ماجرای لغو دو کنسرت در شهر اهواز چه بود؟

فرهنگی
ماجرای لغو دو کنسرت در شهر اهواز چه بود؟

ایسنا نوشت: این هفته دو کنسرت در شهر اهواز لغو شدند. ابتدا در روز ۲۹ تیر مجوز اجرای کنسرت سیروان خسروی در این شهر لعو شد و حالا خبر آمده همین اتفاق برای کنسرت سهراب پاکزاد، خواننده موسیقی پاپ، افتاده است. پاکزاد قرار بود روزهای اول تا سوم مرداد روی صحنه برود. اما بنا بر اعلام موسسه برگزار کننده این کنسرت ها، اجراها لغو و مبالغ فروش بلیط به صورت خودکار به حساب افرادی که بلیط تهیه کرده اند، بازگردانده خواهد شد. پیشتر دو روز از اجراهای سیروان خسروی در اهواز لغو شده بود و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان علت را متوجه تصمیم و ابلاغیه شورای تامین استان خوزستان دانسته بود. کنسرت سهراب پاکزاد و سیروان خسروی هم قرار بود در سینما هلال برگزار شود. هنوز توضیح دقیقی در مورد اینکه چرا کنسرت سهراب پاکزاد لغو شده، اعلام نشده. اما توضیحاتی در مورد لغو کنسرت سیروان خسروی وجود دارد.

چرا کنسرت سیروان خسروی لغو شد؟

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان معتقد است با تمام سختی‌ها شرایط را فراهم کرده تا کنسرت سیروان خسروی برگزار شود، اما از شب دوم به بعد نتوانسته این شرایط را فراهم کند.

روز ۲۹ تیر تصاویر و ویدیوهایی در فضای مجازی منتشر شد که از اختلال در برگزاری کنسرت سیروان خسروی در اهواز خبر می‌داد. مجوزِ اجرای کنسرت، از سوی ارشاد خوزستان صادر شده بود، پس اولین کنسرت پس از رایزنی‌ها به روی صحنه رفت اما در ادامه سیروان خسروی پُستی در حساب رسمی خود در اینستاگرام منتشر کرد که خبر از لغو دو اجرای شب‌های ۳۰ و ۳۱ تیر می‌داد.
خسروی ابتدا از تلاش‌هایی نوشت که برای برگزاری کنسرت روز ۲۹ تیر شده بود: «دیروز (چهارشنبه) حدود ساعت ۱۶ اطلاع دادند که باید ۶ سانس کنسرت اهواز را کنسل کنم و از من درخواست اعلام این موضوع رو داشتند. با توجه به اینکه تیم ۲۲ نفره ما از شب قبل کنسرت مشغول آماده‌سازی (سازه، استیج، نور، صدا، LED و …) بود و از اون طرف ۵۰۰۰ مخاطب از یک‌هفته پیش بلیت‌های کنسرت را خریداری کرده بودند و برای حضور در این اجرا لحظه‌شماری می‌کردند و از آنجا که دلیل قانونی برای لغو این کنسرت وجود نداشت زیر بار کنسل کردن کنسرت نرفتم و اعلام کردم که کنسل شدن کنسرت باید فقط با نامه کتبی و از طریق نهاد قانونی اعلام شود. برای من مهمترین نکته، اجرا برای مردمی بود که پنج سال برای دیدن این کنسرت صبر کرده بودند. از یک ساعت قبل از اجرا و در گرمای ۴۸ درجه اهواز، افرادی که مشخص نبود از چه ارگانی هستند از ورود مردم به سالن جلوگیری کردند که البته با پیگیری‌ها و تلاش تیم برگزاری، در نهایت مردم با یک ساعت تاخیر موفق به حضور در سالن شدند.»

حجت‌الاسلام کلاه کج مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان در گفت و گویی، ماجرای لغو کنسرت‌ها را این‌گونه شرح داد:«مجوز این کنسرت‌ها کاملا قانونی بوده و ارشاد هم از مجوز خود حمایت کرده و محکم هم پای مجوز خود ایستاده و با هر مشکلی که بوده این کنسرت شب اول به روی صحنه رفته است. ولی با مصوبه شورای تامین شهرستان اهواز که ارشاد هم عضو آن شورا نیست، کنسرت‌ها لغو شده است. این شورا بالا دستی است و مصوبات آن برای همه دستگاه‌ها و سازمان‌ها لازم‌الاجرا است.

د مسعود فلاحی، سرپرست فرمانداری اهواز در این خصوص گفت: ترافیک سنگینی رو به روی سینمای هلال اهواز ایجاد شده بود که این امر موجب شد راهور اهواز به ما نامه بزند که این محل برای اجرای کنسرت مناسب نیست. مورد دوم هم بحث عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود که مرکز بهداشت هم به ما نامه زد که در این مراسم رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت نگرفته است، فعلا این مراسم در این مکان لغو شود؛ نه اینکه کلا برگزاری کنسرت در اهواز تا اطلاع ثانوی ممنوع شود. ولی اگر ارشاد تصمیم بگیرد که این مراسم در مکان مناسب‌تر و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اجرا شود، بر اساس مجوزهای قانونی مشکلی ندارد.

از سرپرست فرمانداری اهواز سوال کردیم که مگر پیش از برگزاری این کنسرت‌ها ساز و کار برگزاری مشخص نمی‌شود؟ که پاسخ داد: بله، این چهارچوب‌ها تعیین شده بود و آنها تقریبا از دو هفته پیش شروع به بلیط فروشی کرده بودند ولی اکنون تعداد مبتلایان و از دست رفتگان کرونا زیاد شده که این مساله باعث ایجاد مشکل شده است.

بازدید اپلیکیشن 33 , بازدید سایت 1

نظرات کاربران

پاسخ دهید