قیمت انواع ارز و سکه طلا در ظهر دوشنبه ۲۰آبان

اقتصادی
قیمت انواع ارز و سکه طلا در ظهر دوشنبه ۲۰آبان

صرافی‌های بانکی امروز نرخ دلار را ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین کردند تا بازار آزاد هم جسارت به‌خرج دهد و قیمت را ۱۱هزار و ۵۵۰تومان افزایش دهند.

در حقیقت دلار در صرافی‌های بانکی امروز با افزایش قیمت روبرو شد و همین مسئله دلایل موجهی برای بالا بردن قیمت‌ها توسط فعالان بازار آزاد ایجاد کرد. اگرچه به‌شکل منصفانه باید گفت عوامل دیگری هم در نوسان ناچیز قیمت دلار اثرگذار هستند؛ مثلا همه ساله در ایام تدوین بودجه و سیگنال‌های منتشره درباره تعیین نرخ ارز در بودجه سبب می‌شود قیمت‌ها در بازار با نوسان روبرو شود.

اگر از این مسائل کلی و حوصله‌سر بر صرف‌نظر کنیم، باید گفت تا ظهر امروز دوشنبه اگر لازم شد سری به بازار ارز بزنید، احتمالا با یورو ۱۲هزار و ۷۳۵تومانی روبرو می‌شوید. نرخ فروش درهم امارات سه هزار و ۱۴۵تومان و نرخ فروش لیر ترکیه هزار و ۹۹۵تومان است. قیمت فروش هر ۱۰درام ارمنستان برای آنهایی که تصمیم دارند سفری به این کشور داشته باشند، تا ظهر امروز ۲۴۱تومان است. منات آذربایجان هم با نرح شش هزار و ۷۹۵تومان به‌فروش می‌رسد.

در بازار سکه، اوضاع کمی متفاوت است و حداقل تا ظهر شاهد عقب‌نشینی قیمت‌ها هستیم. اگرچه فعالان بازار به هفت‌صبح گفته‌اند هر گرم طلای ۱۸عیار ۴۰۸هزار تومان قیمت دارد و نسبت به‌دیروز هزار و ۶۰۰تومان گران شده اما سکه تمام بهار آزادی را سه میلیون و ۹۹۰هزار تومان می‌فروشند و سه میلیون و ۹۳۰هزار تومان خریداری می‌کنند.

قیمت خرید و فروش نیم‌سکه به ترتیب دو میلیون و ۳۰هزار تومان و دو میلیون و ۹۰هزار تومان است.

اگر دنبال ربع سکه باشید، باید برای خریدش یک میلیون و ۲۹۰هزار تومان پول بدهید؛ درحالی که آن را از شما یک میلیون و ۲۳۰هزار تومان می‌خرند. سکه یک گرمی هم ۸۴۰هزار تومان فروخته و ۸۰۰هزار تومان خریداری می‌شود.

دیگه چی؟ آها! خب طبیعتا زمین گرد است و تا شب ممکن است بازار هزار تا چرخ بخورد. پس اگر تغییرات مهمی رخ داد، قول می‌دهیم حتما همین‌جا شما را در جریان اوضاع قرار دهیم.

بازدید اپلیکیشن 111 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

برای گرفتن رمز پویا از بانک‌ها چه باید کرد؟ برای گرفتن رمز پویا از بانک‌ها چه باید کرد؟
اقتصادی
بنا به اعلام بانک مرکزی استفاده از این رمز از تاریخ ۱ دی ماه ۱۳۹۸ به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌های خرید و یا انتقال وجه اینترنتی اجباری خواهد بود. همچنین کلیه رمزهای دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود. این ویدئو…...
زمان انتظار برای صدور کارت سوخت جدید چقدر است؟ زمان انتظار برای صدور کارت سوخت جدید چقدر است؟
اقتصادی
سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پاسخ به پرسشی درباره دلیل تأخیر در صدور کارت‌های سوخت اظهار داشت: درخواست‌ها برای دریافت کارت سوخت از روز سهمیه‌بندی نسبت به شرایط عادی ۱۰ تا ۱۱ برابر شده است. به نوشته فارس، فاطمه کاهی افزود: ظرفیت تولید کارت سوخت در شرایط عادی…...
استفاده از قطار‌، کلید‌ حل بحران بنزین استفاده از قطار‌، کلید‌ حل بحران بنزین
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | شهرستان‌های جنوب شهر تهران، یکی از کانون‌های مهم اعتراضی در ماجراهای پس از بنزین بودند. (این موضوع را پنج شنبه ۳۰ آبان در تیتر یک هفت صبح بررسی کردیم). دلیل این موضوع هم به طور عمده این بوده که این شهرستان‌ها محل اقامت کارگرانی هستند که…...

پاسخ دهید