قد ایرانی ها کوتاه شده؟/ مقام وزارت بهداشت: نه

سلامت و زندگی
قد ایرانی ها کوتاه شده؟/ مقام وزارت بهداشت: نه

مشرق به نقل از رضا عزتیان رئیس اداره تغذیه وزارت بهداشت نوشت: به تازگی اخباری در فضای مجازی مبنی‌ بر کوتاه شدن قد مردم ایران منتشر شده بود که من همین جا اعلام می‌کنم این گونه اخبار از اساس کذب است و واقعیت ندارد.

رئیس اداره تغذیه وزارت بهداشت ادامه داد: وزارت بهداشت برای گروه‌های سنی مختلف یک هرم تغذیه‌ای در نظر گرفته و برنامه‌ریزی جهت ارتقاء تغذیه مردم به ویژه گروه‌های هدف و پرخطر مانند کودکان، سالمندان و زنان باردار مدنظر قرار داده شده است.

عزتیان تأکید کرد: گرانی لبنیات و به خصوص شیر، یک زنگ خطری برای سلامت مردم ایران در آینده‌ای نزدیک محسوب می‌شود و ما به همه مردم توصیه می‌کنیم جهت جبران کمبود کلسیم، شیر را از برنامه غذایی خانواده خود حذف نکنند.

او گفت: وزارت بهداشت یک برنامه غذایی ویژه مناطق کم‌برخوردار و محروم در چند استان کشور برگزار می‌کند تا تغذیه مردم در کل ایران حفظ و ارتقاء پیدا کند.

بازدید اپلیکیشن 18 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

واکسن آنفلوآنزا، بزنیم یا نزنیم؟ واکسن آنفلوآنزا، بزنیم یا نزنیم؟
سلامت و زندگی
ایرنا نوشت: استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پاسخ به سوال که آیا واکسن آنفلوانزا عوارضی برای افراد دارد؟ گفت: اصولا واکسن بدون عارضه در دنیا وجود ندارد، اما عوارض واکسن آنفلوآنزا بسیار اندک و در حد تب مختصر، قرمزی دست یا درد در محل تزریق است. دکتر مسعود…...
نوشیدنی‌هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن نوشیدنی‌هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن
سلامت و زندگی
به گزارشعصر ایران به نقل از "گیر هانگری، هلث لاین"، سبک زندگی یکی از عوامل تاثیرگذار اصلی بر شرایط سیستم ایمنی بدن انسان است. از جمله اقداماتی که می توانید طی فصل سرماخوردگی و آنفلوآنزا برای حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن خود مد نظر قرار دهید می توان به موارد…...
گوش‌های شما چند ساله‌اند؟ گوش‌های شما چند ساله‌اند؟
کاربران ویژه - سلامت و زندگی
وقتی بالارفتن سن روی قدرت شنوایی تاثیر می گذارد....

پاسخ دهید