موثرترین تیم در پنج لیگ برتر اروپایی: ختافه!

ورزشی
موثرترین تیم در پنج لیگ برتر اروپایی: ختافه!

ختافه با آماری دور از انتظار موثرترین تیم در میان ۵ لیگ برتر اروپایی است.

شوت آنخل و گل. ضربه سر آرامباری و گل. ضربه آزاد تیمور و گل. سه ضربه در چارچوب ختافه در دیدار برابر گرانادا وارد دروازه روی سیلوا شد، یعنی ۱۰۰ درصد ضربه‌ها به گل تبدیل شد. به‌این ترتیب ختافه آمارش را نسبت به گذشته بهتر کرد و اکنون موثرترین تیم در میان پنج لیگ برتر اروپایی (اسپانیا، انگلیس، آلمان، ایتالیا و فرانسه) محسوب می‌شود. از ۳۱ شوتی که این تیم در چارچوب زده ۱۷ گل به دست آمده است، یعنی ۵۴.۸۳ درصد توپ‌ها به گل تبدیل شدند.

سپس لسترسیتی با ۵۴.۳۶ درصد دیده می‌شود که در حال حاضر تیم سوم لیگ برتر انگلیس است. جایگاه سوم به بارسلونا با ۵۰.۹۰ درصد اختصاص دارد.

تیم‌هایی که ضربه‌های دقیق‌تری در پنج لیگ برتر اروپا زدند ختافه (لالیگا)، لسترسیتی (لیگ برتر)، فرایبورگ (بوندسلیگا)، کالیاری (سری آ) و آمیان (لیگ یک فرانسه) هستند. هفت تیم اسپانیایی در میان ۲۰ تیم با بهترین میانگین در اروپا قرار دارند.

ختافه یک آمار غیرعادی هم دارد. این تیم برای گلزنی حتی نیاز به دو ضربه در چارچوب ندارد و تنها ۱.۸۲ ضربه برای گلزنی کافی است. بارسلونا، صدرنشین لالیگا هم تقریبا در چنین شرایطی قرار دارد و با ثبت میانگین ۵۰.۹۰ درصد در رتبه دوم دیده می‌شود. سپس گرانادا (۴۵ درصد) و ویارئال ۴۰.۳۲ درصد) در رتبه‌های بعدی قرار دارند (این آمار پس از پایان هفته یازدهم لالیگا به ثبت رسیده است).

در نقطه مقابل در میان تیم‌هایی که کمترین تاثیر را داشتند باز هم یک اسپانیایی بالاتر از همه است. لگانس در این زمینه بدترین است و تنها توانسته است ۱۰.۲۰ درصد از ضربات در چارچوبش را به گل تبدیل کند. سپس دیژون فرانسه با ۱۱.۹۰ درصد، اودینزه ایتالیا با ۱۱.۹۳ درصد، واتفورد انگلیس با ۱۳.۳۹ درصد و استراسبورگ فرانسه با ۱۵.۹۱ درصد قرار دارند.

عجیب نیست که سه تیم قعرنشین لالیگا در این زمینه بدترین میانگین را دارند. تیم‌های اسپانیایی که بیشترین ضربه در چارچوب را داشتند رئال مادرید (۶۷ شوت) و ویارئال (۶۲ شوت) هستند. با این حال سفیدپوشان تنها ۳۱.۳۴ درصد ضربه‌هایشان به گل تبدیل شدند و در جایگاه سیزدهم قرار دارند.

بازدید اپلیکیشن 10 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

خاص‌ترین بازیکن لالیگا چه کسی است؟ خاص‌ترین بازیکن لالیگا چه کسی است؟
ورزشی
روبرتو سولدادو با پیراهن ۶ تیم مختلف گلزنی کرده است که در لالیگا این رکورد تنها به او اختصاص دارد. به گزارش ایسنا و به نقل از مارکا، روبرتو سولدادو پس از حضور در لیگ ترکیه به اسپانیا بازگشته است. مهاجم گرانادا توانست در هفته نخست لالیگا برابر ویارئال گلزنی…...
سقوط ستاره‌ها از بوندس‌لیگا‌ به لیگ ۲ قطر! سقوط ستاره‌ها از بوندس‌لیگا‌ به لیگ ۲ قطر!
کاربران ویژه - ورزشی
روزنامه هفت صبح | در هفته‌های اخیر سه ستاره سابق و فعلی فوتبال ایران به قطر کوچ کرده‌اند اما مقصد آنها نه لیگ ستارگان بلکه لیگ دسته ۲ این کشور موسوم به لیگ قطر گاز(!) است. این اتفاق در حالی رخ داده که به نظر می‌رسید همه آنها هنوز توانایی…...
دست رد استقلال به سینه ختافه؛ برزای لالیگایی نشد دست رد استقلال به سینه ختافه؛ برزای لالیگایی نشد
ورزشی
سرانجام باشگاه استقلال مخالفت رسمی خود را با حضور بهنام برزای مهاجم جوان خود در تمرینات تیم ختافه اسپانیا اعلام کرد و به این ترتیب این بازیکن در لیگ پانزدهم نیز بار دیگر پیراهن تیم استقلال را به تن خواهد کرد. به گزارش طرفداری؛ از چندی پیش باشگاه ختافه اسپانیا…...

پاسخ دهید