ماجرای سوزاندن سگ‌های اهواز تکذیب شد

اجتماعی
ماجرای سوزاندن سگ‌های اهواز تکذیب شد

انتشار کلیپی در فضای مجازی مبنی‌ بر سوزانده شدن لاشه ۳۰۰ سگ در اطراف اهواز واکنش‌های بسیاری در بین کاربران شبکه های اجتماعی در پی داشت. در همین رابطه امروز اداره کل محیط زیست خوزستان در اطلاعیه ای سوزاندن لاشه‌های ۳۰۰ قلاده سگ در منطقه پردیس اهواز را تکذیب کرد.

نخستین واکنش‌های از سوی فعالان حقوق حیوانات مطرح شد که خبرگزاری ایسنا به نقل از نیما حسین‌زاده، فعال حقوق حیوانات نوشت: سه، چهار روز پیش عوامل شهرداری اهواز بیش از ۲۰۰ قلاده سگ را در منطقه مهدیس کشته‌اند و شهروندان مشاهده کرده‌اند که بیش از ۲۰۰ سگ آتش زده شده‌اند، اما نمی‌دانیم این سگ‌ها قبل از آتش زدن، به‌وسیله تیراندازی کشته شده‌اند یا با سم آنها را مسموم کرده‌اند.

علی بنی عگبه، رئیس اداره محیط زیست اهواز هم به ایرناپلاس گفت: کارشناسان اداره محیطزیست به محل رفته‌اند و خبر اعلام شده صحت ندارد و در محل تنها لاشه سه سگ مشاهده می‌شود که در کنار زباله‌های سوزانده شده سوخته است.

وی ادامه می‌دهد: معمولاً افرادی که زباله را بازیافت می‌کنند، آنچه را به دردشان می‌خورد جمع می‌کنند و بقیه را می‌سوزاند و لاشه سه سگ در مجاورت بوده که سوخته است. کارشناسان محیط زیست نیز بررسی کرده‌اند، موضوع صحت ندارد.

محمدرضا قنواتی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اهواز نیز این موضوع را کذب اعلام می‌کند و می‌گوید: فردی که در فیلم در مورد سوزاندن لاشه سگ‌ها صحبت می‌‎کند را کاملاً می‌‎شناسد و او کارمند اخراجی فضای سبز است که چند ماه پیش از شهرداری اخراج شده است و قصد و نیتش از انتشار این خبر و فیلم مشخص نیست.

به گفته قنواتی افرادی که از لاشه ۲۰۰، ۳۰۰ سگ حرف می‌زنند به‌طور قطع درک درستی از این تعداد و حجم وسیعی که اشغال خواهد کرد ندارند؛ « شما خود آمار ۳۰۰ سگ را تصور کنید. این آمار خیلی بالاست. چگونه می‌شود این تعداد را به‌یک‌باره اتلاف کرد، انتقال داد و سوزاند؟»

منبع: برترین ها

بازدید اپلیکیشن 70 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

سیل کشنده ایران را فرا خواهد گرفت؟ سیل کشنده ایران را فرا خواهد گرفت؟
اجتماعی
متنی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که در آن ادعا شده سازمان ناسا آمریکا در هشداری به مقامات ایران اعلام کرده مردم را برای رویارویی با شدیدترین و سهمگین‌ترین سیل تاریخ ایران آماده کند. سازمان هواشناسی آمریکا به مقامات ایران هشدار داده است که احتمالا در سیل چند…...
۹کشته و پنج زخمی بر اثر واژگونی اتوبوس زنجان_تبریز ۹کشته و پنج زخمی بر اثر واژگونی اتوبوس زنجان_تبریز
اجتماعی
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور از واژگونی مرگبار اتوبوس مسافربری خبر داد و گفت: این حادثه ۹کشته و پنج زخمی برجای گذاشت. سرهنگ نادر رحمانی با اعلام خبر واژگونی مرگبار اتوبوس در اتوبان زنجان ـ‌ تبریز، درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: در ساعت چهار و ۴۵دقیقه…...
ماجرای کانکس «روژی روناکی» ‌سرپل ذهاب ماجرای کانکس «روژی روناکی» ‌سرپل ذهاب
کاربران ویژه - اجتماعی
روزنامه هفت صبح، هانیه درویش | گفت‌وگو با روناک رستمی، دختر قهرمان سرپل ذهاب که با راه‌اندازی کانکس «روژی روناکی» خاطره‌های لذت‌بخش را به کودکان و مردم شهرش بازگردانده است. «روژی روناکی» به معنای روزهای روشن است. نامی با بار معنایی مثبت و امیدبخش که در روزهای سیاه و پر…...

پاسخ دهید