مسافرت نوروزی شش هزار و ۲۴۴ نفر از مبتلایان به کرونا

اجتماعی
مسافرت نوروزی شش هزار و ۲۴۴ نفر از مبتلایان به کرونا

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد: بر اساس ردیابی بیماران مبتلا به ویروس کرونا فقط در روز سوم فروردین ۱۴۰۰، تعداد شش هزار و ۲۴۴ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا، شرایط قرنطینه در منزل را نقض کرده و از ۲۰ کیلومتر تا ۱۰۰۰ کیلومتر سفر رفته‌اند.

به گفته علیرضا رییسی از میان افراد مبتلا به ویروس کرونا، فقط در روز سوم فروردین ۱۴۰۰، تعداد هفت نفر بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر، ۳۲ نفر بیش از ۵۰۰ کیلومتر، ۶۰۵ نفر بیش از ۱۰۰ کیلومتر، ۵۷۹ نفر بیش از ۵۰ کیلومتر، هزار و ۳۴۴ نفر بیش از ۲۰ کیلومتر و ۳ هزار و ۶۷۷ نفر تا ۲۰ کیلومتر سفر رفته و قرنطینه را نقض کرده‌اند.

وی ادامه داد: میزان مسافرت‌ها با وجود توصیه‌هایی که انجام شده، با حجم زیادی صورت گرفته است. همچنان توصیه وزارت بهداشت این است که با شیوع ویروس جهش یافته کرونا انگلیسی که در حال حاضر در ۳۱ استان وجود دارد، سفر انجام نشود.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: جابه‌جایی‌ها و سفرها می‌توانند باعث انتقال ویروس کرونا به مناطق دیگر شود. در کمتر از یک هفته گذشته تعداد زیادی از شهرها تغییر وضعیت داده و از نارنجی به قرمز یا از زرد به نارنجی تبدیل شدند.

وی ادامه داد: اگر سفرها همچنان انجام شده و به توصیه‌های بهداشتی توجهی نشود، خطر خیز جدید بیماری کرونا در اواخر فروردین ۱۴۰۰ وجود دارد.

رییسی اظهار کرد: نقض قرنطینه جرم بسیار سنگینی است. این افراد نیز به مراجع قضایی معرفی شده و جریمه‌ها و مجازات‌هایی که در ستاد ملی مقابله با کرونا در نظر گرفته شده برای آنها اعمال خواهد شد.

وی بیان کرد: خواهش ما این است که مردم سفر نروند. همچنین کسانی که می‌دانند به ویروس کرونا مبتلا هستند، به هیچ عنوان نباید منزل و قرنطینه را ترک کرده و در جاده‌ها حرکت و ویروس کرونا را به مناطق دیگر منتقل کنند.

بازدید اپلیکیشن 23 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

آیا احتمال وقوع سونامی در بوشهر وجود دارد؟ آیا احتمال وقوع سونامی در بوشهر وجود دارد؟
اجتماعی
امروز در نیم ساعت، بوشهر چهار بار لرزید؛ زلزله‌هایی پشت سر هم که با یک زلزله اصلی ۵.۹ریشتری در ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه شروع شد و آخرین آن هم (تا لحظه انتشار این گزارش) یک زلزله‌ای با بزرگی ۴.۴ریشتری رخ داد. براساس اطلاعات مرکز زمین‌شناسی آمریکا، این زلزله‌های نسبتا…...
ببینید | هجوم مردم به یک مرغداری در نیکشهر ببینید | هجوم مردم به یک مرغداری در نیکشهر
اجتماعی
تصاویری از هجوم مردم به یک مرغداری بازتاب زیادی در فضای مجازی منتشر شده که سایت‌های خبری مثل فرارو نوشته‌اند این اتفاق در نیک شهر واقع در استان سیستان و بلوچستان رخ داده است. لازم به ذکر است که روز‌های گذشته فیلم و عکس‌های متعددی از صف طولانی خرید مرغ…...
جان باختن دختر ۷ساله مشهدی بر اثر طوفان جان باختن دختر ۷ساله مشهدی بر اثر طوفان
اجتماعی
فارس: مدیر روابط ‌عمومی اورژانس مشهد از جان باختن دختر بچه ۷ ساله بر اثر طوفان شب گذشته مشهد خبر داد. محمدعلیشاهی اظهار کرد: در پی وزش باد شدید، شب گذشته چهار نوجوان در بلوار شاهنامه مشهد براثر ریزش دیواری که برای در امان ماندن از باد به آن پناه…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید