دانلود اپلیکیشن هفت صبح

محاکمه وزیر سابق بهداشت فرانسه به اتهام مدیریت ضعیف کرونا

جهان
محاکمه وزیر سابق بهداشت فرانسه به اتهام مدیریت ضعیف کرونا

وزیر بهداشت سابق فرانسه از سوی دادگستری فرانسه به دلیل در خطر انداختن جان افراد در زمان شیوع کرونا، متهم شناخته شد. به گزارش خبرگزاری «آناتولی» به نقل از روزنامه «لوموند» «آگنس بوزین» وزیر بهداشت سابق فرانسه روز جمعه از سوی دادستان‌های این کشور به دلیل به خطر انداختن جان دیگران در زمان همه گیری کرونا متهم شناخته شد.

دادستان‌های دادگستری جمهوری فرانسه (CJR) بعد از بازجویی از آگنس بوزین، وی را به عنوان بخشی از تحقیقات خود در زمینه مدیریت بحران سلامت توسط دولت متهم کرده‌اند. بوزین هنگام شیوع بیماری کرونا وزیر بهداشت فرانسه بود و در فوریه ۲۰۲۰ پست خود را ترک کرد. به عنوان بخشی از تحقیقات دادستان‌های دادگستری فرانسه، منازل چند مقام ارشد دولتی از جمله «الیویر وران» وزیر کنونی بهداشت، «ادوارد فیلیپ» نخست وزیر سابق و بوزین، در ۱۵ اکتبر تفحص شد. این جستجوها در چارچوب تحقیقات قضایی در سوم ژوئیه توسط دادگستری فرانسه و در زمینه نظارت بر بحران کرونا آغاز شد. این اتهامات مطابق بر قانون فرانسه مبنی بر «خودداری از مبارزه با فاجعه» است.

دادستانی کل دادگاه تجدیدنظر در هفتم ژوئیه تحقیقات قضایی را از طریق کمیته تحقیق دادگستری آغاز کرد تا مشخص شود آیا وزیران در مدیریت بحران مرتکب جرم شده اند یا خیر. دادگستری فرانسه در ابتدا ۹۰ شکایت علیه وزیران دریافت کرد که ۹ مورد از آنها برای آغاز تحقیقات کافی بود.

دادگستری فرانسه تنها سازمان دولتی است که می‌تواند در مورد اعمال ارتکابی مقام‌ها در انجام وظایف خود قضاوت کند. دادگاهی شدن وزیر بهداشت سابق فرانسه ضربه‌‌ای بردولت «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور است زیرا رسانه‌های فرانسه و مردم این کشوربه خاطر نحوه مدیریت کرونا به شدت از وی انتقاد می‌کنند.

منبع: فارس

بازدید اپلیکیشن 28 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید