مقتدی صدر:کسی که سلاح علیه عراقی‌ها به دست گرفته، از ما نیست

جهان
مقتدی صدر:کسی که سلاح علیه عراقی‌ها به دست گرفته، از ما نیست

فارس نوشت: رهبر جریان صدر عراق اعلام کرد «کسانی که دستورکارهای خارجی دارند، خواستار فتنه هستند یا سلاح علیه عراقی‌ها به دست گرفته‌اند، از ما نیستند».

«مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق امروز (چهارشنبه) از نیروهای موسوم به «کلاه آبی» خواست با همکاری با نیروهای امنیتی، مسیر را برای شناسایی خرابکاران هموار کنند.

بر اساس گزارش «سومریه»، صدر گفت: فرقی میان طیف‌های مختلف عراق اعم از اسلامی، سکولار، کمونیست، مسلمان، مسیحی، صابئی، شبکی، ایزدی، عربی، کرد، فیلی یا ترکمانی نیست؛ همه ما برای عراق هستیم.

رهبر جریان صدر ضمن تأکید بر این نکته که هیچ کسی در عراق با دیگری تفاوت ندارد، افزود: تنها کسانی که دستورکارهای خارجی دارند، خواستار فتنه هستند، سلاح علیه عراقی‎‌ها به دست گرفته‌اند، با بستن مدارس می‌خواهند جلوی پیشرفت علمی را بگیرند یا دنبال تعطیلی زندگی روزانه هستند از ما نیستند، ما عراقی‌های وطن پرست هستیم.

صدر در پایان بیانیه خود نیز بار دیگر بر همکاری با نیروهای امنیتی برای شناسایی خرابکاران و بازداشت آنها تأکید کرد.

رهبر جریان صدر هفته جاری نیز از نیروهای موسوم به کلاه آبی‌ها خواست تا با هماهنگی نیروهای امنیتی تلاش کنند تا فعالیت مدارس و ساعات کاری آن‌ها از سر گرفته شود و به کلیه نشانه‌های اعتراضات اخیر، با بازگشت نظم به امور کشور، پایان داده شود.

جدیدترین آمار رسمی نهادهای پزشکی در استان‌های عراق از جان باختن ۳۹۹ نفر از غیرنظامیان و نیروهای نظامی از ماه اکتبر سال گذشته میلادی تا کنون در طی اعتراضات حکایت دارد.

این تعداد کشته در چهار ماه گذشته در حالی است که دولت عراق به صراحت اعلام کرده است که نیروهای امنیتی این کشور، اجازه تیراندازی به سوی معترضان را ندارند. اما تاکنون گزارش‌های زیادی درباره اقدام برخی افراد نفوذی در تیراندازی به سوی معترضان منتشر شده است و تصاویری نیز از اقدام افراد ناشناس در هدف قرار دادن هر دو طرف تظاهرات‌کنندگان و نیروهای امنیتی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد.

بازدید اپلیکیشن 11 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ادامه خوردن خفاش در اندونزی با وجود ادامه شیوع بیماری کرونا ادامه خوردن خفاش در اندونزی با وجود ادامه شیوع بیماری کرونا
جهان
به صورت میانگین، او بین ۵۰ و ۶۰ خفاش می فروشد. در زمان عیدها ممکن است فروش خفاش به ۶۰۰ برسد. با وجود اینکه خوردن گوشت خفاش به عنوان یکی از عوامل احتمالی بیماری کرونا مطرح شده اما فروش و خوردن خفاش ادامه دارد. به گزارش عصرایران، رویترز با این…...
استقبال از دانشجویان معترض با اهدای شاخه‌های گل استقبال از دانشجویان معترض با اهدای شاخه‌های گل
جهان
شبکه سومریه نیوز گزارش داد که امروز راهپیمایی‌های گسترده‌ای توسط دانشجویان در حمایت از تظاهرات مردمی عراق و مخالفت با تعیین محمد توفیق علاوی به عنوان نخست وزیر مکلف این کشور در کربلا برگزار شد. طبق این گزارش، نیروهای امنیتی عراق در اقدامی مسالمت‌آمیز اقدام به توزیع پرچم‌های عراق و…...
نقشه ترامپ برای معامله قرن چیست؟ نقشه ترامپ برای معامله قرن چیست؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | سه‌شنبه‌شب طرح معامله قرن که ترامپ مدت‌ها آن را تبلیغ می‌کرد، از سوی رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید در‌حالی رونمایی شد که نتانیاهو شانه به شانه ترامپ ایستاده بود. رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا در یک نشست خبری مشترک با نخست‌وزیر اسرائیل گفت که معامله قرن طرحی…...

پاسخ دهید