مصرف آب هویج ریسک ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد

سلامت و زندگی
مصرف آب هویج ریسک ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد

محققان توصیه می کنند زنان برای سالم بودن و دور ماندن از سرطان سینه روزانه یک لیوان آب هویج بنوشند.
محققان موسسه خیریه سرطان سینه در بریتانیا در مطالعه ای دریافتند که خوردن مداوم هویج موجب کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه تا بیش از ۶۰ درصد می شود.

به گفته این محققان، زنانی که دارای سطح بالای ویتامین های موسوم به کاروتن در خون شان هستند در مقایسه با زنان دارای میزان کم این ویتامین، در معرض ریسک کمتر ابتلا به سرطان سینه قرار دارند. معمولا این ترکیب در هویج و همچنین سایر سبزیجاتی نظیر اسفناج و فلفل قرمز یافت می شود.

به گزارش خبرنگار مهر،به گفته «ریچارد برکس»، سرپرست تیم تحقیق، واضح و مشخص است که یک رژیم غذایی سالم، از جمله مصرف هویج، به کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه کمک می کند چراکه منجر به حفظ وزن سالم بدن می شود.

وی در ادامه می افزاید: «همه می توانند ریسک ابتلا به سرطان سینه و ابتلا به بسیاری از بیماری های دیگر را از طریق یک سبک زندگی سالم، نظیر حفظ وزن سالم، داشتن رژیم غذایی متعادل و متفاوت، تحرک داشتن، و عدم مصرف الکل کاهش دهند.»

بازدید اپلیکیشن 1,082 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

تاب‌آوری مقابل کرونا را از ایران بیاموزید تاب‌آوری مقابل کرونا را از ایران بیاموزید
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
روزنامه هفت صبح |‌ دیروز بریتیش مدیکال ژورنال گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد یک سوم بیماران مبتلا به کرونا که در بریتانیا بستری شدند جان باختند. کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت هم در توئیتی با استناد به این آمار کادر درمانی ایران را تحسین کرده. کاری نداریم که در…...
جهانپور داروی موثر در درمان کرونا را معرفی کرد جهانپور داروی موثر در درمان کرونا را معرفی کرد
سلامت و زندگی
برترین‌ها: ‏سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در حساب توییتر خود از اثربخشی بهتر برخی داروها بر درمان بیماران کووید۱۹ خبر داد. دکتر کیانوش جهانپور در پیامی توییتری نوشت: بر خلاف هیاهوی اولیه، یافته‌‌های محققان ایرانی حاکی از آن است که ‎فاویپیراویر تاثیر چندانی در درمان ‎کووید۱۹ ندارد. استفاده از…...
ویدیو/ علائم جدید کرونا ویدیو/ علائم جدید کرونا
سلامت و زندگی
صحبتهای دکتر مردانی متخصص بیماری های عفونی در این زمینه را ببینید....

نظرات کاربران

پاسخ دهید