فهرست مرگ موبایل سامسونگ اعلام شد

دانش و فناوری
فهرست مرگ موبایل سامسونگ اعلام شد

فهرست گوشی‌های گلکسی سامسونگ که دیگر به‌روزرسانی نمی‌شوند از همیشه طولانی‌تر است.

امسال در این فهرست، برجسته‌ترین گوشی گلکسی‌ که دیگر آپدیت دریافت نمی‌کند، نسل اول گلکسی فولد است؛ نخستین گوشی تاشدنی سامسونگ.

به‌روزرسانی سامسونگ همچنین برای گوشی‌های گلکسی A20s، گلکسی A30s، گلکسی A50s و گلکسی A70s متوقف می‌شود چون بیش از چهار سال از عرضه آن‌ها می‌گذرد.

گلکسی تب اکتیو پرو نیز که در اکتبر ۲۰۱۹ عرضه شد، دیگر به‌روزرسانی دریافت نمی‌کند. در سری گلکسی M که بهترین ویژگی‌های گلکسی A را با قیمتی پایین‌تر ارائه می‌دهند، سامسونگ تصمیم گرفته است که به‌روزرسانی‌های کمتری برای گلکسی M22 و گلکسی M52 منتشر کند. این گوشی‌ها در سال ۲۰۲۱ عرضه شدند و در دو سال نخست، هر سه‌ماه یک‌بار به‌روزرسانی دریافت کردند و ازاین‌پس تنها دو به‌روزرسانی در یک سال آینده دریافت می‌کنند.

تصمیم اخیر سامسونگ به این معنا است که گوشی‌های گلکسی M22 و گلکسی M52 به‌ اندروید ۱۴ و One UI 6 آپدیت نمی‌شوند. سامسونگ پیش‌تر وعده داده بود که برای گوشی‌های گلکسی‌اش دو ارتقای سیستم‌عاملی در نظر بگیرد و پس از انتشار اندروید ۱۳ برای این دو گوشی، به وعده خود عمل کرد. البته گلکسی M52 به One UI 5.1 نیز به‌روزرسانی شد که ویژگی‌های جذاب گلکسی S23 را برای میان‌رده‌ها به‌ارمغان آورده بود.

دیدگاهتان را بنویسید