مقتدی صدر:کسی که سلاح علیه عراقی‌ها به دست گرفته، از ما نیست

جهان
مقتدی صدر:کسی که سلاح علیه عراقی‌ها به دست گرفته، از ما نیست

فارس نوشت: رهبر جریان صدر عراق اعلام کرد «کسانی که دستورکارهای خارجی دارند، خواستار فتنه هستند یا سلاح علیه عراقی‌ها به دست گرفته‌اند، از ما نیستند».

«مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق امروز (چهارشنبه) از نیروهای موسوم به «کلاه آبی» خواست با همکاری با نیروهای امنیتی، مسیر را برای شناسایی خرابکاران هموار کنند.

بر اساس گزارش «سومریه»، صدر گفت: فرقی میان طیف‌های مختلف عراق اعم از اسلامی، سکولار، کمونیست، مسلمان، مسیحی، صابئی، شبکی، ایزدی، عربی، کرد، فیلی یا ترکمانی نیست؛ همه ما برای عراق هستیم.

رهبر جریان صدر ضمن تأکید بر این نکته که هیچ کسی در عراق با دیگری تفاوت ندارد، افزود: تنها کسانی که دستورکارهای خارجی دارند، خواستار فتنه هستند، سلاح علیه عراقی‎‌ها به دست گرفته‌اند، با بستن مدارس می‌خواهند جلوی پیشرفت علمی را بگیرند یا دنبال تعطیلی زندگی روزانه هستند از ما نیستند، ما عراقی‌های وطن پرست هستیم.

صدر در پایان بیانیه خود نیز بار دیگر بر همکاری با نیروهای امنیتی برای شناسایی خرابکاران و بازداشت آنها تأکید کرد.

رهبر جریان صدر هفته جاری نیز از نیروهای موسوم به کلاه آبی‌ها خواست تا با هماهنگی نیروهای امنیتی تلاش کنند تا فعالیت مدارس و ساعات کاری آن‌ها از سر گرفته شود و به کلیه نشانه‌های اعتراضات اخیر، با بازگشت نظم به امور کشور، پایان داده شود.

جدیدترین آمار رسمی نهادهای پزشکی در استان‌های عراق از جان باختن ۳۹۹ نفر از غیرنظامیان و نیروهای نظامی از ماه اکتبر سال گذشته میلادی تا کنون در طی اعتراضات حکایت دارد.

این تعداد کشته در چهار ماه گذشته در حالی است که دولت عراق به صراحت اعلام کرده است که نیروهای امنیتی این کشور، اجازه تیراندازی به سوی معترضان را ندارند. اما تاکنون گزارش‌های زیادی درباره اقدام برخی افراد نفوذی در تیراندازی به سوی معترضان منتشر شده است و تصاویری نیز از اقدام افراد ناشناس در هدف قرار دادن هر دو طرف تظاهرات‌کنندگان و نیروهای امنیتی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد.

بازدید اپلیکیشن 12 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

چه کسی جای آبه شینزو را می‌گیرد؟ چه کسی جای آبه شینزو را می‌گیرد؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | آبه شینزو رفت و یوشیهیده سوگا به جای او خواهد آمد. باز هم یک نخست‌وزیر دیگر از حزب لیبرال دموکرات که تقریبا در همه ۷۵سال گذشته در ژاپن بر سر کار بوده‌اند. ژاپنی‌ها چندان علاقه‌ای به تغییرات عمده سیاسی ندارند و از هرگونه ثبات استقبال می‌کنند.…...
رمزگشایی فیگارو از پیشنهاد مهم مکرون به حزب‌الله رمزگشایی فیگارو از پیشنهاد مهم مکرون به حزب‌الله
جهان
فارس نوشت: یک روزنامه فرانسوی مدعی شد که در هفته‌های گذشته چندین پیام میان فرانسه و حزب‌الله زد و بدل شده و پاریس مخالفتی با سلاح مقاومت لبنان ندارد. روزنامه «فیگارو» فرانسه به نقل از یک منبع فرانسوی در بیروت به بیان محتوای دیدار میان مکرون و نماینده حزب‌الله، در…...
نتایج بهت‌آور حضور نظامی آمریکا در هشت کشور دنیا نتایج بهت‌آور حضور نظامی آمریکا در هشت کشور دنیا
جهان
دست‌کم ۳۷میلیون تن در هشت کشور مختلف در نتیجه دخالت نظامی آمریکا آواره و بی‌خانمان شده‌‌اند؛ این درحالی است که جمعیت ایالت کالیفرنیا آمریکا ۳۹.۵ میلیون نفر و جمعیت کانادا ۳۷.۵۹ میلیون نفر برآورد می‌شود. موسسه روابط عمومی و بین المللی وایتسون در دانشگاه براون تلاش کرده با بررسی وضعیت…...

پاسخ دهید