قیمت جدید خودروها از نظر اتحادیه نمایشگاه‌داران

اقتصادی
قیمت جدید خودروها از نظر اتحادیه نمایشگاه‌داران

ایرنا به نقل از رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت نوشت: اندک خرید و فروش‌های بازار نه با فرمول ۱۰ درصد بالای قیمت کارخانه‌ای اعلام شده از سوی مسوولان، بلکه با قیمت‌های توافقی انجام می‌شود.

به‌گفته سعید موتمنی اتحادیه نمایشگاه‌داران موافق رقم ۱۰ درصد به عنوان حداکثر افزایش قیمت در بازار است و آن را در راستای تنظیم بازار خودرو مفید ارزیابی می‌کند اما در هر حال نمایشگاه‌داران و صاحبان بنگاه‌های خودرو، نیم درصد از مجموع ارزش خودرو را به عنوان حق کمیسیون خود از طرفین معامله دریافت می‌کنند و بیشتر یا کمتر بودن این رقم تفاوت چندانی به حالشان ندارد.

موتمنی در ادامه از کاهش ۲۰ تا ۳۵ درصدی قیمت خودروهای داخلی از زمان اعلام قیمت‌های جدید خودروها خبر داد و افزود:‌ به‌طور نمونه خودروی پراید که در آن ایام ۹۰ میلیون تومان بر روی کاغذ قیمت‌گذاری می‌شد، این روزها به ۷۰ میلیون تومان، تیبا از حدود ۹۰ میلیون تومان به ۷۴ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۱۶۰ به ۱۱۸ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ از ۱۵۴ به ۱۱۲ میلیون تومان و سمند ال ایکس از حدود ۱۵۵ به ۱۱۴ میلیون تومان کاهش یافته است.

بازدید اپلیکیشن 103 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

قیمت دلار در آستانه برگشت به کانال ۱۸هزار تومان قیمت دلار در آستانه برگشت به کانال ۱۸هزار تومان
اقتصادی
قیمت دلار امروز پنجم تیرماه ۹۹ نسبت به روزهای گذشته به‌شکلی عقب‌نشینی کرد که در توصیف آن تنها می‌توان کلمه ریزش را به‌کار برد. در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز نرخ فروش دلار به رقم ۱۸ هزار و ۸۵۰ تومان رسید و نرخ خرید دلار از مردم ۱۸ هزار و…...
چهار عامل اصلی نوسانات اخیر نرخ ارز چهار عامل اصلی نوسانات اخیر نرخ ارز
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | روند صعودی نرخ ارز در چهار ماه گذشته، این روزها موجی از نگرانی را مهمان بازار کشور کرده؛ تا جایی که هر دلار آمریکا با افزایش حدود هفت هزار تومانی، تاکنون از کانال ۱۴هزار تومان وارد کانال ۲۱هزار تومان شده است. خبرآنلاین با مرور مهم‌ترین اظهارنظرها…...
پارکینگ فرودگاه امام، قبل و بعد از کرونا پارکینگ فرودگاه امام، قبل و بعد از کرونا
اقتصادی
برترین‌ها: تصاویری از ‏پارکینگ فرودگاه امام قبل و بعد از کرونا و تحریم‌ها را ببینید....

پاسخ دهید