مجازات سنگین کوهنورد هندی به‌دلیل صعود فتوشاپی

جهان
مجازات سنگین کوهنورد هندی به‌دلیل صعود فتوشاپی

فوتوشاپ عکس های صعود به اورست کار دست کوهنورد هندی داد و این کوهنورد به مدت ۱۰ سال از هرگونه فعالیت‌های کوهنوردی توسط دولت نپال منع شد.

“سینگ یاداو” کوهنورد هندی مدعی بود که در ۲۰ می سال ۲۰۱۶ برفراز بام دنیا ایستاده است اما انتشار عکس‌های صعود او باعث شد تردیدهایی بابت صعودش به اورست به وجود آید. این عکس که در یکی از روزنامه ها بابت اثبات صعود این کوهنورد به اورست منتشر شده بود، سریعا در فضای مجازی توسط هندی‌ها با عنوان فوتوشاپ عکس اورست توسط کوهنورد این کشور منتشر شد!

بعد از انتشار حداکثری این عکس‌ها، سایر کوهنوردان و شرپاها اقرار کردند که این کوهنورد بدون رسیدن به قله بازگشته است. پس از انتشار این خبر در شهریور ماه و پس از تحقیقات گسترده مشخص شد که این کوهنورد هندی فقط تا ارتفاع ۲۷ هزار فوتی (۸۲۲۹.۶ متری) صعود کرده و این درحالی است که ارتفاع اورست ۸۸۴۹ متر است.

پس از تحقیقات انجام شده، دولت نپال تصمیم گرفت که این کوهنورد هندی را از هرگونه صعود به ارتفاعات نپال از جمله اورست منع کند. بر این اساس وزارت فرهنگ ، جهانگردی و هواپیمایی کشوری نپال، ۱۰ سال ممنوعیت برای این کوهنورد در نظر گرفته است.

از آنجا که هر سال تعداد کوهنوردان اورست در حال افزایش است بسیاری از عکس‌های جعلی نیز منتشر می‌شود که دولت نپال سالانه ده‌ها گزارش نادرست صعود را فاش می‌کند.

دریافت حکم صعود به اورست در برخی از کشورها از جمله هند مزیت‌هایی دارد. به عنوان مثال این حکم می‌تواند در زندگی شخصی و شغلی کوهنورد تاثیر بگذارد و اکثرا با پاداش از طرف دولت‌ها همراه می‌شود. در هند اشخاصی که حکم صعود به اورست را دارند، جوایز ملی دریافت می‌کنند و از مزایای بی‌شماری در زندگی شخصی و شغلی خود بهره‌مند می شوند. به اعتقاد بسیاری دریافت جوایز و تکریم کوهنوردی از عواملی است که برخی‌ها دست به جعل عکس‌های صعود به ارتفاعات مخصوصا اورست می‌زنند.

بازدید اپلیکیشن 34 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ادعای بی‌اساس بازیگر سرشناس درباره درمان کرونا ادعای بی‌اساس بازیگر سرشناس درباره درمان کرونا
جهان
گوئینت پالترو ستاره سرشناس سینما به دلیل پخش اطلاعات نادرست درباره درمان کرونا مورد انتقاد قرار گرفت. به گزارش خبرآنلاین، یکی از مقامات ارشد سرویس بهداشت ملی انگلیس از گوئینت پالترو خواست که به انتشار اطلاعات نادرست درباره بیماری کرونا پایان دهد. پالترو به تازگی در فضای مجازی مدعی تاثیرگذاری…...
احتمال بازگشت آمریکا به برجام قوت گرفت احتمال بازگشت آمریکا به برجام قوت گرفت
جهان
جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا احتمال دارد روز جمعه در جریان سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ قصد خود را برای بازگشت آمریکا به توافقنامه هسته‌ای با ایران اعلام کند. پایگاه دیپلماتیک با اعلام این خبر نوشت: قرار است بایدن روز جمعه ۱۹فوریه حدود ساعت ۱۱ و ۱۵صبح به وقت واشنگتن…...
واکنش شدید غربی‌ها به حکم حبس منتقد پوتین واکنش شدید غربی‌ها به حکم حبس منتقد پوتین
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح | یک: روز سه‌شنبه اصلی‌ترین منتقد پوتین به سه سال زندان محکوم شد. او در حالیکه به زندان منتقل می‌شد روی شیشه حائلی که بین خودش و دیگران قرار داشت، برای همسرش یولیا شکل قلب کشید و این تصویر در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفت. نخستین…...

پاسخ دهید