مظنه یک استوری یا پست اینستاگرامی تبلیغاتی چند؟

اجتماعی
مظنه یک استوری یا پست اینستاگرامی تبلیغاتی چند؟

این روزها اینستاگرام یکی از منابع کسب درآمد و شهرت به حساب می‌آید که از کمپانی‌های معروف سامسونگ و نایک گرفته تا شهروندان عادی درآن فعالیت می‌کنند.

خبرآنلاین در گزارشی می‌نویسد: بلاگرهایی که در اینستاگرام فعالیت می‌کنند جدا از شهرتی که به دست می‌آورند به کسب درآمد نیز می پردازند یا به طور صحیح از شهرتی که به دست آورده‌اند کسب درآمد می‌کنند چراکه وقتی یک بلاگر در مورد محصولی نظر می دهد، از آن جایی که مردم به بلاگر محبوب خود اعتماد بیشتری دارند، آن محصول مورد توجه آن ها قرار می گیرد. همچنان که بلاگری در دنیا به یکی از پرطرفدارترین شغل ها تبدیل شده است در ایران نیز رشد بلاگرهای موفق سرعت گرفته است؛ بلاگرهایی که در زمینه های طنز، فرهنگی، گردشگری و یا اجتماعی فعالیت می کنند و در موارد اندک حتی توانسته اند به عرصه رسانه ای و حتی شبکه های ملی نیز راه پیدا کنند.

براساس گزارش های میدانی درآمد بلاگرهای موفق در ماه به چند صد میلیون تومان می رسد چراکه هزینه هر استوری تبلیغاتی در صفحه این اشخاص از پنج میلیون تومان شروع می شود و تا ۱۰میلیون تومان بالا می رود.

جدا از استوری های تبلیغاتی تعدادی از برندها برای تبلیغ برند خود از شهرت این بلاگرها نیز استفاده می کنند به گونه ای که طبق گفته یکی از بلاگرهای ایرانی تبلیغ یک برند خاص مثل برند مبلمان گاهی برای صاحب آن برند ۴۰ تا ۵۰میلیون تومان هزینه ایجاد می کند اما شرایط قرارداد تبلیغ یک برند در بین بلاگرهای مختلف متفاوت است گاهی عده ای از بلاگرها برای درست کردن یک تبلیغ و قرار دادن سه پست از آن تبلیغ در صفحه خود ۵۰میلیون تومان می گیرند و گاهی نیز ممکن است تعداد پست ها بیشتر و یا دستمزد افزایش یابد.

یکی از بلاگرهای ایرانی که نسبتا تعداد دنبال کننده های آن در اینستاگرام پایین بود در خصوص درآمد خود به خبرآنلاین گفت:” من که نزدیک به ۳۰۰هزار نفر در اینستاگرام دنبال کننده دارم به طور میانگین ماهانه ۲۰۰ تا ۲۵۰میلیون تومان از این راه کسب درآمد می کنم اما درآمد من ثابت نیست و ممکن است یک ماه درآمد من به ۳۰۰میلیون تومان برسد اما ماه بعد ۵۰میلیون تومان درآمد داشته باشم.”

این روزها اینستاگرام نه تنها روشی برای کسب درآمد بلاگرهای معروف است بلکه شهروندان عادی که تنها کمی دنبال کننده های آنها بیشتر از سایر افراد در اینستاگرام است نیز از این طریق کسب درآمد می کنند؛ هرچند درآمد آن ها به درآمد بلاگرهای معروف نمی رسد اما برای گذران زندگی کافی است و در اکثر مواقع درآمد آنها بیشتر از کارمندان و یا کارگران است.

یکی از این شهروندان عادی که صفحه آن در اینستاگرام تنها ۲۰هزار دنبال کننده دارد در خصوص درآمد خود گفت:” من برای هر پست تبلیغاتی یک میلیون تومان و برای هر استوری تبلیغاتی نیز ۱۰۰هزار تومان دریافت می کنم و می‌توان گفت به طور میانگین ماهانه هفت میلیون تومان درآمد دارد.”

یکی دیگر از این افراد که تنها ۹هزار دنبال کننده در اینستاگرام خود داشت گفت:” مقدار پولی که شما برای گذاشتن یک استوری در صفحه خود دریافت می‌کنید بستگی به تعداد بازدیدکننده‌های شما دارد و نرخ معمول برای هر هزار بازدیدکننده ۱۰۰هزار تومان است اما در این بین برخی دستمزد کمتری دریافت می‌کنند تا آگهی بیشتری بگیرند و برخی نیز آنقدر معروف هستند که نرخ مصوب را بشکنند و من نیز برای قرار دادن هر پست تبلیغاتی در صفحه خودم ۵۰۰هزار تومان و برای هر استوری تبلیغاتی نیز ۵۰ هزار تومان دریافت می کنم و به طور میانگین درآمد من ماهیانه بین چهار تا پنج میلیون تومان است.”

بررسی های میدانی حاکی از آن است که عده زیادی از بلاگرهایی که در اینستاگرام فعالیت می کنند در دنیای واقعی شغل نسبتا مناسبی داشتند اما خروج از آن شغل و پرداختن به شغل بلاگری برای آن ها نه تنها در آمد بیشتر بلکه شهرت را نیز به ارمغان آورده است. بر این اساس شیوع کرونا وضعیت شغلی این افراد را با تغییری مثبت مواجه کرده است.

بازدید اپلیکیشن 63 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تایید دریافت ۱۵۰۰ واکسن آنفولانزا از سوی مجلس تایید دریافت ۱۵۰۰ واکسن آنفولانزا از سوی مجلس
سیاسی
امروز خبری منتشر شد که بهداری مجلس تعداد ۱۵۰۰عدد واکسن آنفولانزا برای نمایندگان دریافت کرده است؛ این در حالی است که واکسن آنفولانزا هنوز بین گروه های پرخطر و حتی کادر درمان توزیع نشده است اما نمایندگان مجلس، اولین گروهی هستند که این واکسن را دریافت می‌کنند. «حسینعلی شهریاری»، رییس…...
حمله اینترنتی به شکل و شمایل کافه یک اینفلوئنسر حمله اینترنتی به شکل و شمایل کافه یک اینفلوئنسر
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، فاطمه رجبی | درست معلوم نیست که کار شبکه‌های اجتماعی است که هر چند وقت یک‌بار موضوعی را داغ می‌کنند یا واقعا ایرانی‌ها نسبت به طراحی داخلی و معماری ساختمان‌ها حساس شده‌اند. همین چند هفته پیش صفحه یکی از اینفلوئنسرها در اینستاگرام با انفجار کاربرانی مواجه بود…...
واکنش محمدرضا فروتن به شایعات فضای مجازی واکنش محمدرضا فروتن به شایعات فضای مجازی
اجتماعی
پس از مطرح‌شدن شایعات متعددی طی ۲۴ ساعات گذشته در فضای مجازی درباره «محمدرضا فروتن»، این بازیگر سینما و تلویزیون در صفحۀ رسمی اینستاگرام خود به این موضوع واکنش نشان داد و شایعات مطرح شده را تکذیب کرد. این بازیگر سینما در یادداشت کوتاهی نوشت: «خبری که شب گذشته در…...

پاسخ دهید