معافیت عراق برای واردات از ایران تمدید شد

سیاسی
معافیت عراق برای واردات از ایران تمدید شد

خبرگزاری فارس: یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می‌گوید که معافیت تحریمی عراق برای واردات گاز طبیعی و برق از ایران به مدت ۱۲۰ روز دیگر تمدید شده است.

بر اساس گزارش «اس پی گلوبال»، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اظهار داشت: «این معافیت اطمینان ایجاد می‌کند که عراق می‌تواند در کوتاه مدت نیازهای انرژی خود را در حین برداشتن گام‌هایی برای کاهش وابستگی به واردات انرژی از ایران، تامین کند.»

وی افزود: «ما با دولت عراق در زمینه حمایت از تدابیر کاهش‌دهنده وابستگی انرژی در تعامل هستیم.»

این پنجمین معافیت تحریمی عراق برای واردات انرژی از ایران است که از حدود یک‌سال پیش تاکنون توسط آمریکا صادر شده است. اولین بار یک معافیت ۴۵ روزه، سپس دو معافیت ۹۰ روزه و نهایتا در ماه ژوئن یک معافیت ۱۲۰ روزه صادر شده بود.

واشنگتن اردیبهشت ۱۳۹۷ با خروج از توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵، تحریم‌ها علیه تهران را بازاعمال کرد و گسترش داد.

بازدید اپلیکیشن 16 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

انتشار نخستین تصویر از سید محمود موسوی‌مجد انتشار نخستین تصویر از سید محمود موسوی‌مجد
سیاسی
برای اولین بار تصویر محمود موسوی مجد فرزند سیدکاظم، جاسوس سرویس‌های جاسوسی سیا و موساد که با حکم دادگاه انقلاب اسلامی به اعدام محکوم شده است، منتشر شد. به گزارش ایسنا به نقل از میزان، سه شنبه هفته جاری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا در بخشی از نشست خبری خود،…...
دلیل حضور دختر سردار سلیمانی در وزارت خارجه دلیل حضور دختر سردار سلیمانی در وزارت خارجه
سیاسی
تسنیم: نشست ستاد پیگیری شهادت سردار سلیمانی با حضور ظریف و دختر سردار در محل وزارت امور خارجه برگزار شد....
داستان جالب حق مسکن نماینده‌های مجلس داستان جالب حق مسکن نماینده‌های مجلس
کاربران ویژه - سیاسی
روزنامه هفت صبح، فاطمه ‌رجبی | چند روز پیش مالک شریعتی منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با انتشار توئیتی درباره حق مسکن اعطایی به نمایندگان نوشت: «هیات رئیسه مجلس دهم برای ودیعه/اجاره مسکن نمایندگان دوره یازدهم مبالغی را مصوب کرده. در جلسه یک ماه قبل فرمی دادند که امضا…...

پاسخ دهید