ماجرای کشف ۳۰ کانتینرِ مخفی در محوطه بندر بوشهر

اجتماعی
ماجرای کشف ۳۰ کانتینرِ مخفی در محوطه بندر بوشهر

خبرگزاری تسنیم در خبری عجیب نوشته در جریان بازدید رئیس قوه قضاییه از محوطه بندر بوشهر، ۳۰ کانتینر کشف شده که در ۱۵ سال اخیر هیچ اطلاعی از آنها در دست نیست: ظاهرا از سال ۸۸ که سیستم ثبت دستی انبارهای منطقه ویژه اقتصادی بوشهر به سامانه‌های الکترونیکی تبدیل و تجهیز شد، نسبت به گنجاندن این ۳۰ کانتینر در آن سامانه‌های الکترونیکی اقدامی صورت نگرفت؛ لذا از سال ۸۸ تا انبارگردانی صورت گرفته در سال جاری، هیچگونه اطلاعی از وجود این ۳۰ کانتینر در انبارهای بنادر و گمرکات بوشهر وجود نداشت و از مشخصات ناظر بر محتوا و مالک این کانتینرها اطلاعی در دست نبود؛ بر همین اساس طبیعتاً نسبت به اعلام متروکه شدن آنها نیز اقدامی صورت نگرفته بود.

در حال حاضر در قبال این ۳۰ کانتینر، سه سوال مشخص وجود دارد؛ نخست آنکه چرا طی ۱۳ سال اخیر، کشتیرانی که صاحب ۱۱ کانتینر از این ۳۰ کانتینر بوده و قاعدتاً مجوز سایر کانتینرها را صادر کرده، هیچ موقع سراغی از آنها نگرفته است؟ نکته دوم آن است که مشخص نیست محتوای این کانتینرها از ابتدا همین بوده یا خیر؟ و مواردی به آن اضافه یا کم شده است؟ چرا که برخی از این کانتینرها حاوی محموله‌های متفرقه یا کارتن‌های خالی بودند؛ و نکته سوم آنکه در حال حاضر کدام دستگاه مسئول بررسی و تعیین تکلیف این محموله‌هاست؟ رئیس دستگاه قضا در ادامه از مسئولان اداره بنادر و دریانوردی بوشهر این سؤال را مطرح کرد که چرا پس از مهلت مقرر، مراتب وجود چنین کانتینرها و محموله‌های بلاتکلیف را به دستگاه مربوطه  اعلام نکردند؟

پیگیری خبرنگار تسنیم، نشان میدهد، اقلامی مثل قابلمه و لوازم آشپزخانه،  قطعات و تجهیزات مربوط به ماشین آلات و همچنین قطعات خودرو و کامپیوتر  در این کانتینرها وجود دارد.

بازدید اپلیکیشن 53 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید