فناوری ثبات خودرو در تونل ایلان ماسک متعلق به ۱۰۰سال پیش است

دانش و فناوری
فناوری ثبات خودرو در تونل ایلان ماسک متعلق به ۱۰۰سال پیش است

ساخت تونلی برای دورزدن ترافیک لس‌آنجلس توسط کمپانی بورینگ و تست اولیه آن باعث شد تا کارشناسان وارد عمل شده و دراین‌باره اظهارنظر کنند.

نکته قابل‌توجه اینکه ایلان ماسک برای پیشبرد خودرو داخل تونل از فناوری‌ای استفاده کرده که به گفته مهندسان شبیه به آن را در ساخت ترن هوایی در ۱۰۰ سال پیش بکارگرفته شده و به دلیل مشکل ایمنی کنار گذاشته‌شده است.

به گفته این کارشناسان دستیابی به ثبات در سرعت‌بالا درچنین سیستمی یک چالش محسوب شده و حرکات جانبی باعث ایجاد تهوع در سرنشین خودرو می‌شود.

این اظهارنظر کارشناسی هم‌زمان با سوارشدن گروه اولیه از مسافران درون تونل موسوم به “لوپ” در لس‌آنجلس است که بابت هر بار تجهیز لاستیک‌ها به چرخ مخصوص داخل تونل باید ۳۰۰ دلار هزینه شود که به گفته گزارشگران احساس رانندگی در جاده خاکی به انسان دست می‌دهد. حتی برخی گفتند احساس ناراحتی کردند.

آنچه به‌عنوان چرخ مخصوص به لاستیک‌ها وصل می‌شود شبیه چیزی است که در ترن هوایی پنسیلوانیا در سال ۱۹۰۲ بکار گرفته شد و بسیاری از آن ناراضی بودند که به گفته «پیت تراباکو» نویسنده مطالب ترن هوایی و تجهیزات پارک‌های تفریحی، حرکات جانبی ایجادشده توسط غلتک‌های ضد اصطکاک باعث می‌شود تا احساس کنید که در حال سقوط از جایی هستید.

بازدید اپلیکیشن 125 , بازدید سایت 1

اخبار مرتبط

وزارت بهداشت و وزارت کار در برابر استارتاپ‌ها وزارت بهداشت و وزارت کار در برابر استارتاپ‌ها
دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح | هفته گذشته هفته پرخبری برای استارتاپ‌هایی بود که می‌خواستند به کم شدن کرونا کمک کنند. هفته‌ای که از یک طرف تامین اجتماعی و بازرس‌های وزارت کار سراغ کسب‌وکارهای آنلاین دورکار رفتند و یقه آنها را گرفتند که چرا محل کارشان را ترک کرده‌اند و از سوی…...
تهدید استارتاپ‌های پزشکی توسط وزارت بهداشت‌ تهدید استارتاپ‌های پزشکی توسط وزارت بهداشت‌
کاربران ویژه - دانش و فناوری
روزنامه هفت صبح، گروه ویژه| «انجام تست کرونا در منزل ممنوع شد»؛ این خبری است که روز گذشته سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی منتشر کردند. خبر منتشر شده اما یک نقص بزرگ دارد و بسیاری از خبرگزاری‌ها متوجه نشدند که وزارت بهداشت نه انجام تست کرونا در منزل یا محل کار…...
کشف جد پدری پراید با ۵۰۰هزار کیلومتر کارکرد کشف جد پدری پراید با ۵۰۰هزار کیلومتر کارکرد
دانش و فناوری
اتوبلاگ به معرفی فورد فییستا ۱۹۹۱ [جد بزرگوار پراید] پرداخته که در پارکینگ بازیافت با آن مواجه شده و روی کیلومتر شمار آن رقم ۵۰۰هزار کیلومتر به ثبت رسیده است. این سایت می‌نویسد اکثر خودروهایی که به رقم خیره کننده ای روی کیلومتر شمار می رسند به دو دسته تعلق…...

پاسخ دهید