مالکیت سلاح در چه کشورهایی قانونی است؟

جهان
مالکیت سلاح در چه کشورهایی قانونی است؟
قوانین مربوط به مالکیت اسلحه در کشورهای مختلف متفاوت است.

قانون حمل و نگهداری اسلحه

تنها سه کشور در جهان هستند که حق مالکیت سلاح را مشروع می‌دانند: مکزیک، گواتمالا و ایالات متحده آمریکا. بیش از ۱۷۵ کشور به شهروندان خود اجازه می‌دهند که اسلحه گرم داشته باشند. بیشتر این کشورها برای نگهداری از سلاح گرم قوانینی دارند یا در بعضی موارد حمل برخی از انواع سلاح گرم را قدغن کرده‌اند.

به گزارش اعتمادآنلاین، به نقل از world population review، گزارش می‌دهد که عواملی چون افزایش خشونت با سلاح گرم به خصوص در مدارس، مکان‌های مذهبی و فروشگاه‌ها باعث شده بیشتر مردم به این باور برسند که قانون حمل و نگهداری اسلحه باید اصلاح یا سختیگرانه‌تر شود. میزان نگهداری سلاح گرم را این‌گونه محاسبه می‌کنند که تعداد هر سلاح را از هر صد نفر مورد بررسی قرار می‌دهند.

آمریکا با تعداد ۱۲۰٫۵ اسلحه در هر صد نفر بیشترین میزان سلاح گرم را در جهان دارد. کارشناسان تخمین زده‌اند که حدود ۳۹۳ میلیون و ۳۴۷ هزار اسلحه گرم در آمریکا وجود دارد؛ این بدان معناست که تعداد سلاح‌ها از تعداد مردم این کشور بیشتر است. بسیاری از مردم در آمریکا اسلحه ندارند و از دیگر سو، برخی چند اسلحه دارند.

تایوان و اندونزی پایین‌ترین میزان نگهداری اسلحه را دارند؛ یعنی در هر صد نفر هیچ کس اسلحه ندارد. جالب است که نگهداری سلاح در این ۲ کشور غیرقانونی نیست. تایوان فقط تفنگ‌های ساچمه‌ای، هفت‌تیر و تفنگ‌های عادی را با گواهی و اجازه قبلی مجاز می‌داند؛ اما در کشور اندونزی فقط پلیس دولتی این کشور سلاح می‌فروشد و حمل می‌کند. مردم اندونزی برای داشتن اسلحه باید سوءسابقه، گواهی عدم وابستگی به گروه‌های افراطی و گواهی شرکت در کلاس‌های مربوط به حفظ امنیت را داشته باشند.

۱۰ کشوری که بالاترین میزان نگهداری اسلحه را دارند (یعنی تعداد آنها در هر صد نفر زیاد است) عبارت‌اند از:

آمریکا (۱۲۰٫۵)
جزایر فالکلند (۶۲٫۱)
یمن (۵۲٫۸)
کالدونیای جدید (۴۲٫۵)
صربستان (۳۹٫۱)
مونته‌نگرو (۳۹٫۱)
اوروگوئه (۳۴٫۷)
کانادا (۳۴٫۷)
قبرس (۳۴)
فنلاند (۳۲٫۴)

بازدید اپلیکیشن 42 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

اسلحه‌‌ آمریکایی چه کسانی را نشانه گرفته است؟ اسلحه‌‌ آمریکایی چه کسانی را نشانه گرفته است؟
کاربران ویژه - جهان
روزنامه هفت صبح، رامتین لطیفی | یکی از نگرانی‌های دموکرات‌ها در روزهای منتهی به انتخابات آبان گذشته، حضور کم فروغ بایدن در مقابل حضور فعال ترامپ در شبکه‌های اجتماعی بود چرا که جوانان مخاطب اصلی این فضا هستند و بخش قابل توجهی از آن‌ها که حامی حزب دموکرات بودند هم…...

پاسخ دهید