فیس‌لیفتهای چینی‌ پشت در منتظرند!

دانش و فناوری
فیس‌لیفتهای چینی‌ پشت در منتظرند!

هفت صبح| علیرغم وضعیت خاص بازار خودرو ایران و پیچیدگی مسائلی که با آن درگیر است، اما شواهد اولیه از ادامه فعالیت خودروسازان چینی حکایت دارد. به رغم مشکلات بی‌شماری که از مبادلات مالی با چین و اروپا تا نوسانات ارزی داخلی نشان می‌دهد. این موضوعات اگر حل شوند که احتمالش ضعیف نیست، بازار می‌تواند انکی نفس کشیده و با مدل‌های جدید تا حدی احیا شود. در بین خودروهای مختلفی که در صف ورود به کشور قرار دارند، نام این پنج خودرو بیش از همه به گوش می‌رسد. این خودروها به ترتیب شامل :

هایما S5
این کراس‌اوور کوچک چینی در فیس‌لیفت تازه خود واقعا متحول شده و نشانی از آن محصول زمخت و خشن ندارد. چراغ‌های باریک و کشیده جلو در ترکیب با یک جلوپنجره توری بزرگ و کرومی و البته یک جفت مه‌شکن بزرگ باعث شده تا ظاهر S5 بهتر از دو مدل قبلی باشد. البته که نمای عقب و کابین هم بهبود یافته و وضعیت متعادلی به خود گرفته‌اند.

برلیانس H3
طرح این خودرو به کل متحول شده و حتی می‌توان H3 را نسل تازه H330 دانست که بزرگتر و مدرن‌تر و مجلل‌تر شده گرچه شاید هنوز مسئله ایمنی اتاق به طور کامل حل نشده باشد. فرمان برقی، شش ایربگ، دوربین دید عقب و استارت دکمه ای از جمله امکانات این محصول چینی هستند که در نسل فعلی آن وجود ندارند.

چری آریزو۵
با اندکی تغییرات در بیرون و تحول کامل در کابین، آریزو۵ احتمالا تلاش دارد فروش خوب خود را در بازار چین ادامه داده و در ایران هم حیاتش را استمرار بخشد. این خودرو چینی البته با قیمت نجومی که به خود گرفته، شانس زیادی برای فروش بالا در ایران ندارد چرا که قدرت خرید مصرف کنندگان به شدت در سال ۹۷ افت نموده است.

چانگان CS35
با اینکه نسل تازه این کراس اوور کوچک شهری به بهترین شکل ممکن توانمندی چانگان برای ساخت خودروهای بهتر را به اثبات می‌رساند اما در وضعیت تحریم نمی‌توان چندان به حضور این خودرو در ایران امیدوار بود. ممکن است فعلا فیس‌لیفت این محصول که تفاوت‌های زیادی با مدل فعلی موجود در بازار ایران ندارد، از سوی سایپا به بازارعرضه شود. این سری تغییرات زیادی به خود ندیده و عمده تفاوت‌ها را در طرح داخلی چراغ‌های جلو و عقب آن می توان دید.

هایما S7
حتی به صورت پلاک گذر موقت در محوطه ایران خودرو دیده شده و شانس زیادی برای رسیدن به خط تولید دارد. این خودرو که حالا بیش از همیشه استایلی ژاپنی و مدرن به خود گرفته، در نمای جلو کاملا متحول شده و کابین جدیدی هم دارد که امکانات بهتر و جدیدتری را به خریداران با همان قیمت قبلی ارائه می‌کند.

بازدید اپلیکیشن 143 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

آمدن اس‌۷ جدید پس از ماه‌ها تاخیر! آمدن اس‌۷ جدید پس از ماه‌ها تاخیر!
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | هایما اتومبیل چینی برند چندان شناخته‌شده‌ای در صنعت خودروسازی چین نیست. با این حال ایران‌خودرو در فضای نسبتاً باز پس از توافق هسته‌ای به سراغ آن رفت و توانست دو شاسی‌بلند اس‌۷ و اس‌۵ را به ایران بیاورد. اس ۷ از سال ۱۳۹۵ تا الان توانسته…...
چانگان CS35‌‌،‌ پیروز ‌بازار کراس‌اوورهای ایران! چانگان CS35‌‌،‌ پیروز ‌بازار کراس‌اوورهای ایران!
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | آزمون و خطای چینی‌ها در دهه ۸۰ و عدم اقبال کافی نسبت به نمونه‌های محدود سدان‌های شهری که در ایران مونتاژ شدند، به هوشیاری بیشتر آنها و شناخت بهتر بازار ایران انجامید. در دهه ۹۰ بود که چینی‌ها بازگشتی موفق داشتند؛ این‌بار با کراس‌اوورها و سدان‌هایی…...
پنج خودرو چینی قابل اعتماد در بازار ایران پنج خودرو چینی قابل اعتماد در بازار ایران
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | عموما آنچه درباره صنعت خودرو چین در ایران بین مشتریان ‌ یا شاید منتقدان شایع است، کیفیت نازل، قدرت اندک، طراحی ضعیف، استهلاک بالا، سواری ضعیف یا استقامت پایین است‌ اما همه محصولات این کشور آنقدر بد نیستند که شایسته کسب این عناوین باشند. اینجا در…...

پاسخ دهید