فهرست شگفت‌انگیز پردرآمدترین بازیگران زن

فرهنگی
فهرست شگفت‌انگیز پردرآمدترین بازیگران زن

عنوان پردرآمدترین بازیگر زن جهان به سوفیا ورگارا رسید که از قضا بازیگر سینما نیست و تمام درآمدش را از تلویزیون به دست آورده است.

به روال هر سال مجله فوربس فهرستی از پردرآمدترین بازیگران زن منتشر کرده است. فهرست امسال متفاوت و به نوعی شگفت‌انگیز است چرا که پردرآمدترین بازیگران جهان امسال بیش از هر سال دیگر وابسته به تلویزیون و سرویس‌های آنلاین استریم ویدئو مثل نتفلیکس هستند.

ورگارا که اکنون در شوی تلویزیونی «آمریکاز گات تلنت» هم داور شده است، طی ۱۲ ماه ( از ژوئن ۲۰۱۹ تا ژوئن ۲۰۲۰) بیش از ۴۳ میلیون دلار درآمد داشت. بخش عمده این درآمد از بازی در سریال «خانواده مدرن» به دست آمد که برای هر قسمتش ۵۰۰ هزار دلار دستمزد گرفته است. دستمزدش در شوی «آمریکاز گات تلنت» هم چیزی حدود ۱۰ میلیون دلار برای هر فصل است.

پس از ورگارا در فهرست آنجلینا جولی را داریم که تقریبا تنها بازیگر فهرست است که کل درآمدش از آثار سینمایی به دست آمده است. جولی در یکسال بیش از ۳۵ میلیون دلار دستمزد گرفت که بخش عمده‌اش برای بازی در سریال ابرقهرمانی «اترنالز/ جاودانگان» بود.

مریل استریپ هم پس از سال‌ها به فهرست پردرآمدترین بازیگران زن پیوست و با درآمد ۲۴ میلیون دلاری در رده پنجم قرار گرفت.

الن پامپئو ستاره سریال «آناتومی گری» نیز با درآمد ۱۹ میلیون دلاری در رده هشتم فهرست قرار دارد. او برای بازی در هر قسمت از این سریال ۵۵۰ هزار دلار دستمزد می‌گیرد.

سریال «سرگذشت ندیمه» هم در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. الیزابت ماس به لطف بازی در این سریال و البته فیلم پرفروش «مرد نامرئی» به جمع بازیگران پردرآمد جهان پیوسته است. او برای هر قسمت از این سریال ۱ میلیون دلار دستمزد گرفته است.

از دیگر شگفتی‌های فهرست پردرآمدترین بازیگران زن می‌توان به غیبت اسکارلت جوهانسون اشاره کرد. جوهانسون سال گذشته عنوان پردرآمدترین بازیگر زن جهان را از آن خود کرده بود.

با اینکه اختلاف دستمزد زنان و مردان بازیگر در سال‌های اخیر جنجال‌های زیادی به پا کرده است، با نگاهی به فهرست پردرآمدترین بازیگران مرد تبعیضی عیان در این زمینه دیده می‌شود. در حالی که ۱۰ بازیگر مرد پردرآمد در مجموع چیزی فراتر از نیم میلیارد دلار دستمزد گرفته‌اند، مجموع دستمزد زنان بازیگر ۲۵۴ میلیون دلار است.

بازدید اپلیکیشن 95 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

بازتاب درگذشت شجریان در رسانه‌های خارجی بازتاب درگذشت شجریان در رسانه‌های خارجی
فرهنگی
رسانه‌های بین‌المللی درباره درگذشت خسرو آواز ایران:هزاران نفر با احترامی عمیق به خیابان‌ها آمدند ایرنا نوشت: به دنبال انتشار خبر ناگوار درگذشت محمدرضا شجریان خسرو آواز ایران بعد از تحمل مدت ها درد و رنج بیماری، رسانه های بین المللی به طور گسترده در مورد این خبر واکنش نشان دادند.…...
فرامرز امینی بر اثر کرونا درگذشت فرامرز امینی بر اثر کرونا درگذشت
فرهنگی
فرامرز امینی، از فعالان عرصه رسانه و هنر، چند روز پس از ابتلا به بیماری کرونا، درگذشت. به گزارش خبرآنلاین، فریدون جیرانی، سینماگر کشورمان، در صفحه اینستاگرامش، از درگذشت فرامرز امینی، مجری برنامه «یاد یاران» خبر داد. او نوشت: «متاسفانه فرامرز امینی، خبرنگار و مجری برنامه «یادیاران» که سال‌های سال،…...
چرا شجریان تکرار ناشدنی است؟ چرا شجریان تکرار ناشدنی است؟
کاربران ویژه - فرهنگی
روزنامه هفت صبح، ابراهیم افشار | یک: صدای علیرضا داداش کوچکترش افتاده توی گوشم که چندسال پیش که آمده بود ایران در مصاحبه‌های تاریخ شفاهی برایم تعریف می‌کرد که محمدرضا در ابتدای دوران جوانی چنان متعصب بود و چنان در جهان‌بینی شریعتی‌ها- پدرو پسر- غوطه‌ور بود که حتی وقتی من…...

پاسخ دهید