قاب تاریخ| تلاش‌های ملکه، سرنگونی و شادی …

اسلایدر
قاب تاریخ| تلاش‌های ملکه، سرنگونی و شادی …

روزنامه هفت صبح،‌ مرتضي كليلي ‌| ‌با قاب تاريخ به ایران قدیم سفر‌ و یادی ‌‌از ‌گذشته مي‌كنيم. در تهیه این مجموعه، از تصاویر كمتر ديده ‌شده‌اي استفاده شده که تماشاي آنها خالی از لطف نيست. عكس‌هايي از مشاهير تاريخ معاصر ايران، شهرهاي ايران، خودروهای نوستالژیک، عكس‌هاي فوتبالي‌ و… براي ديدن تصاوير و شرح آن ادامه مطلب را بخوانيد.

‌قاب تاریخ 1
عکس یادگاری با مجسمه سرنگون شده محمدرضا پهلوی – بهمن 1357

‌قاب تاریخ 2
‌ انقلاب 57 از دریچه دوربین محمد صیاد.

‌قاب نوستالژی
اصفهان ‌- سال ١٣٤٠ (پنجره‌ای به دیروز)

‌قاب تاریخ 3
‌ملکه‌ای که تلاش‌هایش برای حفظ قدرت ناکام ماند؛ نقش ‌فرح در ماه‌های پایانی حکومت ‌پهلوی بسیار پررنگ‌تر شد. برخی حتی معتقدند ‌ بسیاری از اقدامات حکومت توسط فرح به شاه دیکته می‌شد. برخی نیز گفته‌اند او قصد داشت با طرح یک کودتا قدرت پهلوی را همچنان حفظ کند. احمدعلی مسعود انصاری، پسرخاله فرح ‌‌دراین‌باره گفته است: «از اوایل نخست‌وزیری شریف‌امامی،‌ گروه دوستان فرح که از سال‌ها قبل با او بودند و اینک در دربار نقش مهم‌تر یافته بودند، خود را برای اجرای طرح و نقشه‌ای که به نظرشان کلید حل مشکلات بود آماده می‌کردند. در آن زمان هنوز اندیشه سقوط قطعی نظام، اندیشه دوردستی بود و به همین ملاحظه فکر می‌شد که نظام می‌ماند.»
‌شرح عکس: فرح و اشرف پهلوی هنگام شرکت در یک مراسم.

‌قاب تاریخ 4
از دنیای زنان قاجار؛ عکس خانوادگی: از راست‌ نشسته: بداغ خانم، کریم، رضا؛ ردیف جلو: احمد؛ ردیف عقب: ناهید؛ نوشته پشت عکس: «تبریز منزل آقای جواد آقا مجتهدی – سال ۱۳۱۹»

دیدگاهتان را بنویسید