مهلت شرکت در پذیره‌نویسی پالایشی یکم تمدید شد

بورس
مهلت شرکت در پذیره‌نویسی پالایشی یکم تمدید شد

رئیس سازمان خصوصی سازی از تمدید مهلت پذیره نویسی پالایشی یکم خبر داد.

علیرضا صالح در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد: مهلت پذیره نویسی پالایشی یکم تا ساعت ۲۴ روز یکشنبه ۳۰ شهریورماه تمدید شده است و متقاضیان می توانند از طریق بانکها یا کارگزاری ها نسبت به پذیره نویسی این صندوق اقدام کنند.

وی با بیان اینکه پالایشی یکم باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه تهران، تبریز، اصفهان و بندرعباس است، تاکید کرد: قیمت سهامی که به این صندوق تعلق خواهد گرفت ۲۰ درصد کمتر از قیمت سهام چهار پالایشگاه مذکور در پایان روز چهارم شهریورماه است.

بر اساس این گزارش، متقاضیان خرید این صندوق می‌توانند در بازه زمانی تعیین شده به صورت حضوری و غیرحضوری از طریق بانک‌ها نسبت به خرید این صندوق اقدام کنند. همچنین افرادی که دارای کد معاملاتی هستند می‌توانند به صورت غیرحضوری از طریق سامانه معاملاتی کارگزاری خود نسبت به ثبت سفارش خرید اقدام کنند.

بر این اساس، بانک‌های منتخب شامل ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، ملت، صادرات، تجارت، توسعه تعاون، رفاه کارگران، قرض‌الحسنه مهر ایران، پست بانک ایران، اقتصاد نوین، پارسیان، پاسارگاد و کارآفرین می‌شوند. اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل اطلاعات نیز شامل نام، نام‌خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کد پستی، شماره تلفن همراه و شماره شبای بانکی فرد پرداخت‌کننده می‌شود.

از ویژگی‌های این صندوق این است که پذیره‌نویسی برای هر شخص حقیقی ایرانی دارای کد ملی تا سقف ۵۰ میلیون ریال امکان‌پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد. البته متقاضیانی که در نخستین مرحله پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق واسطه‌گری مالی یکم شرکت کرده‌اند، می‌توانند در مجموع دو صندوق سرمایه‌گذاری واسطه‌گری مالی یکم و سرمایه‌گذاری پالایشی یکم تا سقف ۵۰ میلیون ریال پذیره‌نویسی کنند.

بر این اساس، افرادی‌که به میزان دو میلیون تومان صندوق ETF دارای یکم را خریداری کرده بودند، در این مرحله می‌توانند تنها سه میلیون تومان از واحدهای این صندوق را با تخفیف ۲۰ درصد خریداری کنند.

به گزارش ایسنا، پذیره‌نویسی پالایشی یکم به عنوان دومین ETF دولت از پنجم شهریور آغاز شد. مهلت پذیره نویسی آن بعد از یک هفته تمدید قرار بود ساعت ۲۴ امشب (۲۶ شهریور) به پایان برسد که باز هم تمدید شد.

بازدید اپلیکیشن 12 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چرا نباید از ‌ریزش بورس ترسید چرا نباید از ‌ریزش بورس ترسید
کاربران ویژه - اسلایدر
روزنامه هفت صبح، گروه بازار | ‌شش ماه است مدام حرف از ریزش بورس لرزه بر تن سهامداران می‌اندازد. سایه این هیولا مدام بالای سر سهامداران قدیمی و تازه‌وارد ایستاده و می‌گویند قرار است سرمایه آنها را نیست و نابود کند اما آیا واقعا ریزش بورس به همان اندازه که…...
حمایت از بورس به ‌شیوه حقوقی‌ها حمایت از بورس به ‌شیوه حقوقی‌ها
کاربران ویژه - اسلایدر
روزنامه هفت صبح، احمدرضا نجفی| ‌ انتظاری از سهامداران حقوقی برای حمایت از بازار نداریم اما خیلی از سهامداران تازه‌وارد چشم‌شان به تابلو نماد خشک شد تا حقوقی‌ها از راه برسند و با خرید سهام صف‌های فروش را جمع کنند. دو هفته پیش زمانی که شاخص کل به مرز یک…...
حقوقی عزیز! شما لطفا حمایت نکن حقوقی عزیز! شما لطفا حمایت نکن
کاربران ویژه - اسلایدر
روزنامه هفت صبح | ماجرای حمایت شرکت‌های حقوقی از بازار سرمایه وارد مراحل عجیبی شده و به جای تاثیر مثبت روی بازار شاهد سریع‌تر کردن روند ریزش بورس هستیم. دیروز از ۵۹۲نماد بازار سرمایه، ۵۲۲نماد صف فروش داشتند و فشار عرضه در بازار، نهایتا به کاهش ۴۰هزار واحدی شاخص بورس…...

پاسخ دهید