قرارداد‌های اجاره پارسال تا تیرماه معتبر است

اقتصادی
قرارداد‌های اجاره پارسال تا تیرماه معتبر است

مهر: مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: تمدید قراردادهای اجاره مطابق مصوبه پارسال ستاد کرونا تا تیرماه ۱۴۰۰ معتبر است.

پروانه اصلانی درباره تمدید قرارداد مستأجران در ۱۴۰۰ گفت: بر اساس مصوبه ستاد کرونا در سال ۹۹ قرار شد تا قراردادهای اجاره از تیرماه سال گذشته به مدت یکسال به طور خودکار و با نرخ‌هایی که در هر شهر اعلام می‌شود، تمدید شود. بنابراین قراردادهایی که زمان تمدید آنها تا تیرماه ۱۴۰۰ می‌باشد به صورت خودکار و مطابق مصوبه سال گذشته قابل تمدید است.

اصلانی ادامه داد: بعد از تیرماه ۱۴۰۰ نیز بر اساس تصمیمی که ستاد ملی کرونا خواهد گرفت، مجدداً در این باره اتخاذ تصمیم خواهد شد.

وی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی درصدد است تا مصوبه جدیدی را با توجه به شرایط روز، تدوین و به تصویب برساند. این مصوبه جدید متناسب با شرایط روز و با توجه به تغییرات قیمتی و کاهش رشد قیمت‌های مسکن، خواهد بود.

اصلانی تصمیم‌گیری در خصوص پیشنهاد جدید وزارت راه و شهرسازی را برای موضوع اجاره‌بها که در حال تدوین است برعهده ستاد ملی کرونا دانست.

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، یادآور شد: ستاد ملی کرونا، سال ۹۹ مصوب کرد تا حداکثر افزایش میزان اجاره بها و رهن در تهران تا ۲۵ درصد، در سایر کلانشهرها تا ۲۰ درصد و در سایر شهرها تا ۱۵ درصد قابل قبول و اجرایی است.

بازدید اپلیکیشن 19 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

جزئیات مالیات‌ستانی از خانه‌های خالی جزئیات مالیات‌ستانی از خانه‌های خالی
اقتصادی
از فردا (۱۹ فروردین) باید تمامی مالکان خانه اطلاعات مربوط به املاک خود را در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند که وضعیت سکونت آنها از نظر خالی یا دارای سکنه بودن برای اعمال مالیات مشخص شود. در این زمینه صاحبخانه‌ها باید با شرایط، شمولیت، معافیت و چگونگی محاسبه مالیات…...
استراتژی‌های جدید ایرانی‌ها موقع خرید موبایل استراتژی‌های جدید ایرانی‌ها موقع خرید موبایل
کاربران ویژه - اقتصادی
روزنامه هفت صبح | گزارش رسمی گمرک می‌گوید در ۱۲ماه سال گذشته حدود ۱۳میلیون ۴۹۲هزار دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش دو میلیارد و ۴۳۶ میلیون دلار با رویه تجاری وارد کشور شده است. آمار انجمن واردکنندگان موبایل کمی متفاوت است؛ آنها می‌گویند ۱۵میلیون و ۸۰۰هزار دستگاه گوشی موبایل وارد…...
سه واریزی‌ هفته آینده کدامند؟ سه واریزی‌ هفته آینده کدامند؟
اقتصادی
در هفته آینده دو واریزی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و مرحله دوم سود سهام عدالت قطعی است و احتمالا بسته معیشتی ماه رمضان نیز پرداخت شود.   مرحله دوم سود سهام عدالت مرحله اول سود سهام عدالت که شامل ۵۰ درصد کل مبلغ است در روزهای پایان اسفند گذشته به…...

پاسخ دهید