قاب تاریخ| يزدی و قطب‌زاده و فراهانی و سوباتایلو

اسلایدر
قاب تاریخ| يزدی و قطب‌زاده و فراهانی و سوباتایلو

روزنامه هفت صبح،‌ مرتضي كليلي ‌| ‌با قاب تاريخ به ایران قدیم سفر‌ و یادی ‌‌از ‌گذشته مي‌كنيم. در تهیه این مجموعه، از تصاویر كمتر ديده ‌شده‌اي استفاده شده که تماشاي آنها خالی از لطف نيست. عكس‌هايي از مشاهير تاريخ معاصر ايران، شهرهاي ايران، خودروهای نوستالژیک، عكس‌هاي فوتبالي‌ و… براي ديدن تصاوير و شرح آن ادامه مطلب را بخوانيد.

قاب تاریخ
ابراهيم يزدي در حال گفت‌وگو با صادق قطب‌زاده در حاشيه يكي از گفت‌وشنودهاي مطبوعاتي امام خميني- دي 1357 – نوفل لوشاتو. (موسسه مطالعات تاريخ معاصر)

قاب نوستالژی 1
تهران – بهار 1358. عکس: فردید خادم

قاب نوستالژی 2
عکس یادگاری با هوندا آکورد نسل چهارم پلاک لیزری- سال 1371؛ این اتومبیل سال 1990 روی خط تولید قرار گرفت. ‌با موتور کاربراتوری و حجم 4 سیلندر 2 لیتری ‌و گیربکس 5 دنده دستی و 4 سرعته اتوماتیک. این اتومبیل بین سال‌های 1989 تا 1993 تولید شد که سیستم ABS تنها در نسخه فول مجهز بود. این اتومبیل همچنین با سقف سانروف‌دار قابل سفارش بود. ‌

قاب مشاهیر 1
از دنیای زنان قاجار؛ آلجای افشار سوباتایلو دختر ملک‌سلطان خانم و جمشید افشار سوباتایلو (مجدالسلطنه)؛ از نخستین دندانپزشکان زن در ایران بود، با اکبر افشار ازدواج کرد و صاحب پسری به نام رحیم (تمقاچ) شدند. دومین همسر آلجای پرویز (بهمن) قاجار بود که آنها فرزندی نداشتند. آلجای بر‌خلاف خواهران و برادرانش که نام‌خانوادگی افشار را داشتند، تنها کسی بود که پسوند سوباتایلو در نام خانوادگی‌اش بود.

قاب مشاهیر 2
عکسی از جوانی بهزاد فراهانی و همسرش فهیمه رحیم‌نیا.

دیدگاهتان را بنویسید