من جاناتان؛ ۱۸۸سال دارم!

جهان
من جاناتان؛ ۱۸۸سال دارم!

زندگی طولانی “جاناتان”، لاک‌پشت غول‌پیکر سیشل که در سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۸۸ ساله شد و رکورد سالخورده‌ترین حیوان زنده روی خشکی را دارد، در بحبوحه همه گیری جهانی کرونا مورد توجه قرار گرفته است.

این لاک پشت دوست داشتنی اتفاقات زیادی در مدت عمر طولانی خود دیده است. در طول زندگی جاناتان دو جنگ جهانی رخ داده، انقلاب روسیه به وقوع پیوسته، هفت پادشاه بر تخت پادشاهی انگلستان نشسته‌ و ۴۰ رئیس‌جمهوری نیز در آمریکا تغییر ‌کرده‌اند. به رغم این سن زیاد، جاناتان همچنان فعال بوده و اصلا از زندگی خسته نشده است. همچنین در دوران حیات این لاک پشت، اتفاقات دیگری از جمله اختراع لامپ حبابی و خودروهای موتوری، تکمیل برج ایفل و اولین آسمانخراش رخ داده است.

جاناتان یکی از لاک پشت های غول پیکر جزیره سیشل است که در سال ۱۸۸۲ از این جزیره به جزیره سنت هلنا برده شد. این جزیره دنج و آرام در اقیانوس اطلس جنوبی بیشتر به خاطر اینکه محل تبعید ناپلئون بناپارت بوده شناخته می شود. از آن زمان به بعد، جاناتان در زمین های متعلق به محل زندگی فرماندار جزیره زندگی کرده است. اگر چه هیچ کسی اطلاعی از سن دقیق جاناتان ندارد اما برآورد می شود که این لاک پشت زمانی که به جزیره سنت هلنا آورده شده به سایز نهایی بلوغ خود رسیده بود و این بدان معناست که جاناتان در آن زمان ۵۰ سال عمر داشته است.

از این رو دامپزشکان بر این باورند که این لاک پشت در سال ۱۸۳۲ به دنیا آمده و حدود ۱۸۷ یا ۱۸۸ سال عمر داشته باشد. طول عمر معمول این نوع از لاک پشت ها حدود ۱۵۰ سال است و این بدان معناست که جاناتان حدود ۳۰ سال بیشتر از دوستانش زندگی کرده است. بدین ترتیب نام جاناتان در کتاب رکوردهای گینس به عنوان پیرترین حیوان زنده روی زمین به ثبت رسیده است.

اگر چه جاناتان به خاطر آب مروارید نابینا شده و حس بویایی اش را از دست داده اما هنوز هم یک لاک پشت قدرتمند است، حس شنوایی او عالی است و اشتهایش را نیز حفظ کرده است.

بازدید اپلیکیشن 51 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ترکیه جای امنی برای بیت‌کوین‌بازها نیست ترکیه جای امنی برای بیت‌کوین‌بازها نیست
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح| مقام‌های ترکیه گفته‌اند چهار نفر را در ارتباط با کارگزاری وبیتکوین بازداشت کرده‌اند؛ این کارگزاری در زمینه معاملات رمزارزها فعالیت داشت و افراد بازداشت شده به کلاهبرداری متهم شده‌اند. پیش‌تر وبیتکوین به‌طور ناگهانی اعلام کرد معاملات در این کارگزاری متوقف شده است. مقام‌های ترکیه با شروع تحقیقاتی…...
تغییر حداقل سن رابطه جنسی در فرانسه! تغییر حداقل سن رابطه جنسی در فرانسه!
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | مجلس ملی فرانسه روز پنجشنبه قانون تقویت حمایت از کودکان در برابر خشونت جنسی را تصویب کرد.بر اساس این مصوبه حداقل سن رضایت به رابطه جنسی ۱۵ سال تعیین شد. نمایندگان مجلس ملی فرانسه همچنین سن اعلام رضایت به داشتن رابطه جنسی با محارم را ۱۸سال…...
خواننده سرشناس اپرا در فرانسه پیک رستوران شد خواننده سرشناس اپرا در فرانسه پیک رستوران شد
جهان
یورو نیوز: یک خواننده سرشناس اپرای فرانسه که شهرت جهانی دارد، بعد از خانه‌نشینی به دلیل کرونا اکنون به شغل پیک رستوران روی آورده و با دوچرخه غذا به در خانه‌ها می‌برد. این خواننده که سباستین سولس نام دارد یکی از میلیون‌ها نفری است که از ابتدای شیوع ویروس کرونا…...

پاسخ دهید