قول جهانگیری به مردم سی‌سخت: تنهای‌تان نمی‌گذاریم

اجتماعی
قول جهانگیری به مردم سی‌سخت: تنهای‌تان نمی‌گذاریم

جهانگیری گفت: به مردم عزیز  شهر سی سخت، شهرستان دنا و روستاهای این شهرستان اعلام می کنم که دولت یک لحظه مردم خسارت دیده مناطق زلزله زده شهرستان دنا را تا تکمیل شدن کامل خانه و زندگی‌شان تنها نخواهد گذاشت.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، در بدو ورود به سی سخت در جمع خبرنگاران گفت: سه چهار روز بعد از زلزله (در جلسه سوم اسفند) دولت مصوب کرد تعداد واحدهای آسیب دیده و خسارت دیده در زلزله سی سخت، واحدهایی که باید تخریب و ساخته شوند و یا تعمیر شوند باید سریعا مشخص شده و دستگاه‌های اجرایی بر این مبنا کار اجرایی را شروع کنند. البته سال ۹۹ برای همه مردم ایران سال سختی بود، ما هم فشارهای تحریم و هم کرونا را داشتیم و معیشت مردم با سختی مواجه شد و نگرانی‌هایی که نسبت به آینده داشتند. مردم استان کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر این مسایل با حادثه زلزله هم روبه رو شدند.

جهانگیری با بیان این مطلب که قصد داشت در روز نخست سال ۱۴۰۰ با هدف بررسی پیشرفت کار به مناطق زلزله زده کهگیلویه و بویراحمد سفر کند، اما به خاطر ملاحظاتی انجام نداد و سفر امروز در دومین روز از سال جدید انجام شد، تاکید کرد: برای بررسی وضعیت زلزله زده ها و پیشرفت کارها وزرا و روسای سازمان‌های ذیربط حضور دارند. جلسه ای با حضور استاندار با در خصوص مناطق زلزله زده سی سخت خواهیم داشت و مسایل مربوطه را بررسی و تصمیم گیری خواهیم کرد. به مردم عزیز  شهر سی سخت، شهرستان دنا و روستاهای این شهرستان اعلام می کنم که دولت یک لحظه مردم خسارت دیده مناطق زلزله زده شهرستان دنا را تا تکمیل شدن کامل خانه و زندگی‌شان تنها نخواهد گذاشت. دولت در هر مرحله ای در کنار آنهاست و هر وقت نیاز شد که مصوبه ای اصلاح شود و اقدام جدیدی صورت گیرد، حتما انجام می شود. استان کهگیلویه و بویراحمد پر پتانسیل و ظرفیت است و شرایط مطلوبی برای توسعه دارد در نشستی با استاندار آن را بررسی کرده ایم و امروز نیز در نشست اقتصاد مقاومتی مشکلات استان را بررسی خواهیم کرد و مسایل زیربنایی،  توسعه ای، راه‌ها و سدها بررسی خواهد شد. استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به ظرفیت‌هایی که دارد می تواند به یک قطب گردشگری و توسعه ای کشور تبدیل شود. امیدواریم هم دولت و مردم اقدامات خوبی در این زمینه انجام دهند و ما بتوانیم موانع پیش روی توسعه این استان را بر طرف کنیم.

معاون  اول رئیس جمهور با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی عنوان کرد: دولت با تمام ظرفیت می داند که مسأله امروز کشور تولید اعم صنعتی، کشاورزی و نفت و گاز است. استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از نفت خیز ترین استانهای کشور است در اذهان مردم کشور مناطق نفت خیز تنها به خوزستان و بوشهر می گویند در حالی که این استان بزرگترین میادین و ظرفیت نفتی را دارد، ظرفیتی در زمینه پتروشیمی و گردشگری دارد و بخش زیادی از میزان آب کشور در این استان است که شرایط مطلوبی برای کشاورزی داراست. مسئولان کشور و دولت با شعار امسال برای تولید کشور همراه خواهند بود تا در سال ۱۴۰۰ بتوانیم رشد قابل توجهی داشته باشیم تا رضایت مردم و مقام معظم رهبری تامین شود.

بازدید اپلیکیشن 12 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

ببینید | همه روایت‌ها درباره مرگ آزاده نامداری ببینید | همه روایت‌ها درباره مرگ آزاده نامداری
اجتماعی
پیکر بی‌جان آزاده نامداری، مجری سابق صدا و سیما هفتم فروردین در خانه‌اش واقع در شهرک غرب پیدا شد. اورژانس در همان لحظات اولیه اعلام کرد ۴۸ ساعت از مرگ او گذشته است و علت واقعی مرگ بعد از انجام تحقیقات مشخص می‌شود...
ببینید | اولین اظهارنظر همسر آزاده نامداری ببینید | اولین اظهارنظر همسر آزاده نامداری
اجتماعی
سجادعبادی، همسر آزاده نامداری در اولین اظهار نظر درباره فوت همسرش گفت : زندگی من ویران شد....
قرنطینه تهران منتفی است قرنطینه تهران منتفی است
اجتماعی
استاندار تهران از توقف فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ به مدت دو هفته خبر داد. به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه شورای اداری استان تهران در جمع خبرنگاران گفت:‌ مهمترین رویداد پیش رو در سال ۱۴۰۰ انتخابات است که در حوزه تهران چهار انتخابات برگزار…...

نظرات کاربران

پاسخ دهید