معمای سوءقصدهای سریالی به افسران اطلاعاتی عراق

جهان
معمای سوءقصدهای سریالی به افسران اطلاعاتی عراق

فرد یا افراد ناشناس به خانه یک افسر اطلاعاتی دیگر در بغداد حمله کردند؛ این دومین سوءقصد به جان مقامات ارشد اطلاعات عراق طی کمتر از ۲۴ ساعت اخیر است.

شب گذشته در منطقه منصور بغداد یک افسر ارشد اطلاعات عراق به نام “محمود لیث حسین” با ضرب گلوله فرد ناشناس ترور شد.

رسانه های محلی عراق گزارش دادند که ساعتی پیش نیز به خانه یک مامور اطلاعاتی این کشور در بغداد با نارنجک دستی حمله شد که ناکام ماند و فقط خسارت مالی برجای گذاشت.

هنوز اخبار بیشتری از اطلاعات مربوطه منتشر نشده است.

اخیرا عراق به صحنه ترور افراد و شخصیت ها تبدیل شده است؛ گزارش ها از ترور چندین نفر در کربلا و بغداد حکایت می کند.

این وقایع پس از آن رخ می دهد که روایت هایی از حضور تیم امنیتی امارات در دستگاه اطلاعاتی عراق نقل شده است؛ موضوعی که بازتاب گسترده در عراق داشته و فعالان سیاسی و رسانه ای به آن بویژه در شبکه های اجتماعی واکنش نشان دادند.

این موضوعات در حالیست‌ که هفته گذشته فضای سیاسی عراق دستخوش دو حاشیه جنجالی شد.
اول، توییت قیس الخزعلی‌ دبیرکل عصائب اهل الحق که نسبت به حضور گروه اطلاعاتی امارات در دستگاه اطلاعات و امنیت عراق هشدار داد.
موضوع دوم اظهارات معاون استاندار کربلا که از ورود یک تیم تروریست آموزش دیده به عراق خبر داد و بخشی از برنامه های آنان را حمله به کنسولگری ایران در کربلا، ترور سرکنسول ایران به عنوان بخشی از پروژه ایجاد آشوب و ناامنی در استان کربلا عنوان کرد.

در همین رهگذر شب گذشته ارتش و دستگاه امنیت عراق تدابیر امنیتی را در بغداد تشدید کردند موضوعی که مشخص نشد ناشی از چه عاملی بوده است هرچند در شمال پایتخت همواره فعالیت ضد داعش و خنثی سازی عملیات تروریست ها وجود دارد.

بازدید اپلیکیشن 25 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

برخورد وحشتناک قطارها در مصر برخورد وحشتناک قطارها در مصر
جهان
در حادثه برخورد دو قطار در مصر دستکم ۳۲ تن کشته شده و تعدادی دیگر مصدوم شدند. به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت مصر اعلام کرد: در جریان برخورد دو قطار که امروز (جمعه) در مرکز این کشور رخ داد، دستکم ۳۲ تن جان خود را از دست داده و تعداد…...
ورقه‌های تقلب جو بایدن! ورقه‌های تقلب جو بایدن!
جهان
برترین‎‌ها: در نخستین نشست بایدن با خبرنگاران پس از ورودش به کاخ سفید تصاویری از او ثبت شد که نشان میدهد از برگه هایی با فونت بزرگ برای دادن آمار و ارقام درباره اوضاع آمریکا استفاده می کند. بایدن در این مصاحبه گزینشی که دیروز انجام شد همچنین کاتالوگ اسامی…...
ببینید | ماجرای ناآرامی‌های اخیر انگلیس چیست؟ ببینید | ماجرای ناآرامی‌های اخیر انگلیس چیست؟
جهان
بخشی از مردم انگلیس چند روزی است که در خیابان تجمعات اعتراض‌آمیز برگزار می‌کنند؛ این تجمع پس از مرگ یک دختر شکل گرفت و معترضان پلیس این کشور را به ربایش، تجاوز و قتل او متهم می‌کنند....

پاسخ دهید