موافقت سران گروه G20 با تزریق ۵ تریلیون دلار به اقتصاد جهان

جهان
موافقت سران گروه G20 با تزریق ۵ تریلیون دلار به اقتصاد جهان

هفت صبح| با پایان یافتن نشست سران مهمترین اقتصادهای جهان مشخص شد تدابیر مالی خاصی با هدف کنترل تبعات شیوع جهانی ویروس کرونا اتخاذ شده است. مهمترین مصوبه این نشست آنلاین، تزریق ۵ تریلیون دلار به اقتصاد جهان بود. در واقع نتیجه نشست گروه جی ۲۰ در قالب کمک‌های مالی به شهروندان، مراکز درمانی و شرکت‌های صنعتی و تجاری متبلور خواهد شد.
خبرگزاری رویترز اعلام کرده رهبران گروه ۲۰ پس از یک نشست طولانی در روز پنج شنبه متعهد شدند، به منظور محدود کردن خسارات وارده به مشاغل و درآمدها در اثر شیوع ویروس کرونا، تا بیش از ۵ تریلیون دلار به اقتصاد جهان تزریق کنند.

رهبران بزرگترین اقتصادهای جهان متعهد شدند باتوجه به گستردگی ابعاد این بحران در مقایسه با فروپاشی اقتصادی سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹، تدابیر لازم جهت همکاری برای رفع این مشکل را در سرلوحه کار خود قرار دهند. یکی از مهمترین بحثهای این نشست که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، تعهد به همکاری جهت جلوگیری از فراگیری گسترده این بیماری بود که حاضران بر آن تاکید کردند.

طبق آنچه رویترز گزارش داده، اعضا بر تبادل بدون مشکل دارو و ملزومات پزشکی مورد نیاز کشورهای مختلف جهت کنترل این بیماری تاکید کرده‌اند. موردی که مشخص نیست آیا شامل ایران هم می‌شود یا نه؟ برخی بحثها از لغو موقتی تحریم‌های آمریکا جهت تسهیل دسترسی ایران و برخی دیگر از کشورها به اقلام پزشکی حکایت دارد. موردی که هنوز توسط دولت آمریکا تایید نشده است.

رهبران گروه جی ۲۰ همچنین در مورد خطرات این ویروس برای کشورهای ضعیف و اقتصادهای شکننده به ویژه دول آفریقایی و نیز جمعیت‌های در خطر مانند پناهندگان ابراز نگرانی کرده و با تأکید بر لزوم تقویت شبکه‌های ایمنی و سیستم‌های بهداشت ملی، تدابیری را در این‌باره اتخاذ کردند.

بازدید اپلیکیشن 22 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

نوشته‌ ابراهیم افشار درباره للوش و ناصر ملک‌مطیعی نوشته‌ ابراهیم افشار درباره للوش و ناصر ملک‌مطیعی
کاربران ویژه - تک نگاری
روزنامه هفت صبح، ابراهیم افشار | یک: این دولت و اقتصاددانانش مشمول‌الذمه ما هستند اگر صفرها را از پول ملی‌مان بردارند ولی نقشه‌ای برای مشنگی‌مان نکشند. یعنی مدیون ما هستند اگر صفرها را بردارند ولی فکری به گیج و منگی‌مان هنگام خرید و فروش نکنند. هنوز که هنوز است ما…...
چهار سناریو برای بهبود وضعیت جهان چهار سناریو برای بهبود وضعیت جهان
اقتصادی
کرونا ما را با رکودی مواجه کرده که ممکن است اشکالی نظیر V, U, W یا L داشته باشد. اینها حروف الفبا هستند که اقتصاددان‌ها برای توصیف روند رکود تا بهبودی به کار می‌برند. منظور از این حروف شکل منحنی رشد تولید ناخالص داخلی در طول زمان است. با هم…...
از شنبه‌های غیرعادی تا شیراز بدون ترافیک از شنبه‌های غیرعادی تا شیراز بدون ترافیک
اجتماعی
نقشه و مسیریاب «نشان» در گزارشی جدید رفتار بیش از ۴٫۵میلیون کاربر خود را در سه پرده بررسی کرده است: هفته پایانی بهمن ماه، یعنی هفته پیش از اعلام رسمی ورود کرونا به ایران، هفته اول کاری در فروردین ماه و در نهایت، هفته ابتدایی اردیبهشت. در این میان یک…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید