لیگ فوتبال ایران؛ آماده ابتلا به کرونا !

ورزشی
لیگ فوتبال ایران؛ آماده ابتلا به کرونا !

تیم فوتبال نساجی اولین گروه ورزشی ایران است که در شرایط وحشت از کرونا، تمرینات خود را با تست پزشکی بازیکنانش از امروز آغاز کرد.

به گزارش “ورزش سه”، نساجی در شرایطی تصمیم به این کار گرفته که از گوشه و کنار شنیده می‌شود، دو تیم سپاهان و تراکتورو همچنین بادران هم از فردا تمرینات خود را برای آمادگی شروع لیگ ایران آغاز می‌کنند.

این باشگاه های پرطرفدار در شرایطی تقویم خود را با یکدیگر هماهنگ کرده‌اند که البته سپاهانی ها قصد دارند آغاز تمرینات خود را با تست جدی کرونا آغاز کنند. همچنین باشگاه تراکتور نیز از پزشکان مجرب تبریزی دعوت به عمل آورده تا پیش از شروع تمرینات بازیکنان را به صورت کامل مورد آزمایش قرار بدهند . البته نساجی هم امروز فقط تست پزشکی گرفت و تمیناتش از فردا آغاز می شود . اما مهرزاد خلیلیان رییس فدراسیون پزشکی ورزشی به صراحت می‌گوید که انجام تمرینات در شرایط فعلی، تخلف محسوب می‌شود و با تیم هایی که قانون را رعایت نمی‌کنند، برخورد خواهد شد.

اما از طرفی تیم ها نیز برای این کار خود نیز دلیل دارند. آن ها باتوجه به احتمال شروع لیگ از اردیبهشت ماه و مسئله آمادگی بازیکنان و لزوم حضور در کورس قهرمانی و باتوجه به فشار احتمالی هوادار پس از آغاز مسابقات، چاره را بر این دیده اند که کار خود را آغاز کنند. آن هم در شرایطی که بازیکنان بیش از همه از آغاز تمرینات ناراضی هستند و نارضایتی خود را در گوشه و کنار گفته‌اند. اما برای مربیان این تیم ها چاره ای وجود ندارد و آن ها باید بازیکنان خود را آماده نگه دارند.

در این بین مسئله مهم سردرگمی ستاد کرونا و البته مدیران فوتبال ایران درباره تعطیلی یا ادامه برگزاری لیگ برتر در اردیبهشت، نیمه اردیبهشت یا خرداد است که البته این سردرگمی معطوف به ایران نبوده و همه جای دنیا وجود دارد.

همانطور که در خبرها خوانده‌اید هیچ لیگی از بین لیگ های مشهور و بین المللی هنوز تصمیمی برای تعطیلی یا برگزاری قطعی مسابقات نگرفته اما باوجود پیش فرض هایی مبنی بر آغاز مسابقات در اردیبهشت یا خرداد، مبنا بر این است که اگر شیوع در این کشورها متوقف نشده باشد، رقابت ها دوباره به تعویق بیفتد و اگر تعویق مجدد این مسابقات کار را به جایی برساند که فصل تا پایان خرداد در حالت معلق قرار بگیرد، می‌شود تصور کرد که این فصل از مسابقات فوتبال در اروپا و البته سایر نقاط جهان به تعطیلی کامل فرو برود و تیم ها کار خود را برای فصل بعد آغاز کنند.

اما چه چاره ای برای گذران این روزها وجود دارد؟ از یک سو بحث تعطیلی بازی های لیگ، از یک سو نارضایتی هواداران تیم صدرنشین را به دنبال دارد و از طرف دیگر وضعیت پایین جدول و موضوع سقوط را پیچیده می‌کند. در عین حال تیم های لیگ دسته اول نیز که در رقابت سخت برای صعود قرار دارند، در این مسئله ذی نفع یا متضرر می‌شوند و هیچ روش درستی برای احقاق حق آن ها وجود نخواهد داشت. اما مسئله سلامتی بالاتر از هرچیز دیگر، به عنوان هدف اصلی ورزش مطرح است و همانطور که دیدید دو کشور استرالیا و کانادا امروز از المپیک تابستانی کنار کشیدند تا اثبات کنند موضوع سلامتی مسئله جدی برای آن هاست.

البته فعلا نیت برگزارکننده فوتبال در ایران به ادامه رقابت هاست اما اگر پیک بیماری (خدایی نکرده) بنابر آن چه در اخبار غیررسمی گفته می‌شود به فروردین و اردیبهشت برسد، آنوقت است که باید به تعطیلی لیگ به صورت جدی تر فکر کرد.

در حال حاضر همه چیز منوط به کنترل شیوع این بیماری و قطع زنجیره انتقال در ایران و همه کشورهای صاحب فوتبال در جهان است. آنوقت است که می‌شود تصمیمی واقعی برای این بحران جهانی گرفت. بحرانی که بزرگترین تورنمنت های ورزشی امسال (یورو و المپیک) را مورد تهدید قرار داده و ممکن است منجر به تعطیلی لیگ قهرمانان آسیا و سایر لیگ های بین المللی هم بشود که اگر این اتفاق بیفتد، احتمال برگزاری لیگ های داخلی باتوجه به فرصت زمانی بالاتر خواهد رفت.

در نهایت باید دید که سپاهان، تراکتور و البته نساجی تمرینات خود را در چه فضا و شرایطی از فردا آغاز می‌کنند و سوال مهم اینجاست که اگر یک نفر در این بین آلوده به ویروس کرونا شود، چه کسی پاسخگو خواهد بود.

بازدید اپلیکیشن 28 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

صفحه یک روزنامه‌های ورزشی ۲۷ اردیبهشت صفحه یک روزنامه‌های ورزشی ۲۷ اردیبهشت
ورزشی
نگاهی داریم به روزنامه‌های ورزشی امروز: خبرورزشی با مجتبی جباری صحبت کرده و از قول او نوشته: دوست دارم اسم کتاب زندگی‌ام ۸ شاکی باشد. صحبتهای محمود فکری بعد از حمله برخی هواداران استقلال به او در فضای مجازی، تیتر مهم دیگر این روزنامه است. گل از قول محمود فکری…...
می‌خواستند کی‌روش را وسط جام ملت‌ها اخراج کنند! می‌خواستند کی‌روش را وسط جام ملت‌ها اخراج کنند!
ورزشی
هفت صبح - مازیار ناظمی در بخشی از صحبتهایش با خبرنگاران، درباره یک موضوع مهم در صحبت کرده است. اینکه صحبتهای کارلوس کی‌روش در حاشیه جام ملتها ممکن بود منجر به اخراج او شود که وزیر جلوی این کار را گرفت. ناظمی گفته است: «وقتی کی روش قبل از بازی…...
بازیکن سابق بایرن‌مونیخ سرمربی تیم‌ملی می‌شود؟ بازیکن سابق بایرن‌مونیخ سرمربی تیم‌ملی می‌شود؟
ورزشی
یک سایت فرانسوی مدعی شد ویلی سانیول مربی سابق تیم بایرن مونیخ آماده قبول سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران است! سایت «فوت مرکاتو» فرانسه در خبری عجیب اعلام کرد ویلی سانیول سرمربی سابق تیم زیر ۲۱سال فرانسه، تیم بوردو فرانسه و مربیگری در تیم بایرن مونیخ آلمان آماده قبول هدایت…...

پاسخ دهید