دانلود اپلیکیشن هفت صبح

قاسم، ایوب، طالب، جلال و رسول؛ سمبل‌های وفاداری در لیگ ایران

ورزشی
قاسم، ایوب، طالب، جلال و رسول؛ سمبل‌های وفاداری در لیگ ایران

وفاداری در فوتبال ایران رنگ و بوی گذشته را از دست داده و نمی‌توان دیگر این کلمه را به راحتی به کار برد ولی هنوز هم می‌توان معدود بازیکنانی را پیدا کرد که بیش از استانداردهای ایران، پیراهن یک تیم را به تن کرده‌اند. در حال جاضر تنها هفت بازیکن لیگ ایران بیش‌تر دوران بازی خود را در یک تیم ماندند و اسطوره وفاداری به‌حساب می‌آیند.

قاسم حدادی‌فر – ذوب آهن (۱۶ سال)
به جز دو مقطع زمانی مختلف که حدادی‌فر به طور قرضی راهی نفت آبادان و تراکتور شده، او در تمام دوران فوتبالش پیراهن سفید و سبز ذوب آهن را به تن کرده است. هافبک خوش تکنیک اصفهانی‌ها که در سال‌های اوج فوتبالش برای تیم ملی هم بازی می‌کرد، در سال‌های اخیر تبدیل به نمادی برای این باشگاه باسابقه شده است و قرار است در فصل جدید هم بازوبند این تیم را در اختیار داشته باشد.

ایوب والی – فولاد (۱۳ سال)
یکی دیگر از اسطوره‌های وفاداری در فوتبال ایران کسی نیست جز ایوب والی که از سال ۸۷ برای فولاد خوزستان بازی می‌کند. البته این وفاداری دو طرفه بود و در این سال‌ها با وجود مشکلات مختلف برای هر دو سمت این ماجرا، بازیکن و باشگاه به همدیگر متعهد ماندند.  طوری که ایوب والی در لیگ چهاردهم با تست مثبت دوپینگ برای مدتی محروم شد اما در بازگشت با استقبال فولاد خوزستان مواجه شد.

طالب ریکانی – صنعت نفت آبادان (۸ سال)
کاپیتان صنعت نفت در این سال‌ها در سه مقطع مختلف در این تیم حضور داشته و در فصلی که گذشت، برای هشتمین سال پیراهن برزیلی‌ها را به تن کرد. البته ظاهرا اوضاع خوب پیش نمی‌رود و آقای گل صنعت نفت در تدارک جدایی از این تیم است و به هشت سال حضور خود در آبادان خاتمه خواهد داد.

سید حسین حسینی – استقلال (۷ + ۲ سال)
کاپیتان دوم آبی‌ها در آستانه تمدید قرارداد با تیم خود قرار دارد و در حال حاضر باسابقه‌ترین بازیکن استقلال است. او از ۲۰ سالگی از برق شیراز به استقلال ملحق شد و در این سال‌ها به جز دو فصل حضور در ملوان در دوران خدمت سربازی، در استقلال بازی کرده است. حسینی در صورت ادامه همکاری با استقلال، وارد هشتمین سال حضور در استقلال و دهمین سال قراردادش با این تیم می‌شود.

جالب این که در حال حاضر وریا غفوری کاپیتان استقلال است که فقط ۵ فصل در این تیم بازی کرده و از دو فصل قبل بازوبند کاپیتانی این تیم را در اختیار دارد. این تصمیم به علت سابقه بیش‌تر غفوری در لیگ برتر و تیم ملی از سوی مربیان استقلال لحاظ شد.

جلال حسینی – پرسپولیس (۷ سال)
پرافتخارترین بازیکن لیگ برتر و کاپیتان پرسپولیس در فصلی که گذشت، نوزدهمین فصل حضور در لیگ برتر را پشت سر گذاشت ولی او روی هم رفته ۷ سال برای سرخپوشان بازی کرده است. جلال حسینی یک بار از سال ۹۱ تا ۹۳ پیراهن پرسپولیس را به تن داشت و در ادامه به خارج از کشور رفت و در بازگشت، از سال ۹۵ کاپیتان پرسپولیس است و پنج قهرمانی را کسب کرده است.

رسول نویدکیا – سپاهان (۷ سال)
رسول مانند برادرش محرم فوتبال را از سپاهان شروع کرد و یک فصل هم در این تیم به میدان رفت اما در ادامه راهی لیگ دسته یک و تیم‌های مختلفی مانند سپاهان نوین (تیم دوم باشگاه سپاهان) شد. او در ادامه و از سال ۹۳ برای سپاهان بازی می‌کند و در آخرین قهرمانی این تیم در لیگ برتر نقش داشته است. رسول کاپیتان نخست سپاهان است ولی در فصل جاری فقط در ۴ دیدار به میدان رفت و در ۳۷ سالگی، آخرین روزهای فوتبالش را پشت سر می‌گذارد.

ساسان انصاری – فولاد خوزستان (۶+۴ سال)
ساسان محصول آکادمی فولاد است. او ۴ سال برای فولاد نودین در لیگ دسته یک و دو به میدان رفته که تیم دوم این باشگاه است و از سال ۹۱ به ترکیب اصلی فولاد خوزستان رسید و در سه مقطع، ۶ سال برای این تیم به میدان رفته و در فصل پیش رو برای هفتمین سال در ترکیب اصلی این تیم به میدان خواهد رفت.

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

بازدید اپلیکیشن 18 , بازدید سایت 1

پاسخ دهید