منع قانونی برای بازگشت ساکت به سپاهان

ورزشی
منع قانونی برای بازگشت ساکت به سپاهان

پس از رفتن مسعود تابش از سپاهان، به شکل عجیبی خبر بازگشت محمدرضا ساکت به این تیم مطرح شد. حتی فارس خبر داد که تعداد انگشت‌شماری از هواداران سپاهان با حضور در مقابل منزل قدیمی پدر ساکت، خواهان بازگشت محمدرضا ساکت به باشگاه سپاهان شده‌اند.

جدا از اینکه تجمع تعداد محدودی هوادار برای پیگیری منافع یک مدیر، از تاکتیک‌های نخ نما شده فوتبال ایران در چند سال گذشته بوده، باید این نکته را در نظر گرفت که ساکت به عنوان یک مدیر بازنشسته، اصلا نمی‌تواند مدیرعامل یک باشگاه ورزشی شود.

به نوشته خبرآنلاین، محمدرضا ساکت که به او لقب ابوالمشاغل فوتبال هم داده اند، یکی از مدیران بازنشسته فوتبال ایران است که به طور قانونی نمی‌تواند هیچ پستی در فوتبال داشته باشد. حتی بارها نسبت به حضور او در مجموعه فدراسیون فوتبال انتقاد هم شده و این مدیر اصفهانی عملا برای مدیرعاملی در باشگاه سپاهان منع قانونی دارد.

اخیرا البته بحث احتمال بازگشت رحیمی هم مطرح شده اما به نظر می رسد خود رحیمی به دلیل همان ماجرای بازنشستگی، می‌داند که قابلیت نشستن روی صندلی مدیرعاملی سپاهان را ندارد و پیگیر این ماجرا نیست. اما ساکت در فدراسیون فوتبال نشان داده که با آغوشی باز، پذیرای پست‌های جدید است.

حضور او در پست‌های مختلف، با واکنش‌هایی هم همراه بوده و حاشیه‌هایی را به دنبال داشته است. تابستان همین امسال بود که محمدحسن انصاری‌فرد، رئیس کمیته‌فنی فوتسال و فوتبال ساحلی به دلیل انتخاب محمدرضا ساکت به عنوان عضو کمیته‌ فنی فوتسال از سمت خود استعفا کرد.

گرچه حتی شایعه حضور دوباره ساکت در سپاهان را هم نباید خیلی جدی گرفت، اما ضعف او و سایر مدیران فدراسیون فوتبال در اداره امور این فدراسیون که یکی از شاخص‌ترین آن‌ها ماجراهای ویلموتس و رقم چند ده میلیارد تومانی پرداختی به این مربی بوده، در کنار ماجرای بازنشسته بودن ساکت، دو مانع اصلی برای حضور او در تیم مدعی اصفهانی است.

دیدگاهتان را بنویسید