لیگ ملت‌های والیبال؛ ایران اولین شکست آمریکا را رقم زد

ورزشی
لیگ ملت‌های والیبال؛ ایران اولین شکست آمریکا را رقم زد

تیم ملی والیبال ایران در دومین بازی از هفته دوم لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ از ساعت ۲۱:۳۰ امروز پنج‌شنبه ۲ تیر ۱۴۰۱ در صوفیه به مصاف تیم ملی آمریکا، تنها تیم بدون شکست VNL رفت و با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی رسید. بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی ایران برای شروع بازی از طاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه، امیرحسین توخته و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) استفاده کرد.

تیم ایران در ست نخست با ارائه یک بازی کم اشتباه و دیدنی، موفق به پیروزی ۲۵ بر ۱۸ مقابل حریف قدرتمند خود شد. آمریکایی‌ها در این ست، دو برابر شاگردان عطایی مرتکب اشتباه شدند و ۲ سرویس بدون بازگشت امیرحسین اسفندیار، تاثیر قابل ملاحظه‌ای در ثبت پیروزی در ست نخست داشت.

بازی منطقی و کم اشتباه ایران در ست دوم هم ادامه داشت و اسپکرهای آمریکا در این ست تا حدی توسط مدافعان ایران، کنترل شدند. کلید برتری ایران در این ست، دریافت‌های عبادی‌پور و اسفندیار بود که توپ‌های خوبی را برای بازیسازی وادی مهیا کردند. فشار تیم آمریکا با سرویس‌های این تیم روی تیم ایران بیشتر شد و آنها را به جریان بازی برگرداند. دو تیم تا امتیاز ۲۷ در این ست مساوی پیش رفتند اما هوشیاری وادی در تشخیص خطای اسپکر تیم ملی آمریکا، نتیحه این ست را ۲۹ بر ۲۷ به سود ایران رقم زد.

بازی دلچسب تیم ملی ایران در ست سوم هم ادامه داشت و البته اختلاف امتیاز دو تیم در این ست هرگز زیاد نشد. تیم ایران در ست سوم هم ۲۷  بر ۲۵ برنده شد تا روحیه و انرژی مضاعفی که لازمه ادامه کار بود به مجموعه والیبال ایران تزریق شود.

 

نتایج سایر دیدارهای امروز به شرح زیر است:

فرانسه ۳ – هلند صفر

چین ۳ – آلمان صفر (باخت فتی به دلیل کرونا)

لهستان ۳ – کانادا صفر

آرژانتین یک – اسلوونی ۳

صربستان صفر – برزیل ۳

 

برنامه سایر مسابقات تیم ملی والیبال ایران در مرحله گروهی لیگ ملت‌ها به‌‌ وقت تهران به‌‌شرح زیر است:

 

هفته دوم: گروه چهارم، شهر صوفیه

جمعه ۳ تیرماه؛ ایران  ـ برزیل، ساعت ۱۸

شنبه ۴ تیرماه؛ ایران ـ کانادا، ساعت ۱۵

 

هفته سوم: گروه ششم، شهر گدانسک

سه‌شنبه ۱۴ تیرماه؛ ایران ـ لهستان، ساعت ۲۲:۳۰

پنجشنبه ۱۶ تیرماه؛ ایران ـ ایتالیا، ساعت ۱۶:۳۰

جمعه ۱۷ تیرماه؛ ایران ـ اسلوونی، ساعت ۱۹:۳۰

شنبه ۱۸ تیرماه؛ ایران ـ صربستان، ساعت ۱۹:۳۰

بازدید اپلیکیشن 23 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید