میزبانی در ایران استفاده کردیم. از هیچ چیز دریغ نکردیم ولی ما هم تا جایی توانستیم پیش برویم و مسأله عنوان شده در خصوص کرونا خارج از حیطه و توان ما است.

وی در پایان اضافه کرد: امیدوارم هر چه زودتر سایه این بیماری از کشورمان و تمام دنیا کنار رود و در آینده ای نزدیک با ریشه کن شدن کرونا بتوانیم میزبانی یک مسابقه آسیایی معتبر را بگیریم.

بازدید اپلیکیشن 10 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

فوتبال در اروپا؛ پیروزی‌های بارسا، دورتموند و آتالانتا فوتبال در اروپا؛ پیروزی‌های بارسا، دورتموند و آتالانتا
ورزشی
رقابت های فوتبال در کشورهای مختلف اروپا امروز و امشب با برگزاری چندین بازی پیگیری شد. برنتفورد در مرحله سوم مسابقات جام حذفی انگلیس، امشب (شنبه) به مصاف میدلزبورو رفت و با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد. گل نخست برنتفورد در دقیقه ۳۵ روی پاس گل سامان قدوس و…...
پست جالب لیگ پرتغال با استفاده از مهارت طارمی پست جالب لیگ پرتغال با استفاده از مهارت طارمی
ورزشی
صفحه اصلی لیگ پرتغال با استفاده از مهارت طارمی در استپ کردن توپ پست جالبی را در فضای مجازی منتشر کرد. به گزارش خبرآنلاین، صفحه اصلی لیگ پرتغال در فضای مجازی با استفاده از مهارت طارمی در استپ کردن توپ، پست جالبی را منتشر کرد. «لیگاپرتغال» در اینستاگرام با انتشاری…...
ادعای عجیب خبرنگار استقلالی درباره هرویه میلیچ ادعای عجیب خبرنگار استقلالی درباره هرویه میلیچ
ورزشی
حیرانی نوشت: اعتقادات برخی مرییان استقلال است که دارد میلیچ را از استقلال دور می‌کند. برترین‌ها: محمد‌ حیرانی خبرنگار حوزه استقلال در پستی اینستاگرامی پرده از رازی عجیب برداشت و نوشت: تا امروز سعی می‌کردم خودم را قانع کنم که دلیل غیبت میلیچ در ترکیب استقلال، فنی است و بخاطر…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید