معمای استاندار گمشده گلستان؛ کجایی مناف، دقیقا کجایی؟

سیاسی
معمای استاندار گمشده گلستان؛ کجایی مناف، دقیقا کجایی؟

سیل استان گلستان عید را به همه‌مان تلخ کرده؛ نیروهای امدادی سخت در تلاش هستند تا اوضاع را کنترل کنند و به هموطنان حادثه دیده کمک کنند. این وسط غیبت مناف هاشمی استاندار گلستان بیش از همه افکار عمومی را آزار می‌دهد. گفته می‌شد هاشمی در مرخصی به سر می‌برد و رفته سفر خارجه. عبدالرضا رحمانی فضلی زیر کشور خبر را تایید کرده اما تنها چند ساعت بعد معما پیچیده‌تر شد.

در حالی که صبح امروز وزیر کشور در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد استاندار گلستان از یک ماه پیش تقاضای مرخصی داشت و اکنون خارج از کشور است و به همین دلیل در هنگام بروز سیل در این استان نتوانسته شخصا در محل حضور داشته باشد اما کمی بعد مشخص شد آخرین خبر از مناف هاشمی به ۲۸ اسفند و در بازدید از سد گلستان مربوط می‌شود. به این ترتیب ممکن است مناف هاشمی بعد از وقوع بحران سیل در استان گلستان کشور را ترک کرده باشد.

جستجوی اینترنتی در مورد سید مناف هاشمی به ویکی پدیا می‌رسد. جایی که درباره او نوشته شده:

سیدمناف هاشمی لمردی (زادهٔ ۱۳۴۶ – روستای لمرد هزارجریب بهشهر) استاد دانشگاه، سیاستمدار ایرانی و استاندار کنونی گلستان است. بعضی منابع مدعی شده‌اند که او تحصیلات خود را در مقطع فوق لیسانس در انستیتوی کارولینسکا سوئد در رشتهٔ شهرسازی به پایان رساند و موفق به اخذ گواهینامهٔ دکتری از این دانشگاه شد.[نیازمند منبع] این در حالی است که این دانشگاه تنها در رشته پزشکی فعالیت دارد و در تاریخی که گفته می‌شود این مدرک را گرفته‌است که معاون شهردار تهران بوده‌است.

او پیش از این معاونت توسعه و پشتیبانی و جانشینی وزارت ورزش و جوانان را بر عهده داشت. هاشمی در دوران مدیریت محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران مسئولیت‌هایی همچون معاونت برنامه‌ریزی و توسعهٔ شهری، قائم مقام معاونت خدمات شهری، مدیرکل تشخیص و وصول درآمد را بر دوش داشته‌است و با روی کار آمدن حسن روحانی به معاونت وزارت ورزش و جوانان منصوب شد و بعد از استعفای محمود گودرزی، سرپرست وزارت ورزش و جوانان شد.

او در دولت اصلاحات مدیرکل دفتر برنامه و بودجهٔ سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بود. برای شرکت در انتخابات شورای شهر تهران از سمت خود در وزارت ورزش استعفا داد و بالاخره در جلسه هیئت دولت که در تاریخ نوزدهم مهر ماه ۹۶ به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی (رئیس‌جمهور) برگزار گردید، به عنوان هشتمین استاندار استان گلستان تعیین و با تصویب هیئت وزیران برای این مسئولیت انتخاب شد.

بازدید اپلیکیشن 334 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تشکر روحانی از ۱۳ کشوری که به آمریکا رای ندادند تشکر روحانی از ۱۳ کشوری که به آمریکا رای ندادند
سیاسی
حسن روحانی رئیس‌جمهوری در هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل که به صورت مجازی برگزار شد گفت: من اینجا لازم می‌دانم از روسای دوره‌ای شورای امنیت در ماه‌های اوت و سپتامبر و ۱۳ عضو این نهاد به ویژه کشورهای روسیه و چین تشکر کنم که دو بار به صورت…...
حضور معنی‌دار ظریف در دیدار روحانی با مقام سوئیسی حضور معنی‌دار ظریف در دیدار روحانی با مقام سوئیسی
سیاسی
محمد جواد ظریف امروز در دیدار همتای سوئیسی خود با رئیس جمهور کشورمان حضور داشت. تسنیم: وزیر امور خارجه سوئیس امروز با رئیس جمهور کشورمان دیدار کرد. در این دیدار آقای محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان نیز حضور داشت. پیشتر اخباری مبنی بر غیبت وزیر خارجه در برخی…...
ماموریت لعیا جنیدی ‌برای شکست ویلموتس ماموریت لعیا جنیدی ‌برای شکست ویلموتس
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح | فاز جدید ماجرای به وجود آمده بر سر پرونده ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران آن است که لعیا جنیدی و معاونت حقوقی ریاست جمهوری، مسئولیت رسیدگی به آن را برعهده گرفتند. تحولی مهم از نظر نهادی که می‌تواند نشان‌دهنده عزم حاکمیت یا دولت برای…...

پاسخ دهید