موضوع رسمی روسیه در مورد اختلاف ایران و آمریکا

جهان
موضوع رسمی روسیه در مورد اختلاف ایران و آمریکا

وزیر خارجه روسیه با اشاره به اینکه اقدامات غیرقانونی آمریکا باعث افزایش تنش در منطقه شده، گفت: ما قصد مداخله در روابط ایران و ایالات متحده را نداریم، ولی در صورت علاقه‌مندی طرفین، حاضر به کمک به برقراری گفت‌وگو بین دو کشور هستیم.

به گزارش خبرگزاری «نووستی»، “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه امروز، سه شنبه در کنفرانس مطبوعاتی در پایان مذاکرات با همتای سریلانکایی خود در کلمبو، بار دیگر اعلام کرد که ترور ژنرال “قاسم سلیمانی” در بغداد، اوج اقدامات غیرقانونی آمریکا بود و چنین اقداماتی از نظر ما غیرقابل قبول هستند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه تاکید کرد، آنچه در این ماجرا اتفاق افتاده، مسلماً فراتر از همه چارچوب‌های حقوق بین المللی و اصول انسانی است.

پیش از این، “ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا ترور سردار سلیمانی را قانونی خوانده و این اقدام آمریکا را دفاع از خود توصیف کرده بود.

لاوروف همچنین گفت: «روسیه با تشدید اوضاع در منطقه خلیج فارس، از هر طرف که باشد ، مخالف است. ما از ایالات متحده و ایران می خواهیم تا خویشتن داری کرده و همه مشکلات را از طریق مذاکره حل و فصل کنند.»

وزیر خارجه روسیه در پاسخ به سئوالی یادآور شد: «اگر از اقدامات عملی صحبت کنیم، مسکو قصد ندارد در روابط بین ایالات متحده و ایران دخالت کند. بسیاری تلاش کرده‌ و کوشش می کنند تا به آغاز مذاکرات بین آمریکا و ایران برای کاهش تنش‌های دو کشور کمک کنند. ما نیز حاضر هستیم تا در صورت علاقه طرفین، به تهران و واشنگتن برای برقراری گفت‌وگو کمک کنیم.»

به گفته لاوروف، هیچ کس نمی تواند از آنچه در منطقه خلیج فارس در حال اتفاق افتادن است و تنش‌ها در حال افزایش است و در نتیجه آن مردم کشته شده‌اند احساس رضایت کند.

وی گفت: «ما نمی توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم که همه این مشکلات از لحظه‌ای آغاز شد که ایالات متحده چند سال پیش اعلام کرد که ” بدون استثنا، تمامی مشکلات منطقه ناشی از فعالیت ایران است و تهران تروریست اصلی است”، در صورتیکه هیچ کس نمی تواند چنین مسئله‌ای را اثبات کند و ایران را از تأثیرگذاری بر آنچه در حوالی مرزهای خود اتفاق می‌افتد متوقف سازد.»

این دیپلمات افزود: «در عین حال، ایالات متحده تعهدات خود در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را نقض و شروع به مجازات کردن کلیه کسانی کرده که تجارت مشروع با ایران انجام می دهند، و آنها را تحریم کرده است که این امر منجر به افزایش بیش از اندازه وخامت اوضاع شده است.»

بازدید اپلیکیشن 36 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

انگلیس تحریم ایران را بررسی می‌کند انگلیس تحریم ایران را بررسی می‌کند
جهان
وزیر خارجه انگلیس می‌گوید با همکاری شرکای این کشور امکان وضع شدن تحریم‌هایی را علیه ایران بررسی خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری آنا از رویترز، وزیر امور خارجه انگلیس می‌گوید که با شرکای بین‌المللی خود رایزنی می‌کنند تا تحقیقی مستقل و شفاف در سطح بین‌الملل درباره سقوط هواپیما در ایران…...
سیدحسن نصرالله: حاج قاسم در طول جنگ ۳۳ روزه در بیروت ماند سیدحسن نصرالله: حاج قاسم در طول جنگ ۳۳ روزه در بیروت ماند
جهان
دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم هفتم شهید سپهبد قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس جانشین سابق فرمانده نیروهای داوطلب مردمی عراق گفت: حاج قاسم در زمان جنگ ۳۳ روزه در بیروت ماند. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی…...
فشار خردکننده افکار عمومی آمریکا بر ترامپ فشار خردکننده افکار عمومی آمریکا بر ترامپ
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | ۷۰ شهر در آمریکا دیروز ‌شاهد تظاهرات علیه جنایت گستاخانه ترامپ بوده‌اند‌. هنرمندان طراز اول ‌این کشور هم به میدان آمده‌اند. این چیزی نبود که تاجر مو زرد ساکن کاخ‌سفید در تصورش بود. موج تظاهرات علیه حماقت‌های ترامپ حتی جلوی برج مشهور ترامپ و در خیابان‌های…...

پاسخ دهید