قد ایرانی ها کوتاه شده؟/ مقام وزارت بهداشت: نه

سلامت و زندگی
قد ایرانی ها کوتاه شده؟/ مقام وزارت بهداشت: نه

مشرق به نقل از رضا عزتیان رئیس اداره تغذیه وزارت بهداشت نوشت: به تازگی اخباری در فضای مجازی مبنی‌ بر کوتاه شدن قد مردم ایران منتشر شده بود که من همین جا اعلام می‌کنم این گونه اخبار از اساس کذب است و واقعیت ندارد.

رئیس اداره تغذیه وزارت بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت برای گروه‌های سنی مختلف یک هرم تغذیه‌ای در نظر گرفته و برنامه‌ریزی جهت ارتقاء تغذیه مردم به ویژه گروه‌های هدف و پرخطر مانند کودکان، سالمندان و زنان باردار مدنظر قرار داده شده است.

عزتیان تأکید کرد: گرانی لبنیات و به خصوص شیر، یک زنگ خطری برای سلامت مردم ایران در آینده‌ای نزدیک محسوب می‌شود و ما به همه مردم توصیه می‌کنیم جهت جبران کمبود کلسیم، شیر را از برنامه غذایی خانواده خود حذف نکنند.

او گفت: وزارت بهداشت یک برنامه غذایی ویژه مناطق کم‌برخوردار و محروم در چند استان کشور برگزار می‌کند تا تغذیه مردم در کل ایران حفظ و ارتقاء پیدا کند.

بازدید اپلیکیشن 18 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اگر از خانه خارج نشویم… اگر از خانه خارج نشویم…
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
اگر بدانید نور خورشید چه فوایدی دارد، قطعا خودتان را از قرار گرفتن در معرض آن محروم نخواهید کرد....
ترکیبات شیمیایی زیانبار در لوازم آرایش ترکیبات شیمیایی زیانبار در لوازم آرایش
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
بانوان محترم حتما این ویدیو را ببینند....
بهترین رژیم غذایی برای سلامت روان چیست؟ بهترین رژیم غذایی برای سلامت روان چیست؟
سلامت و زندگی
پژوهشگران به طور فزآینده در حال مطالعه آثار رژیم غذایی و تغذیه بر سلامت روان هستند. در همین راستا، مشخص شده است افرادی که یک رژیم غذایی غربی استاندارد که شامل مقدار زیادی غذاهای فرآوری شده و قندهای افزوده است را دنبال می کنند با خطر بیشتری برای ابتلا به…...

پاسخ دهید